İzmirKaravan Tatilleri

Demircili Karavan Tatili – İzmir’de Karavan Kampı Yapılacak Yerler

İzmir - Demircili Karavan Kampı

Bütçenizi zorlamadan hem kamp yapabileceğiniz hem de denize girebileceğiniz Demircili karavan tatili en uygun tatiller arasında yer alıyor.

İzmir Demircili Hakkında

Demircili Köyü, İzmir ilinin Urla ilçesine bağlıdır. Urla’ya 15 kilometre uzaklıkta olan Demircili, deniz manzaralı, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği tepelik bir alanda kurulmuştur. Oksijen dolu güzel bir köydür.

Hala çok az bilinen köy, muhteşem koyları, ekstrem sporların yapılabileceği doğa sporlar kulübü, hepsi organik yiyecekleri ile gizli bir hazinedir. Demircili Köyü’nün aşağılarında tertemiz denizi ile üç koyu bulunuyor. Ada, Bodrum ve Demircili.

demircili karavan tatili

Demircili Koy, renkli çakıl taşları, temiz denizi, geniş sahili ve arkada bir orman ve şezlongları olan bir koy. Demircili Koy’un diğer tarafında olan Ada Koyu, balıkçı teknelerinin bulunduğu, balıkadam adaylarının deneme dalışı yaptığı, sazlık gölgesinde şezlongları olan bir koy.

Demircili Plajı, Demircili yarımadası ile aynı adı taşımaktadır. Burada tatil yapan karavancılar için ücretsiz kamp alanı bulunmaktadır. Bu alan yarımadanın girişindedir. Kıyı alanlar karavan tatili için müsait olup, geniş bir düzlüğe sahiptir.

Demircili Karavan Tatili Yapmak Rehberi

Karavan tatilleri bütçenizi zorlamadan yapacağınız ucuz tatil seçenekleri arasındadır. Son yıllarda tatilcilerin en çok tercih ettiği tatillerdendir. Demircili karavan tatili ile Ege’nin mavi sularında kulaç atabilir, doğa ile baş başa kalabilir ve karavan konaklaması yapabilirsiniz.

İzmir Demircili’de her beklentinize cevap veren pek çok güzellik mevcuttur. Demircili Plajı kamp alanı karavan tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’in en güzel yerlerinden birisi olan Demircili Yarımadası güzel manzaralara ve birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapıyor.

Yarımada ile aynı adı taşıyan Demircili Plajı ise hem denize girip hem de karavan tatili yapacağınız güzel bir yer. Yarımadanın girişinde kalıyor. Deniz temizdir, sahili taşlıktır. Suyu ise çok soğuktur. Kıyı yerler karavan tatili yapabilmeniz için geniş bir düzlüğe sahip.

Kıyıdan içeriye doğru irili ufaklı tepeler bulunuyor. Doğal manzara ve konum için çok iyi bir yer. Karavancılar burayı tercih ediyor. Plajda ücretli ve ücretsiz yerler var. Ancak karavan yeri için ücret ödemeniz gerekmiyor.

demircili karavan tatili

Demircili karavan tatili sırasında gün ortasında bütün ihtiyaçlarınızı ücretli olan plajın tesisinden alabilirsiniz. Akşamda plajın ücretsiz olan kısmına karavanınızı çekebilirsiniz. İsteyen ateş ya da mangal yakabilir. Bu imkanda burayı hem karavancılar hem de piknikçiler için cazip kılmaktadır.

Akşamları ateşinizi yakarak deniz dalgaları eşliğinde muhabbet edebilir, gece ise deliksiz bir uyku uyuyabilirsiniz. Plaja ulaşım kolaydır. Anacak yolun birkaç kilometrelik kısmı topraktır. Fakat karavanla gelinmesine engel olacak kadar kötü değildir.

Karavan kampı için kamp olanları ise şöyledir:  Plajda ücretli ve ücretsiz alanlar mevcuttur. Ücretli bölümde bulunan yerde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong ve yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Denizin hemen kenarında Airai Antik Kenti’ne ait hamam kalıntıları vardır. Bu kalıntılar Demircili Koyu’nda tarihi bir hava estirmektedir. Demircili Köyü’nün hemen batısında yer alan yarımada, binlerce yıllık geçmişin izlerini taşımaktadır.

Küçük patikalardan tepeye tırmanarak Antik kente ait eski darphanenin kalıntılarını da görebilirsiniz. Denizin mavisi, doğanın yeşili ve geçmişin mistik havası birleşir burada.

Demircili Karavan Tatili İçin Ulaşım

Karavanınızla Urla İstikametini takip edin. Önce Kuşçular daha sonra Demircili Köyü’nü geçin. Hiçbir yöne sapmayın. Demircili Yarımadası tabelalarını takip ederek Demircili Plajı  karavan konaklama alanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

demircili karavan tatili

Toplu taşıma için Urla şehir merkezinden Demircili Köyü’ne düzenli bir şekilde dolmuşlar gitmektedir. Köye geldikten sonra karavan konaklama alanı yürüme mesafesindedir. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri