Keşfet

Seyahatsever Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Ücretsiz Konaklama ile İlgili Detaylar

Seyahatsever Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Seyahatsever Projesi, 18-30 yaş arasındaki gençlere yep yeni kültürler keşfetme ve farklı deneyimler yaşama fırsatı sunan bir programa dönüştü. Bu proje ile gençlerin seyahat etmelerini teşvik etmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için düzenlenmektedir. İşte Seyahatsever Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır Detaylar.. 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan bu güzel haberle, Seyahatsever Projesinin bu yıl da devam edeceğini söyledi. Proje, 10 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde Türkiye genelinde seyahat etmeyi planlayan gençlere ücretsiz konaklama imkanı sunacak.  

Seyahatsever Projesi Nedir? 

Seyahatsever Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen özel bir programdır. Bu proje, 18-30 yaş arasındaki gençlere Türkiye’nin farklı şehirlerini gezip tanımaları ve yeni kültürlerle etkileşime geçmeleri için bir fırsat sunmaktadır. Katılımcılar, Türkiye’nin çeşitli bölgelerini keşfederken aynı zamanda ücretsiz konaklama imkanından yararlanma şansına sahiptir. 

Proje Hedefleri 

– Gençlerin Türkiye’nin zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini tanıması ve keşfetmesi. 

– Gençler arasında kültürel etkileşimi artırarak sosyal birlik ve beraberliği desteklemek. 

– Seyahat deneyimiyle gençlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak. 

– Gençler arasında karşılıklı anlayışı artırarak hoşgörü ve saygı ortamını güçlendirmek. 

Proje Detayları 

Konaklama Tarihleri: Seyahatsever projesi kapsamında gençler, 10 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında Bakanlığa ait yurtlardan yararlanabilirler. 

Katılım Yaşı: Projeden 18-30 yaş arasındaki gençler faydalanabilir. Öğrenci olma şartı aranmamaktadır. 

Başvuru ve Rezervasyon: Konaklama için başvurular, 444 0 472 (ALO GSB) üzerinden en az bir gün öncesinden yapılır. İsim, soyisim ve T.C. kimlik numarası ile rezervasyon yoluyla başvuru gerçekleştirilir. 

Konaklama Süresi: Aynı şehirde yaz sezonu boyunca en fazla 5 gece konaklayabilir. Konaklama süresince kahvaltı ve yemek hizmeti verilmez.

Giriş ve Çıkış Saatleri: Konaklamaya başlangıç saati 16.00, ayrılış saati ise en geç 13.00 olarak belirlenmiştir. Ayrıca, yurtlara giriş için en geç saat 01.00, çıkış için en erken saat ise 05.00 olarak uygulama yapılmaktadır. 

Temizlik ve Düzen: Odalar, her gün 13.00 – 17.30 saatleri arasında temizlik için boşaltılmalıdır. Yurtlarda huzur bozucu davranışlarda bulunan gençlerin misafirlikleri sonlandırılabilir. 

Nasıl Başvuru Yapılır? 

Seyahatsever Projesi’ne katılmak isteyen gençler, başvurularını Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi web sitesinden doldurabileceklerdir. Başvuruların kabul edildiği belirtilen tarihlerde online başvuru formu doldurulmalı ve projeye katılmak için gerekli bilgiler sağlanmalıdır. Başvuru adresine https://seyahatsever.gsb.gov.tr bu link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.  

Ücretsiz Konaklama ve Destek  

Proje kapsamında seyahat edecek olan gençlere, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait yurtlarda ücretsiz konaklama imkanı sunulacak. Ayrıca, seyahat boyunca bazı masrafların karşılanmasına yönelik destekler de sağlanabilecektir. 

Seyahatsever Projesi’ne katılmak isteyen gençlerin, başvuru tarihleri ve detayları için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi web sitesini düzenli olarak takip etmeleri önerilir.

Daha fazla ve tatik fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginiz çekebilir: Balıkesir Plajları ve Koyları – Balıkesir’in En İyi 10 Plajı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri