Karavan Tatilleri

Artvin’de Karavanla Tatil: Borçka Karagöl Karavan Tatili

Artvin Borçka Karagöl Gezi Rehberi

Artvin’de bulunan plajlarda ve birçok yerde kamp yapabilir, karavan tatili keyfi sürebilirsiniz. Borçka Karagöl karavan tatili tercih listenizin başında olmalı.

Artvin’de Karavan Tatili Yapılacak Yerler

Borçka ilçesinin oldukça yüksek bir noktasında bulunan Karagöl etrafı sık ormanlarla çevrili olan eşsiz bir doğa harikası. Yerli yabancı birçok turist ağırlayan Karagöl’de yürüyüş yapabilir ve ciğerlerinizi temiz oksijenle doldurabilirsiniz. Aynı zamanda karavan tatiliniz boyunca eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Borçka Karagöl karavan tatili Artvin’de tercih edebileceğiniz yerlerden sadece bir tanesi. Bunun yanında Balıklıgöl Kamp Alanı, Yaylalar Köyü Kamp Alanı, Kemalpaşa Kopmuş Plajı Kamp Alanı, Mereta Yaylası Kamp Alanı ve daha birçok kamp alanını da konaklamalı tatil için tercih edebilirsiniz. Ayrıca Artvin’de bulunan bu kamp yerlerinin çoğunda alt yapı sorunu da bulunmuyor.

Borçka Karagöl karavan tatili

Borçka Karagöl’de Karavanla Tatil Yapacaklara Tavsiyeler

Kamp alanına gelmeden önce yolda mutlaka alışveriş yapmalısınız. Kamp alnında tesis mevcut olsa da alışveriş yapmadığınız takdirde gece aç kalabilirsiniz.  Bir de Borçka Karagöl karavan tatili esnasında mutlaka sandal kiralayarak gölde bir gezintiye çıkmalısınız. Bu tatilinizi unutulmaz hale getirecektir. Karagöl’ün kendine özgü doğasını keşfetmek için de turizm sezonunun başını veya sonunu tercih etmeniz daha keyifli bir tatil geçirmenize sebep olacaktır.

Borçka Karagöl Karavanla Konaklama Nasıl Olmalı?

Güzel bir konaklamalı tatil yapmak istiyorsanız ve tercihinizi karavandan yana kullanacaksanız, size önerimiz eğer bir karavanınız yoksa kiralama modelini tercih etmeniz olacaktır. Çünkü bu sayede hem ekonomik bir tatil yapacaksınız hem de konforlu bir yolculuk geçireceksiniz. Karavanla seyahat tatilinizi daha da keyifli hale getirecek ayrıca unutmamalısınız ki gölün hemen yakınına çadır kurulamıyorken karavanınıza bu konuma koyabilirsiniz. Eğer karavan tercih ederseniz gölün eşsiz manzarasını her sabah çok daha yakından görebilirsiniz.

Borçka Karagöl karavan tatili
Mükemmel Bir Karadeniz Turu: Abja Piji Gezisi

Borçka Karagöl Karavan Tatili Yapılacak Alana Ulaşım Nasıl Olur?

Artvin’in Borçka ilçesinden 27 kilometre uzaklıkta olan Karagöl’e tabelaları takip ederek özel aracınızla ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca bu kamp alanına günübirlik ziyaretlerin olduğunu da unutmamalısınız. Dilerseniz günübirlik turlarla da burayı gezebilirsiniz.

Artvin’de Karavan Tatili Yapmak ve Sosyal İmkânlar

Ücretli kamp alanlarının çoğunda olduğu gibi Karagöl’de de ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz alanlar mevcut. Borçka Karagöl karavan tatili esnasında tuvalet vb. ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar var. İçerisinde bir de tesis bulunan kamp alanına yalnızca gece aç kalmamanız için yanınızda yiyecek ve içecek bir şeyler getirmelisiniz.

Ayrıca evlerin hemen önünde yer alan ufak gölet muazzam güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak. Bu manzaraları gördükten sonra yaylanın hemen yakınındaki Güzeldere Şelalesine de gitmelisiniz. Pürenli Yaylasından yürümeye başlayarak Balıklı Yaylası’nda yürüyüşünüzü sonlandırabilirsiniz.  Bunların yanı sıra bol bol fotoğraf çekmelisiniz, ortaya oldukça güzel fotoğraflar çıkıyor. Buraya kadar gelmişken Kardüz ve Derebalık Yaylalarını da ziyaret etmelisiniz. Bu tatil esnasında birbirinden güzel pek çok yer göreceksiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri