Kamp Tatilleri

Cendere Köprüsü Kamp Alanı: Adıyaman Kamp Tatili

Cendere Köprüsü Nerede?

Doğayla ve tarihle iç içe bir kamp tatili için Adıyaman Cendere Köprüsü Kamp Alanı biçilmiş kaftan. Hazırlıklarınızı yapın, yolculuk başlasın!

Adıyaman Cendere Köprüsü Kamp Alanı Hakkında

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Tarihi dokusu ile yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hititlerden Bizans’a kadar dünyada oldukça önemli izler bırakmış birçok medeniyetin bu topraklarda barındığı bilinmektedir. Cendere Köprüsü, Antik Roma mimarisinin önemli özelliklerini taşıyan bir eserdir ve Adıyaman sınırları içerisinde bulunur. Septimus Severus Köprüsü olarak da bilinen köprü, harç kullanılmadan yapılmış eşsiz bir eserdir.

Köprü, günümüzde görülmesi gereken eserler arasında yer alırken Adıyaman’daki birçok kamp alanı yanında Cendere Köprüsü’nden adını alan Cendere Kamping kamp sevenlerin tercih ettiği yerlerden.

cendere köprüsü kamp alanı

Cendere Kamping, daha çok Cendere Kamping olarak geçmektedir. Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yer alan kamp alanı, kamp tatili yapmayı sevenleri ağırlıyor. Bölgedeki tarihi ve kültürel birçok yeri ziyaret ederken konaklayabileceğiniz, doğayla iç içe olabileceğiniz yerlerden biri Cendere Köprüsü Kamp Alanı. Yemyeşil bir kamp alanına sahip olan Adıyaman Cendere Kamping içinde konaklama konforunuzu daha üst düzeye çıkaracak olan birçok imkân bulunmaktadır.

Kamp tatili yapmak isteyenler, Cendere Köprüsü’ndeki tatiliniz başlıyor!

Cendere Köprüsü Kamp Alanı’na Ulaşım

Cendere Kamping, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunmaktadır. Adıyaman merkezden Kahta ilçesine gitmek için havalimanı kullanabilirsiniz. Buraya direkt uçuş bulmak mümkün oluyor. Kahta ilçesi Adıyaman Havalimanı’na 15 kilometre mesafede bulunuyor ve ilçe merkezine giden araçlar mevcut. Ayrıca Adıyaman’ın ilçe merkezindeyseniz, merkezden kalkan otobüsler ve dolmuşlar ile Kahta’ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kahta merkezden kalkan araçlar ile Cendere Köprüsü Kamp Alanı ulaşımını sağlayabilirsiniz. Kamp tatili için özel aracınızı kullanıyorsanız Kahta üzerinden Sincik yolunu takip etmelisiniz. 20 kilometre gittikten sonra Cendere Kamping karşınızda olacak.

Cendere Köprüsü Kamp Alanı: Kamp Tatili

Cendere Kamping, karavan ve çadır alanları ile kamp sevenleri ağırlıyor. Tarihi bir dokuya ve bolca yeşil alana sahip olan yerde rahatlıkla kalabilirsiniz. Kamp tatili yapmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği yerler arasındadır. Cendere Köprüsü’ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunması, bu noktayı popüler kılan şeyler arasındadır. Bölgede oteller de bulunmakta ancak genellikle kamp yapacak yerler arayanlar tarafından kullanılmaktadır.

Sıcak su, ateş yakmanız için alanlar, WC gibi hizmetleri bulunan kamp alanında aynı zamanda doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir parkur da bulunuyor. Cendere Kamping içerisinde bir çamaşırhane de bulunuyor. Böylece uzun süredir dışarıda olanlar için önemli bir konfor alanı yaratılmış oluyor. Bu çamaşırhanede kıyafetlerinizi yıkayabilir, sıcak su imkânı sayesinde rahatlatıcı bir duş alabilirsiniz. Kamp merkezi içerisinde ayrıca bir kafeterya ve restoran da bulunuyor. Böylece çadır kampı deneyimini yaşarken karın doyurma konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz.

cendere köprüsü kamp alanı

Cendere Köprüsü Kamp Alanı, ücretli bir kamp alanıdır ve bazı ekstralar için ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak çoğu kamp yerine göre daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Kamp tatili yapmayı seviyorsanız ya da ilk kez deneyimleyeceğiniz bir şeyse imkânlar açısından Cendere Kamping ideal noktalardan bir tanesi.

Cendere Köprüsü Kamp Tatili Detayları

Adıyaman, tarihi eserlerle dolu bir şehir. Geçmiş medeniyetlerin izlerini takip edip görkemli hatıralarını yaşayabileceğiniz birçok eser bulunmaktadır. Bunlardan biri kamp alanına adını veren Cendere Köprüsü. Kamp tatili yaparken kaldığınız şehri gezmek de yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi. Cendere Köprüsü Kamp Alanı, Kahta ilçesinde yer alıyor. İlçe içinde gezebileceğiniz yerlerden bazıları şöyledir: Arsemia Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Hz. Üzeyir Peygamber Türbesi, Kahta Kalesi, Yenikale Ören Yeri.

Daha fazla kamp tatili ve karavan tatili rehberine göz atmak isterseniz, sitemizi takipte kalın!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hazar Gölü Tabiat Parkı Kamp Tatili Çadır Sevenleri Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri