İzmirKeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Dikili’nin En İyi 7 Plajı: İzmir’in Soğuk Sularıyla Serinleten Tatil

Dikili En Güzel Plajlar

Hayatın tüm yükünü unutmak ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız Dikili’nin en iyi 7 plajı keşfini yapabilirsiniz.

Dikili’nin En İyi 7 Plajı

Ege sahilleri birbirinden güzel kasabalarla doludur. Zamanın çok daha yavaş aktığı ve huzurlu bir sessizlik içerisindeki bu kasabalar tatil yapmak için de idealdir. Konforlu ve temiz olmaları ile ünlü olan Dikili’nin en iyi 7 plajı hakkında bu yazıdan bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Selçuk Gezi Rehberi: Yurtiçi Tatil Fırsatları İzmir’de Bekliyor!

Kayra Plajı
Ailecek tatil yapılacak en nezih ve güzel plajlardan birisi Kayra Plajı’dır. Herkesin görmek istediği Bademli Köyü’ne çok yakın olması da bu plajın özelliklerinden birisi. İçerisinde yapılabilecek olan pek çok aktivite bulunuyor. Çeşitli ve lezzetli yemekler sunan, ayrıca aktiviteler açısından da geniş bir hizmet veren restoranı da her türlü ihtiyacı karşılar. 

Dikili’nin En İyi 7 Plajı

Fame Beach
Çoğu yurt dışından gelen tatilcileri karşılayan Fame Beach Dikili’nin en iyi 7 plajı arasındadır. Plaja giriş düşük bir ücrete tabidir. Dilerseniz plajdaki özel localardan da yararlanabilirsiniz. Fame Beach de kısa süre önce keşfedilen koylar arasındadır.  Bu yüzden temizliğini ve doğasını koruyabilmiştir.  

dikili'nin en iyi 7 plajı

Hayıtlı Koyu
Hem ücretsiz bir halk plajı hem de çeşit çeşit bitkileri gözlemleyebileceğiniz bir plaj ararsanız Hayıtlı Koyu Plajı tam size göredir. Dikili’nin en iyi 7 plajı içindeki, denizi temiz ve sakin olan bu plajda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Girişinde biraz çakıllı olan denize girdikten hemen sonra derinleşse de daha sonra kumluk ve bel hizasında kalan bir yere ulaşılıyor. Hayıtlı mükemmel manzarası ve sessiz ve sakin doğası ile pek çok kampçının uğrak yeri haline geldi. Akşamları deniz sesi ile birlikte ay ışığında burada uyumak çok zevklidir.

Dikili’nin En İyi 7 Plajı

Dikili Halk Plajı
Dikili’deki mavi bayraklı plajlardan birisi olan Dikili Halk Plajı tamamen ücretsiz olan en güzel plajlardan birisidir. Suyun temizliği ve sarı kumların ışıltısı gözlerinizi alabilir. Sahil şeridi de oldukça uzun olduğu için burada yürüyüş yapmak da çok keyiflidir. Ekolojik olarak korunan bölgenin uzun yıllar böyle temiz kalması en büyük dileğimizdir.

Dikili’nin En İyi 7 Plajı

Plaj Keşfi Turlarımıza Katılın!

Küçük Zindancık Koyu
Bademli Köyü’ne oldukça yakın olan Küçük Zindancık Koyu, öyle farklı bir konuma sahip ki geceleri hiç ay ışığı almaması ile bilinir. Burası oldukça sakin ve dinlendirici bir yerdir. Kıyı şeridi çok uzun değildir, hatta oldukça kısadır. O yüzden burada yapılabilecek en iyi şey kendinizi derin sulara atmak ve keyifli vakit geçirmektir.

dikili'nin en iyi 7 plajı

Bademli Koyu
Dikili bölgesinin en büyük koyu Bademli Koyu olarak kabul ediliyor. Bu koy da Dikili’nin en iyi 7 plajı arasında yer alır. Sahil şeridi oldukça geniş olan Bademli Koyu’nda güzel vakit geçirebilirsiniz. En güzel koylardan birisi olduğu için genel olarak çok ziyaretçi alır. Bu yüzden koyun tadını çıkarmak isteyenler sabah erken saatlerde gelebilir. Sahil şeridi boyunca çok sayıda işletme bulunduğu gibi, aynı zamanda özel plajlar ve halk plajları da bulunuyor. Dikili’nin en işlek yerinde keyifli vakit geçirmek için Bademli Koyu’nu tercih edebilirsiniz.  

dikili'nin en iyi 7 plajı

Pisa Koyu
Dikili’nin en uzun sahil şeridinin yer aldığı plajlardan birisi de Pisa Plajı’dır. Burada şemsiye ve şezlong kiralama imkânınız bulunuyor. Otopark ücreti ödemek istemiyorsanız park yerinden önce arabanızı bırakmanızı ve biraz yürümenizi tavsiye ederiz. Ancak zorlu ve taşlı bir yolu yürümek zorunda olduğunuzu da belirtelim.

dikili'nin en iyi 7 plajı

Bembeyaz kumları ve serin suları ile çok beğenilen Pisa Koyu’nda da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gözlükle yüzerken aşağıdan balıkların geçtiğini görür ve manzaradan etkilenirsiniz. Bu plajda yapabileceğiniz bir diğer etkinlik ise matkok oyunudur. Bu oyun bir çeşit deniz tenisi olarak adlandırılır. Buraya kadar gelmişken Dikili’nin en özel lezzetlerinden olan Koruk Suyu’nu da içmeden gitmeyin.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri