Kamp Tatilleri

En Sevilen Kamp Tatilleri: Karagöl Kampı

Karagöl Borçka'da Kamp

Kamp yapmak mı istiyorsunuz? Sizler için en ideal kamp alanlarını araştırdık. İşte onlardan biri olan Karagöl Kampı ve kamp yapacaklara tavsiyeler!

Karagöl Hakkında

Artvin ilinin Borçka ilçesinde yer alan Karagöl adını kamp alanları ve yapılacak birçok aktivitesi ile duyuruyor. Karagöl kampı için birçok alanın bulunduğu bölge Karadeniz’ in eşsiz güzelliklerinden sadece bir tanesi. Aynı zamanda gölde avcılık yasak. Çünkü kırmızı benekli alabalık yönünden oldukça zengin.

karagöl kampı

Karagöl’de Kamp Yapılacak Yerler

Öncelikle gölün hemen kıyısını Karagöl kampı için kullanamıyorsunuz ama kamp için ayrılan yerler var orada istediğiniz noktaya çadır kurabilirsiniz. Özel araçlarla ulaşım sağlayabileceğiniz Karagöl, günlük geziler için uygun olduğu gibi Karagöl kampı yapabilmeniz için de oldukça uygun. Bu alanda yakında bir de tesis var. Temel ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Kamp yapabilmek için belli bir miktar ücret ödüyorsunuz. Ayrıca bu kamp alanında tuvalet, çay bahçesi, kameriye gölet alan büfe gibi birçok yer mevcut. Bu alanda ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceksiniz. Aynı zamanda kamp sırasında doğa yürüyüşü yapabilir ve etrafı keşfe çıkabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Karagöl Tabiat Parkı yakınlarında Artvin Camili Tabiat Koruma Alanı, Borçka Maral Şelalesi gibi alanlar var. Buralarda isterseniz kamp yapabilir isterseniz de gezebilirsiniz. Karagöl’de kamp yaparken sandal kiralayarak göl üzerinde gezebilirsiniz. Kamp alanının lezzetli yemekler yiyebileceğiniz işletmeler de mevcut ve insanlar oldukça sıcakkanlı.

Karagöl’de Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

Eğer kararınızı verdiyseniz ve Karagöl kampı için hazırsanız yanınıza mutlaka yağmurluk almalısınız. Çünkü çok sık yağmur yağıyor. Ayrıca fotoğraf çekmek için fotoğraf makinelerinizi de unutmayın. Gölün üzerine akşam saatlerine doğru sis çöküyor ve ortaya eşsiz bir manzara çıkıyor bu anları fotoğraflamalısınız.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Antalya’da Adrasan Kamp Tatili Yapmak & Kamp Rehberi

Karagöl Kampı Ulaşım

Karagöl’ e ulaşmak için hava yolunu kullanabilirsiniz ve Karagöl’ e en yakın havalimanı Gürcistan’ da bulunuyor. Türk vatandaşları bu havalimanını pasaportsuz kullanabiliyor. Havalimanına indikten sonra Artvin Borçka’ ya otobüs ile ulaşmanız mümkün. Batum havalimanını kullanmak isterseniz HAVAŞ aracılığıyla Hopa limanına geçmelisiniz. Hopa’ dan saat başı düzenli kalkan dolmuşlarla Borçka’ ya ve oradan Karagöl’ e ulaşmanız mümkün. Karagöl kampı için şahsi arabanızı kullanmak isterseniz, Artvin’ den sonra Borçka tabelalarını takip ederek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunların yanında Borçka Petrol Ofisinden kalkan dolmuşlar da sizi Karagöl’ e götürecektir.

karagöl kampı

Karagöl Kampı ve Sosyal Yaşam

Karagöl’ de ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak her türlü işletme mevcut fakat isterseniz, gitmeden önce alışveriş yapabilirsiniz. Karagöl muhteşem doğasıyla ruhunuzu dinlendirecek fakat göl her zaman oldukça kalabalık. Bunu göz önüne alarak karar vermelisiniz.  

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri