Kamp Tatilleri

Muğla’da En Güzel Kamp Yerleri: Kabak Kampı

Kabak Koyu’nda Kamp

Muğla Kabak Kampı için hazır mısınız? Çadırlar ve malzemeleri toplayın, Kabak Kamp Tatili için hazırlıklar başlasın! İşte Kabak Kamp Rehberi!

Muğla Hakkında

Muğla, Ege bölgesinin gözde şehirlerindendir ve coğrafi özellikleri ve kültürel özellikleri bakımından oldukça zengindir ve tatil yapanların favori mekanlarındandır. Fethiye, Ölüdeniz gibi ilçeleri ve merkeziyle tatil için ideal yerlerden.

kabak kampı

Kamp tatili de son zamanlarda hem ülkemiz içerisinde hem de dünyada popüler hale gelmiş tatil türlerindendir. Kamp tatili, Muğla ve çevresinde, ilçelerinde de oldukça ön plandadır. Sakinliği ve her daim doğayla iç içe olabildiğiniz Muğla’da kamp yapmak sizi duru ve serin bir su gibi hissettirecek. Muğla sınırları içerisinde kamp yapmak oldukça kolaydır. Kamp yapılabilecek ücretli ve ücretsiz birçok nokta bulunur. Bunlar arasında: Darboğaz Kamp Alanı, Kargı Koyu Kamp Alanı, İnbükü Mesire Yeri Kamp Alanı, Pamucak Plajı Kamp Alanı, Çetibeli Orman Kamp Alanı, Turnalı Boncuk Koyu Kamp Alanı, Karagöz Ormanları Kamp Alanı gibi yerler vardır. Muğla Kabak kampı, kamp tatili fırsatları arasında sizleri bekliyor.

Muğla Kabak Kampı

Muğla’nın Fethiye ilçesinin merkeziyle arasında 33 kilometre mesafe bulunan Kabak Koyu, dünya üzerindeki koruma altında altında olan dağlar arasında bulunan Babadağ’ın eteklerinde bulunur. Endemik birçok bitki ve hayvan türlerini bünyesinde barındıran Kabak Kanyonu, 1987 yılında Turan Pirendeoğlu’nun bölgeye yerleşmesi üzerine bakir topraklar olmaktan çıkmıştır yeni bir yerleşim yeri olmuştur. Bölgede kurulmuş ilk kamp alanı da Turan Kamp’tır. Muğla Kabak kampı için önemli noktalardan biri olan bu kamping alanı, buraya yerleşen ilk kişi olan Pirendeoğlu’nun anısına bu adı almıştır. Muntazam bir doğaya, akarsulara, plaja ve birçok güzelliğe sahip olan Muğla Kabak, kamp tatili için en çok tercih edilen yerlerden.

Muğla’ya Kabak Kamp Tatili İçin Ulaşım

Muğla’nın bir ilçesi olan Fethiye ilçesinin merkeziyle Kabak Koyu arasında 33 kilometre bulunur. Ölüdeniz’le Kabak Koyu arasındaki mesafe ise yaklaşık 17 kilometredir. Fethiye otogarından, Faralya Kabak otobüslerine bindiğinizde kısa sürede Kabak Kanyonu’na erişim sağlayabilir ve Muğla Kabak kampı fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Kişisel aracınızla yolculuk yapacaksanız, Ölüdeniz’e ulaştığınızda Ölüdeniz sahilinin sol tarafında bulunan yokuştan Uzunyurt Köyü’ne kadar yolu sürdürmelisiniz. Daha sonra eğer aracınız 4×4 bir araçsa denize kadar inerek Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz. Değer değilse arabayı bırakıp yürüme mesafesinde olan koya rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca diğer kamp yerlerini de merak ediyorsanız size önerimiz İstanbul’a Yakın Kamp Yeri: Ballıkayalar Kampı‘dır.

Muğla Kabak Kampı Tavsiyeleri

kabak kamp tatili

Muğla Kabak kampı için sıkça merak edilen noktalara dayanarak söyleyebiliriz ki Muğla kapak kampı alanları genellikle ücretlidir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinin dahil olduğu fiyatlar oldukça makuldür. Tuvalet, duş, elektrik ve su da camping şirketlerinin size sunduğu hizmetler arasında. Yalnızca çadırınızı kapıp ve sevdiklerinizi yanınıza alıp Muğla Kabak kampı eğlencesine katılın.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri