İstanbulKaravan Tatilleri

Esenceli Köyü Karavan Tatili: İstanbul Şile’de Karavan Tatili

Esenceli Köyü Nerede

Esenceli Köyü karavan tatili fırsatı ile Şile’nin nüfusu en az, en sakin yerlerinden birinde eşsiz bir karavan tatili yapın, şehrin kalabalığından sıyrılın.

Esenceli Köyü Hakkında

Esenceli Köyü, Megakent İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir mahalledir. İstanbul’un nüfusu en seyrek mahallesi olma özelliğini uzun bir zaman üzerinde taşımıştır. Bu sebeple sakin ve sessiz bir yaşam alanı olduğunu söylemek mümkün. Ömerli Barajı kıyısında bulunan Esenceli Köyü, doğal güzellikleri ile bilinmesinin yanında az nüfusa sahip olduğu için bu güzellikler çok daha az tahrip edilmiştir. Son zamanlarda insanların şehir yaşamından kaçmak istemesiyle beraber ve biraz da pandemi etkisiyle kamp ve karavan tatili fikri popülerleşmeye başlamıştır. İşte, Esenceli Köyü karavan tatili fırsatı hem karavancıların çok sevdiği deneyimlerden biri oluyor hem de sizlere şehrin kalabalığından uzaklaşma fırsatı veriyor.

esenceli köyü karavan tatili

Esenceli Köyü, kamp yapmayı sevenler için bulunmaz bir nimet. Köy halkı da karavan tatili veya kamp tatili için gelen kimseye karışmıyor. Yalnızca çevreye zarar verildiğinde uyardıklarını söyleyebiliriz. Ömerli Barajı ve şelalesi ile ünlü Hacıllı Köyü arasında kalan bu tepecik, sakin ve sessiz kamp sevenler için oldukça ideal. Siz de yola çıkın ve karavan hayatını yaşayın.

Esenceli Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Esenceli Köyü karavan tatili fırsatını değerlendirmek isterseniz Şile otobanından yolculuk yapabilirsiniz. Şile otoyolu üzerinden yolculuk ederken sırasıyla: Avcıkoru Tabiat Parkı-Kömürlük yolu-Kervansaray Mahallesi’nden geçmeniz gerekiyor. Son kez geçtiğiniz yer olan Kervansaray Mahallesi muhtarlığını geçince sağdaki yolu takip ederek Esenceli Köyü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ulaşım sağlandıktan sonra ise güzel doğası ve sakinliği ile Esenceli Köyü sizleri büyüleyecek.

Esenceli Köyü Karavan Tatili

Esenceli Köyü, nüfusu az ve sakin yerlerden biri olabilir ancak özellikle hafta sonları sakinliğin biraz dışına taşabiliyor. Genel anlamda kampçıların sevdiği yerlerden biri olmasının yanında piknik yapmak için de tercih ediliyor ancak korkmayın, hafta sonu bile olsa yer bulamayacağınız ya da sakin bir kamp yapamayacağınız kadar kalabalık olmuyor.

Karavanınızı park edebileceğiniz ve çadırınızı kurabileceğiniz birçok alan Esenceli Köyü’nde bulunuyor. Ücretsiz kamp alanlarından biri olarak geçse de su ve elektrik konusunda maalesef eksiklik var. Eğer uzun zamandır karavan tatili yapıyorsanız, bu konuda tecrübeliyseniz daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Esenceli Köyü karavan tatili sırasında Ömerli Barajı kenarında balık tutabilir, kontrollü olduğu sürece ateş yakabilir ve güzel trekking parkurları sayesinde doğayla iç içe yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Ateşinizi yakıp mangalınızı yapmak isterseniz de şöyle söyleyebiliriz ki Esenceli Köyü kamp alanında düzgünce alışveriş yapabileceğiniz bir market bulunmadığından malzemeleri önceden almalısınız. Böylece mağduriyet yaşamamış olacaksınız.

esenceli köyü karavan tatili

Esenceli Köyü karavan tatili sırasında domuz ve çakal gibi yabani hayvanlara dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle geceleri kamp alanının olduğu yerlere rahatlıkla erişebiliyorlar. Bu sebeple karavanınızın kapısını açıkta bırakmamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında ne olur ne olmaz dışarıda eşyalarınızı bırakmayın. Böylece kafanız daha rahat bir tatil geçirme şansı elde edersiniz.

İstanbul kamp alanları içerisinde neredeyse bakir kalmayı başarabilmiş bir tanesi. Çevre temizliği ve güvenliği bakımından içinizin rahat olabileceği bu yerde karavanınızla şahane bir tatil yapabilir ve dinlenebilirsiniz. Şehrin kalabalığından kaçış için en doğru rotaları her zaman olduğu gibi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Esenceli Köyü karavan tatili fırsatını sakın kaçırmayın. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilir: Erdemli Çamlığı Karavan Tatili: Mersin’in Doğasıyla İç İçe

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri