İzmirPlaj ÖnerileriYurtiçi Gezilerimiz

Alaçatı’nın En İyi Beş Plajı: Tertemiz Sularda Tatil Fırsatı

Alaçatı En Güzel Plajlar

İzmir Alaçatı’nın en iyi beş plajı ile yazın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Tertemiz sular ve benzersiz kamp alanları sayesinde hayatınıza renk katabilirsiniz.

Alaçatı’nın En İyi Beş Plajı

Alaçatı ülkemizin en gözde tatil yerlerinden birisi. Her yıl biraz daha kalabalıklaşan ve popüler hale gelen bu beldede birbirinden güzel plajlarda sakin bir tatil geçirebilir ve eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda tatilden beklentisi hızlı bir gece hayatı ve aktivite olanlar da Alaçatı’da kendisine yer bulabilir. Bu yazımızda size farklı seçeneklerle birlikte Alaçatı’nın en iyi 5 plajı hakkında bilgi vereceğiz.

İlginizi çekebilir: Dikili’nin En İyi 7 Plajı: İzmir’in Soğuk Sularıyla Serinleten Tatil

Kleopatra Plajı
Aynı isimle Akdeniz’de de bir plaj olmasından dolayı bu plaj sık sık Akdeniz’deki Kleopatra ile karıştırılıyor. Bölgede yaşayanlar buraya Güvercinlik Plajı da diyor. Bu plajda sarp bir kayalık ile denizin buluşma noktasını görebilirsiniz. Bu yüzden şahane bir manzarada güneşlenmek ve denize girmek isterseniz burası tam size göre. Denizi tertemiz olan bu plajda çok iyi vakit geçirirsiniz. Çünkü doğal bir manzaranın göbeğinde serin sulara girer ve rahatlarsınız. Yalnız belirtmek gerekiyor ki burası daha çok sakince vakit geçirmek içindir. Giderken yanınızda yiyecek götürmeniz de tavsiye edilir. Çünkü sosyal olanaklar açısından çok zengin bir plaj değildir. Ama kamp yapmayı düşünürseniz tam size göredir.

Alaçatı'nın En İyi Beş Plajı

Çark Plajı
Alaçatı’nın en iyi beş plajı deyince Çark Plajı’ndan bahsetmeden geçmememiz gerekiyor. Burası da pırıl pırıl ve berrak suyu ile dikkat çekiyor. Altın sarısı kumlarla bu ışıl ışıl suyun birleşimi size ilk gördüğünüz anda huzur verir. Koyun huzurlu ve geniş manzarası eşliğinde rahatlayabilir ve güzel vakit geçirirsiniz. Bu koyda tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınız için yeterince yer bulabilirsiniz. Ayrıca bildiğiniz gibi Alaçatı bir sörf alanıdır. Siz de bu konuda meraklı iseniz Çark Plajı’nda sörf yapma imkânınız da var.

Alaçatı'nın En İyi Beş Plajı

Ilıca Halk Plajı
Alaçatı’nın en iyi beş plajı denince Ilıca Plajı’ndan bahsetmemek olmaz. Bir halk plajı olarak oldukça geniş imkânlara sahip olan bu plajın suları, yakında yer alan bir sıcak yer altı suyu kaynağından dolayı ılıktır. Buranın suyu da Alaçatı’nın diğer yerleri gibi temiz ve ayrıca sığdır. Yani yüzme öğrenmek ya da yüzmeyi geliştirmek için en iyi yerlerden birisidir.

Alaçatı'nın En İyi Beş Plajı

İzmir Alaçatı’yı Keşfedin!

Delikli Koy Plajı
Delikli Koy Plajı da Alaçatı’nın en iyi beş plajı içerisinde yerini alır. Plajın ortasında delikli büyük bir kayanın yer alması plajın bu ismi almasına neden olmuştur. Eğer farklı bir manzara eşliğinde yüzmek isterseniz mutlaka tavsiye ederiz. Ulaşımı zor olduğu için kendi aracınızla gitmeniz gereken Delikli Koy Plajı sakinlik ve huzur arayanlar ve kamp yapmak isteyenler için idealdir. Bu yüzen yeme içme ve sosyal etkinlikler konusunda çok seçenek yoktur.

Alaçatı'nın En İyi Beş Plajı

Alaçatı Halk Plajı
Masmavi ve berrak suyu ile dikkat çeken Alaçatı Halk Plajı bir diğer ücretsiz seçenektir. Gölgelik için şemsiye ve şezlong gibi gereçleri kendiniz getirirseniz burada harika vakit geçirebilirsiniz. Dinlenmek ve yüzmek için de en iyi yerlerden birisidir.     

Alaçatı'nın En İyi Beş Plajı

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri