ÇanakkaleKamp Tatilleri

Sulubahçe Plajı Kamp Alanı; Çanakkale’nin Yeni Gözdesi

Sulubahçe Plajı

Sulubahçe Plajı kamp alanı Çanakkale içerisinde bulunan keyifli kamp alanlarının başında gelir. Zaten kamp severler bilir fakat kamp yapmaya yeni merak salanlar için ufak bir detay verelim. Günümüzde, bir kamp alanı gözde olmaya başlarsa, genellikle orası bilinçli ya da bilinçsiz birçok kişiyle dolup taşar. Dolayısıyla kamp severler daha farklı, duyulmadık bilinmedik yerleri keşfetmek amacıyla araştırma yapmaya başlarlar. Kimileri de kendileri gibi doğaya gönül vermiş kamp severlerle sosyalleşmek için oldukça gözde kamp alanlarını seçerler. Bu yazımızda her iki durum içerisinde olan kişiler içinde çok kıymetli bir bölgeden bahsedeceğiz. Sulubahçe Plajı Kamp Alanı!

Sulubahçe Plajı

Genel Özellikleri

Sulubahçe Plajı kamp alanı, yüksek oksijen seviyesi ve tertemiz denizi ile birlikte etkileyici bir kamp tatili için oldukça ideal bir tercihtir. Çanakkale Bozcaada’nın denizi en temiz olan bölgesi Sulubahçe Plajı, Ayazma Plajı istikametine yakın bir konumdadır. Plaj, diğer koy ve plajlara göre oldukça sakin bir atmosfere sahiptir. Bu sayede istediğiniz düzlük bir alanda çadırınızı rahatlıkla kurabilirsiniz. Kamp alanına ulaşım kolaydır, bu nedenle özellikle yaz sezonunda tatilciler tarafından ilgi çeken bir bölgedir. Denizin giriş kısmında su seviyesi sığdır. Bu sayede çocuklar da güvenli bir şekilde plajda vakit geçirebilirler. Hem çocuklu aileler için hem de ” denizin havası kokusu yeter, şöyle bir suya girip çıksam yeterli ” diyen kişiler için güvenli ve keyifli bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Denizden çıkmak istemeyen deniz sevdalıları için bölgenin genel yapısı itibariyle denizde güvenle vakit geçirebileceklerinin müjdesini verelim.

Sulubahçe Plajı
Sulubahçe Plajı

Sulubahçe Plajı Kamp Alanı İmkanları

Sulubahçe Plajı kamp alanı içerisinde, tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulabilirsiniz. Aynı zamanda plaj sınırları içinde bulunan işletme sayesinde yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde plaj voleybolu oynamak, çevre alanlara gezi düzenlemek ve yoga yapmak mümkündür. Bunların yanı sıra doğa yürüyüşü yapabilirsiniz ve bisiklet sürebilirsiniz. Plaja giriş ve çadır kurmak ücretsizdir. Şemsiye ya da şezlong talep ederseniz orada bulunan işletmeye küçük miktarda bir ücret ödemeniz gerekebilir. Özel araçla gelmek isteyenler için, araçlarını park edebileceği bir otopark alanı da bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra plaj alanı içerisinde market vb. yerler bulmanız pek mümkün değil. Bölgeye giderken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak temkinli gitmenizde fayda var.

Sulubahce plajı

Sulubahçe Plajı Kamp Alanı Ulaşımı

Kamp alanına toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz Bozcaada merkezinden Ayazma Plajına giden minibüsleri kullanarak bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel bir araç kullanarak gitmeyi tercih edecek olursanız Ayazma Plajı istikametinde ilerleyip plajı geçtikten sonra Sulubahçe tabelasını takip ederek bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sulubahçe Plajı

Sulubahçe Plajı Kamp Alanı Çevresinde Gezilebilecek Yerler

  • Bozcaadanın Plajları
  • Şarap Fabrikaları
  • Rum Mahallesi
  • Kale
  • Müze
  • Polente Feneri ve Rüzgar Gülleri
  • Ayazma Manastırı
  • Göztepe
  • Meryem Ana Kilisesi

Çanakkale bölgesinde daha farklı kamp alanları için: Çanakkale Saros Kamp Tatili İçin İşte Rehber!

Kamp tatilleri, turistik geziler daha fazla merak ettiğiniz her şey Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri