Kamp Tatilleri

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı: Ankara Kamp Alanları

Eğriova Tabiat Parkı Gezi Rehberi

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı, kamp tatili yapmak isteyenleri ağırlıyor. Ankara kamp alanları listesinde başı çeken bu cenneti ziyaret etmelisiniz.

Beypazarı Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı Hakkında

Eğriova Kamp Alanı, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yer alan bir doğal yaşam alanıdır. Dört mevsimde de efsane manzarasıyla büyüleyen yerlerden bir tanesi olan kamp alanı, 2011 yılında tabiat parkı statüsü kazanmıştır. Ankara kamp alanları içerisinde en çok beğeneceklerinizden biri olduğunu düşündüğümüz alan, birçok bitki ve hayvan çeşidini de bünyesinde barındırmaktadır. Manzarası ile doğa tutkunlarını büyülerken aynı zamanda fotoğrafçıların da gözde mekanlarından biri haline gelmiş olan Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ankara kamp alanları içerisinde kamp tatili yapmaya en uygun yerlerden biri!

ankara kamp alanları

Ankara’nın şehir gürültüsünden uzaklaşmak için özellikle doğayla iç içe olmak isteyen kişiler kamp tatili, karavan tatili gibi çeşitli tatil fırsatları yaratmayı seviyor. Ankara’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Beypazarı’da doğasının güzelliğiyle kamp tatili yapmak isteyenleri çeken büyüleyici yerlere sahip. Siz de dört mevsim boyunca güzelliğinden hiçbir şey yitirmeyen Ankara kamp alanları listesinin baş tacı Eğriova tatilinizi planlayın ve yola çıkın! Ayrıca parkın kuzeyinde kalan Eğriova yaylasını ve Eğriova göletini de ziyaret ederek daha fazla manzara görebilirsiniz.

Beypazarı Eğriova Tabiat Parkı’na Ulaşım

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ankara şehir merkezine yaklaşık 140 kilometre mesafede bulunur. Öncelikle Beypazarı ilçe merkezine ulaşmak için Ankara’dan otobüsle hareket edebilirsiniz. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali´nden ve şehrin belli bölgelerinden ilçeye giden otobüsler mevcut. Bu otobüsler, özellikle Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali´nden kalkanlar, yarım saat arayla hareket etmektedir. Daha sonra ilçenin merkezinden 47 kilometre uzaklıkta olan Eğriova Tabiat Parkı’na ulaşabilirsiniz. Ancak araç kiralama veya taksi gibi hizmetleri kullanabilirsiniz çünkü tabiat parkına doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz araç maalesef yok.

eğriova tabiat parkı

Ankara kamp alanları içinde özel bir yere sahip olan bu cennete özel aracınızla gidecekseniz Ankara – Beypazarı – Karaşar Yaylası – Eğriova istikametinde yol almanız gerekiyor. Yolun büyük bir çoğunluğu asfalt, bu sebeple rahatça yol alabilirsiniz. Kamp tatili yapmak isteyenlerin önceliği olan Beypazarı Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı, doğayı kucaklamak isteyenleri bekliyor.

Ankara Kamp Alanları: Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı

Eğriova Kamp Alanı, Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı bir alan. Ankara kamp alanları listesi içinde olan bu kamp yerine girişler ücretli ve bu ücretler, Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirleniyor. Fiyatlar, değişik aralıklarla güncellenebiliyor. Tam da bu sebeple takip etmenizi önerebiliriz.

Kişi başı, içeri girmek istediğiniz araçlara göre ve kamp alanını kullanıp kullanmayacağınıza göre fiyatlar değişirken bir de misafirhanede konaklamak için ayrı ücret alınmaktadır.

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı içerisinde piknik yapabilirsiniz ayrıca mangal yapma şansınız da var. Bunun yanında çeşitli sportif aktiviteler de alan içinde yapabileceğiniz şeylerden. Trekking parkuru, oyunlar ve aktiviteler kamp tatili fırsatınızı dolu dolu değerlendirmeniz için sizlere eşlik edecek. Bunların yanında eşsiz manzarayı seyredebilir ve canlı çeşitliliğini, yaban hayatı gözlemleyebilirsiniz.

eğriova tabiat parkı kamp alanı

Tabiat parkı içerisinde duş alabileceğiniz bir yer olduğu gibi tuvalet ihtiyacınızı da rahatça karşılayabileceğiniz tuvaletler bulunmakta. Doğa Eğitim Merkezi, Kır Gazinosu, iskele, bekçi evi, giriş kontrol ünitesi de Eğriova Kamp Alanı içerisinde görecekleriniz arasında yer almakta. Öyleyse gelin, sizlerle doğanın kalbine doğru bir yolculuğa çıkalım ve Ankara kamp alanları içinde bir cennet olan Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı ile kamp tatili keyfinizi başlatalım!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı: Eskişehir Kamp Alanları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri