Kamp Tatilleri

Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı: Eskişehir Kamp Alanları

Beşikderesi Şelalesi Nerede?

Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı, Eskişehir kamp alanları içinde kamp tatili yapmak için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Tatil fırsatı sizlerle!

Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı Hakkında

Eskişehir Türkiye’nin en gözde şehirlerinden bir tanesi. Birçok güzel eserin bulunduğu şehir içerisinde kamp ve karavan tatili yapmayı sevenler için de fazlasıyla alan bulunuyor. Etkileyici doğası, bölgelerinin güzelliği ile Eskişehir kamp alanları listesi içinde bulunan Beşikderesi Şelalesi, kamp tatili yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği yerlerden.

Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı, yalnızca kamp tatili için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında değil. Ayrıca Eskişehir sınırları içerisinde yaşıyorsanız piknik için rahatlıkla gidebileceğiniz yerler arasında. Kamp tatili yapmayı seviyorsanız ve Eskişehir kamp alanları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız rehberimiz sizlerle!

beşikderesi şelalesi kamp alanı

Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı, klasik bir kamp tatili için ideal yerlerden ancak zaman zaman kamp alanı içerisinde konser etkinliklerinin yapıldığını söyleyelim. Bu konser etkinlikleri sırasında kamp kurup sevdiklerinizle eğlenerek şelalenin manzarası eşliğinde tatil yapabilirsiniz.

Eskişehir kamp alanları ve daha birçok şehir için kamp alanı önerisi arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Şimdi planlamanızı yapmak için Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı yazımızın detaylarına geçelim!

Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşım

Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Kamp alanı, kent merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta. Buraya özel aracınızla gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü Odunpazarı’nın Kalabak köyü sınırları içinde olan alan, normale göre daha engebeli bir yapıya sahip. Ayrıca bölgeye tam anlamıyla ulaşmanızı sağlayacak toplu taşıma aracı çok fazla bulunmuyor.

Eskişehir kamp alanları listesinde önemli olan Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı için özel aracınızla merkezden Osmangazi Üniversitesi’nin yurtlarının olduğu yere ilerlemeniz gerekiyor. Beşikderesi Şelalesi, Eskişehir Kent Ormanı ayrımından biraz önceki ayrımda, tabelada Kalabak köyü tabelalarını göreceksiniz. Şelalenin olduğu yere ulaşmak biraz daha zor olsa da köyle giden yol oldukça düzgün ve yol almak rahat.

beşikdere şelalesi kamp alanı

Kamp tatili fırsatınız olsun istiyorsanız, Eskişehir kamp alanları içindeki Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı, seçebileceğiniz en güzel yerlerden biri olacaktır. Şimdiden iyi yolculuklar ve iyi tatiller diliyoruz!

Eskişehir Kamp Alanları: Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı

Beşikderesi Şelalesi, girişin ücretli olduğu kamp alanlarından bir tanesidir. Konser dönemlerinde fiyatlar biraz daha artabilmektedir. Ancak bu ücretin gözünüzü korkutacak derecede olmadığını hemen belirtelim. Yeşilin en güzel tonunu görüp su sesiyle huzurlu zamanlar geçirebileceğiniz bir kamp tatili için Beşikderesi Şelalesi bölgesi ideal.

Kamp alanı içerisinde elektrik, su, duş olanağı ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunuyor. Aynı zamanda içeride bir büfe ve restoran bulunmakta. İhtiyaçlarınızın çoğunu karşılayabileceğiniz Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı, içeride bulunan trekking parkuru ile de doğayla iç içe yürüyüşler yapmanızı ve kaliteli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

eskişehir kamp alanları

Ağaçların sık olduğunu ve şelalenin suyunun buz gibi olduğunu söyleyelim. Ağaçların sıklığından dolayı kalabalık olsa da bu durumdan çok etkilenmiyorsunuz ve genel anlamda yaz aylarının sıcağında bile gölgede olacaksınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken noktalardan biri zaman zaman rüzgârın çok fazla olabileceği. Eskişehir kamp alanları içinde birçok şeyi yapabileceğiniz noktalardan biri olan Beşikdere Şelalesi bölgesi, sizleri ağırlamayı bekliyor!

Beşikderesi Şelalesi Kamp Tatili Detayları

Çadırlarınızın sağlam olduğuna emin olmanızı öneririz. Özellikle rüzgârlı havalarda zarar görmenizi istemeyiz. Bunun yanında eğer çocuklarınızla beraber bir kamp tatili planlıyorsanız şelale bazı zamanlar hızlı bir akıntıya sahip oluyor dikkat etmenizi öneririz.

Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı içinde bulunan restoran, balığıyla ünlüdür. Buraya geldiğinizde yemeden gitmemeniz tavsiyemiz. Menüde başka yemekler de olabilir ancak yiyenler daha önce böylesini görmediklerini belirtiyor!

Eskişehir kamp alanları listemizdeki Beşikderesi Şelalesi Kamp Alanı, kamp tatili için çadır sevenlerle buluşuyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Cendere Köprüsü Kamp Alanı: Adıyaman Kamp Tatili

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri