Kamp Tatilleri

Çaylak Şelalesi Kamp Alanı: Balıkesir’de Kamp Yapılacak Yerler

Çaylak Şelalesi Nerede?

Balıkesir’de kamp yapılacak yerler listesi içinde olan Çaylak Şelalesi Kamp Alanı, doğa tutkunlarına özel kamp tatili ile sizleri bekliyor!

Susurluk ve Çaylak Şelalesi Kamp Alanı Hakkında

Çaylak Şelalesi, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesinde yer almaktadır. Balıkesir kamp yerleri listesinde ön sıralarda olan Çaylak Şelalesi, çadır yaşamının özgürlüğünü sevenleri ve kamp tatili yapmak isteyenleri ağırlıyor. Hem kamp yapmak hem de piknik yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği yerlerden birisidir. Yeşillerin içerisinde doğayla iç içe huzur bulmak isterseniz gitmeniz gereken yerlerden bir tanesi olduğunu söyleyelim.

Harika manzarası fotoğraflandığında dahi büyülü bir etki yaratan Çaylak Şelalesi bölgesi, özellikle yaz aylarında oldukça fazla tercih edilen kamp alanlarından biridir. Yaz aylarında klasik tatil anlayışı yerine kamp tatili yapmayı isteyenler, serin havası ve eşsiz doğa manzarası ile Balıkesir’de kamp yapılacak yerler arasında olan Çaylak Şelalesi Kamp Alanı’nı tercih etmektedir.

çaylak şelalesi kamp alanı

Ağaçların arasında bir vadi üzerindeki Çaylak Şelalesi Kamp Alanı, Susurluk ilçesine 5 kilometre mesafede bulunur. Susurluk ilçesi, Balıkesir ilinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Bölge Lidyalılar, Romalılar ve Bizanslardan sonra Selçuklu ve Karesi Beyliği’nin de himayesi altına girmiştir. En sonunda Orhan Gazi döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Tarihi dokusu ve doğası ile muntazam bir ilçe olan Susurluk, Çaylak şelalesiyle de etkisini artırmaktadır.

Balıkesir’de kamp yapılacak yerler neresi diye sorarsanız size ilk başta Çaylak Şelalesi diyebiliriz! Kamp tatili keyfini yaşayın.

Çaylak Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşım

Balıkesir ilinin merkezinden Susurluk ilçe merkezine gitmek oldukça kolay. İl merkezinden kalkan birçok otobüs ve minibüs sayesinde Susurluk’a kolayca ulaşabilirsiniz. Kocapınar’a giden ilçe minibüsleri, sizi köy yolu ayrımına getirecek. Buradan da Çaylak Şelalesi Kamp Alanı yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Özel aracınızla ise kamp tatili yapmak daha kolay. Balıkesir merkezden yalnızca tabelaları takip ederek Çaylak Şelalesi bölgesine ulaşabilirsiniz. Balıkesir’de kamp yapılacak yerler arasındaki kamp alanına ulaşımınızı tamamlayın ve çadırları kurun!

Balıkesir’de Kamp Yapılacak Yerler Arasında Çaylak Şelalesi Kamp Alanı

Çaylak Şelalesi, kamp tatili yapabileceğiniz alanlardan biri.. Şelalenin sesi ve yaprakların savruluşu gibi birçok doğa sesini duyup mekanik seslerden uzaklaşacağınız bir tatil fırsatı sizi bekliyor. Balıkesir’de kamp yapılacak yerler listesi içinde önemli bir yere sahip olan kamp alanı içerisinde duş, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmamaktadır. Bu sebeple genellikle doğada daha uzun vakit geçirmiş olan kampçılar tarafından tercih edilen kamp alanlarından bir tanesidir.

Ayrıca buraya gelmeden önce marketten alacağınız malzemelerin hepsini eksiksiz almanızı öneririz çünkü yakında veya Çaylak Şelalesi bölgesi içerisinde market bulunmuyor. Elektriğin de henüz olmadığı kamp alanına giriş tamamen ücretsiz. Şelalenin kenarında olan Çaylak Şelalesi Kamp Alanı için küçük ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz şelale suyuna ulaşmak mümkün.

balıkesir'de kamp yapılacak yerler

Kamp tatili sevenlerin tercih edebileceği kamp alanı içerisinde çadır kurmanız için uygun birçok yer, kontrollü olarak ateş yakıp yiyeceğinizi pişirebileceğiniz alanlar ve doğa yürüyüşü için parkurlar bulunmaktadır. Balıkesir’de kamp yapılacak yerler arasındaki bu kamp alanı, daha profesyonel bir doğada kalma deneyimi yaşamak için eşsiz noktalardan bir tanesi. Ayrıca özel aracınızla ilçe merkezine ulaşarak ilçeyi gezebilirsiniz.

Çaylak Şelalesi Kamp Tatili Detayları

Çaylak Şelalesi Kamp Alanı maceranız sırasında eğer ilçe merkezine ulaşabilirseniz Susurluk, ayranı ve tostu ile ünlüdür. Tost klasik bir lezzet olabilir ancak Susurluk tostu kesinlikle unutamayacağınız bir tat olacak! Balıkesir mutfağından lezzetler denemek isterseniz, sizlere buradaki damak tadını düğünlerde ve bayramlarda yapılarak geçmişten günümüze gelen yemeklerin oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

çaylak şelalesi kamp alanı

Daha fazla kamp tatili fırsatı için GeziLinki sizlerle!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Cendere Köprüsü Kamp Alanı: Adıyaman Kamp Tatili

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri