Karavan Tatilleri

Erdemli Çamlığı Karavan Tatili: Mersin’in Doğasıyla İç İçe

Erdemli Çamlığı Kamp - Erdemli Çamlığı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Erdemli Çamlığı karavan tatili ile Mersin’in turistik cennetlerinden olan Erdemli ilçesini tanıyın. Tarihi ve doğasıyla sizi büyüleyecek!

Erdemli Hakkında

Erdemli Mersin ilinin bir ilçesidir. İlçenin giriş ve çıkışlar çam ağacıyla kaplıdır ve doğası, buraya gelenleri etkileyecek cinstendir. 1954 yılına kadar küçük bir yerleşim yeri olsa da daha sonraları büyümeye başlayan Erdemli o sene ilçe olmuştur. Doğası ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarırken Türkiye’de denize girebileceğiniz en güzel alanlardan biridir.

Ayrıca yeşili bol olan ilçe kamp ve karavan tatili yapmak isteyenlerin de tercih ettiği yerlerdendir. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında aşırı sıcaklar olduğu için haziran ayında Erdemli dolup taşmaktadır. Karavan tatili yapmak istiyor ancak rotanızı çizemiyorsanız Erdemli’de bulunan Erdemli Çamlığı karavan tatili fırsatı kaçmaz.

erdemli çamlığı karavan tatili

İlçe sınırları içerisinde birçok ören yeri bulunmaktadır. Medeniyetlere ait eserlerin bol olduğu Erdemli’de hem bu ören yerlerini ziyaret edebilir hem de karavanınızla inanılmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Mersin’e yapacağınız karavan tatili başlasın!

Erdemli Çamlığı Karavan Tatili Rehberi

Erdemli Çamlığı’nda karavan tatili yapacaksanız, çamlığın adının Talat Göktepe Tabiat Parkı olarak da bilindiğini söyleyelim öncelikle. Mersin merkezle Erdemli arası 39 kilometre mesafededir. Ancak Mersin’de bir yerlere ulaşmak o kadar da zor değil, o sebeple merkezden Erdemli Çamlığı’na rahatça ulaşabilirsiniz.

Erdemli Çamlığı alanına girerken belli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bisiklet, minibüs, araba, otobüs gibi araçlarla girişin ücretleri ve karavan, kamp alanına giriş ücretleri çeşitlilik göstermektedir. Detaylı bilgiyi Erdemli Çamlığı’na ulaşarak alabilirsiniz.

Erdemli Çamlığı içinde doğa yürüyüşleri ve yüzme gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca piknik yapmak isterseniz bu da mümkün olacaktır. Çocuklarınızın kullanabileceği bir çocuk parkı da çamlık alanında bulunmaktadır. Özellikle fotoğrafçıların da kullandığı yerlerden bir tanesi olduğu için Erdemli Çamlığı karavan tatili sırasında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

erdemli çamlığı karavan tatili

Alan içerisinde büfe, kır lokantası tuvalet gibi hizmetler de verildiği için karavan tatili yapmak için oldukça uygundur. Plajı da kullanabileceğiniz bir yerde olan Erdemli Çamlığı tatiliniz sırasında denize girmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz zira Erdemli’nin denizi oldukça hoşunuza gidecek!

26.14 hektarlık alana yayılmış olan Erdemli Çamlığı’nda genellikle Türk çamı denilen ağaç türüne rastlayabilirsiniz. Erdemli Çamlığı karavan tatili planlarınızı yapın, yolculuğunuz başlasın.

Mersin Erdemli Çamlığı Karavan Tatili Detayları

Mersin Erdemli Çamlığı gezisi sırasında Çamlık dışında gidebileceğiniz birçok ören yeri bulunmaktadır. Geç Roma Dönemi’nden kalma Akkale öreni, bir antik kent olan İmirzeli ören yeri, yerleşim alanı ve nekropol olarak kullanılmış Çatıören ören yeri ve Sinap Kalesi, Öküzlü ören yeri, Korykos-Kızkalesi ören yeri, Elaiussa-Sebaste (Ayaş) ören yeri gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Doğasının güzelliği tarihi dokusu ve daha birçok kültürel özelliği ile Erdemli tam size göre. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

Karavan tatili sırasında, gittiğiniz yerin önemli lezzetlerini denemenizi öneriyoruz. Erdemli Çamlığı karavan tatili planlarınızı yapıp oraya gittiğinizde Mersin’in ve ilçenin kendine özel tatlarını denemeyi unutmayın! Tantuni, batırık, sıkma, içli köfte, dövme pilavı, biberli ekmek, yüksük çorbası, arabaşı çorbası, topalak çorbası, paça çorbası, humus gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Bunun yanında tatlı olarak kerebiç, karsambaç, cezerye, atom, künefe gibi lezzetleri tüketebilirsiniz.

erdemli çamlığı karavan tatili

Mersin merkeze gidip buradaki yerleri de görebilirsiniz. Ayrıca ilçeden çıkmak istemiyorsanız gece eğlenebileceğiniz yerler Erdemli’de sizlerle olacaktır. Turisti bol olduğu için gece hayatı da renkli olan Erdemli’de karavan tatili harika bir tatil fırsatı olacak. Planları yapalım, karavan tatili hayalleriniz gerçek olsun!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Göreme Karavan Tatili: Nevşehir Karavan Tatili

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri