İstanbulKeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Beykoz Millet Sofrası: 7/24 Ücretsiz Yemek, Çorba ve Daha Fazlası

Beykoz Millet Sofrası Nerede?

Beykoz Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında Beykoz’daki ilçe sakinlerine günlük sıcak yemek hizmeti sağlanmaktadır. Genellikle doğal afet gibi durumlar için kullanılan 300 kişilik acil yemek ihtiyacı için kurulan alan “Millet Sofrası” olarak her gün, her saatte hizmet sağlamaktadır. Peki, Beykoz Millet Sofrası tam olarak nasıl bir işleyişe sahiptir? Dileyen herkes istediği gibi bu hizmetten yaralanabilir mi? İşte projenin detayları…

Kavacık’ta Millet Sofrası

Beykoz – Kavacık’ta kurulan Millet Sofrası, kendi yemeğini pişirebilecek fiziksel ve maddi güce sahip olmayan bireylere yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında engelli, yaşlı, hasta ve yoksul ilçe sakinleri her gün çıkarılan binlerce tabldot porsiyondan yararlanabilmektedir. Usta aşçılar tarafından özenle hazırlanan ve oldukça sağlıklı bir ortamda sunulan yemekler, ihtiyaca göre evlere de servis edilebilmektedir. Dışarı çıkmak için engeli olan bireyler, hastalar ve yaşlılara Beykoz Belediyesi’nin personelleri evlere sıcak yemek servisi sağlamaktadır. Millet Sofrası’na gelen ya da belediyeyi arayarak bu hizmetten eve servis şeklinde yararlanmak isteyen vatandaşlar her gün saat 07.00 – 14.00 ile 16.00 – 20.00 arasında çorba ve tatlı ikramından faydalanabileceklerdir.

Beykoz Millet Sofrası

Beykoz Millet Sofrası kapsamında vatandaşlara sunulan bu hizmet tamamen bir “Gönül Köprüsü” anlayışıyla sağlanmaktadır. Kurban Bayramı’nda, Ramazan Bayramı’nda paralarını veya kurban etlerini bağışlamak isteyen bireyler, belediyeye müracaat ederek yoksul vatandaşların sıcak yemeğine katkıda bulunmaktadır. Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında “Kadın Girişimcilik” eğitimleri de Millet Sofrası’nın merkez mutfağında gönüllü olarak verilmektedir. İlçedeki kadınlar, buradaki eğitimle ekonomiye ve hayata katkı sağlamakla birlikte sosyalleşme olanağına sahip olmaktadır.

Beykoz Millet Sofrası Kimler İçin?

Beykoz Millet Sofrası

Millet Sofrası’na başvuran herkes burada sunulan yemeklerden ve tatlılardan yararlanabilecektir. Misafirlere her gün saat 06.00 ile 20.00 saatleri arasında sıcak çorba ikramı da mevcuttur. Yolu ilçeye düşen herkes; öğrenciler, gençler ve çalışanlar da dahil olmak üzere Millet Sofrası’nda yemek yiyebilirler.

Bu içeriğimizde Beykoz Millet Sofrası üzerine bilgilendirmeler yapılmıştır. Daha fazla içerik için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımıza göz atabilirsiniz: İstanbul’un En İyi Kebapçıları – İstanbul’un En Başarılı 10 Kebapçısı

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri