Karavan Tatilleri

Göreme Karavan Tatili: Nevşehir Karavan Tatili

Göreme Gezi Rehberi

Göreme karavan tatili ile karavan deneyiminize yeni bir soluk katabilirsiniz. Doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Göreme, sizi bekliyor!

Nevşehir Göreme Hakkında

Geçim kaynağı turizm olan Göreme, Nevşehir iline bağlı bir beldedir. Birçok eski ismi olan beldenin tarihteki adlandırılmalarını şöyle sıralayabiliriz: Matiana, Korama, Maccan ve Avcılar. Ancak bu isimler arasında en eski olanının Korama olduğu düşünülmektedir. Çünkü ilk kez 6. yüzyılda bu yerleşim alanından Korama olarak bahsedilmiştir. İl merkezine 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ancak Göreme’de yerleşimin çok daha önce başladığını düşünülmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olduğundan tarihi eser birikimi açısından oldukça doyurucu yerleşim yerleri arasında gelen Göreme, karavan sevenlerin de dikkatini çekiyor.

göreme karavan tatili

Turistik açıdan gelişmiş olan yerleşim alanı aynı zamanda karavan tatili yapmak isteyenlerin de uğrak noktası haline gelmiştir. Göreme Milli Parkı, kayalara oyulmuş kiliseleriyle ünlüdür. Bu milli park, beldenin turistik bir merkez haline gelmesine sebep olmuştur. Siz de tarihi eserlere ilgiliyseniz ve tarihi yerlerin yakınında kampta veya karavanda olmayı seviyorsanız Göreme karavan tatili tam size göre bir aktivite!

Göreme’de hem gezip hem de karavanda yaşamın tadını çıkarabilirsiniz. Şimdiden planlamanızı yapın ve Göreme karavan tatili başlasın!

Göreme Karavan Tatili Rehberi

Göreme’de birçok yerde tarihi eser görmeniz mümkün. Doğal dokusu da göz dolduran ve oldukça hoşunuza gideceğini düşündüğümüz Göreme’de şahane bir tatil yapabilirsiniz. Göreme Milli Parkı, karavan tatiliniz sırasında gezebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Burası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Göreme Milli Parkı içerisinde peri bacalarını, volkanik arazide oyulmuş kiliseleri ve geçmişe dair birçok izi görebilirsiniz.

göreme karavan tatili

Göreme karavan tatili yapmak istiyorsanız Göreme’de ve çevrede birçok kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanları, karavan girişinin de yapılabildiği yerlerden. Karavanınızla Panorama Camping, Göreme Kamp ve göreme Dilek Camping gibi kamp alanlarında kalabilirsiniz. Göreme, karavan hayatını sevenlere ilaç gibi gelecek!

Bu karavan alanlarında elektrik, su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz hizmetler veriliyor. Belli ücret karşılığında kalabileceğiniz camping alanları, Göreme’de gezebileceğiniz yerlere de oldukça yakındır. Ayrıca karavanınızı güvenli bir yere çekmeniz tatiliniz açısından çok daha iyi olacak.

Göreme Karavan Tatili Detayları

Göreme tatili sırasında; Göreme Milli Parkı’nı, Göreme Açık Hava Müzesi’ni, Güvercinlik Vadisi’ni, Kızılçukur Vadisi’ni, Zemi Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretlerinizin yanında peribacalarına oldukça yakın olacağınızı unutmayın. Bu doğal güzellikleri görmek için vakiniz olacak. Balon turu gibi etkinliklerle de Göreme tatili fırsatınızı taçlandırabilirsiniz. Balon turunun yanında günübirlik gece yürüyüşleri yapılmaktadır. Bu gece yürüyüşleri, peribacalarının olduğu yerlerde yapılan etkinlikler ve son zamanlarda oldukça popüler. Işıklarla beraber yapacağınız yürüyüş, tatilinizi şenlendirebilir.

göreme karavan tatili

Göreme’de yeni tatlar denemek isterseniz testi kebabı, çömlek fasulyesi, düğü çorbası, kayısı çorbası, nohutlu yahni, dolaz, ayva dolması, dıvıl, Nevşehir tavası, sızgıt gibi lezzetleri deneyip bölgedeki şarap alabileceğiniz yerlerden şarabınızı alabilirsiniz.

Daha birçok deneyimi yaşamak için Göreme karavan tatili sizleri bekliyor. Planlamalarınızı, ayarlamalarınızı yapın; karavan hayatının verdiği eşsiz özgürlük deneyimini yaşamaya hazır olun.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Erikli Camping Karavan Tatili ile Edirne’de Huzurlu Bir Tatil

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri