Kamp Tatilleri

Çanakkale Saros Kamp Tatili İçin İşte Rehber!

Saros Körfezi’nde Kamp

Çanakkale Saros Kamp Tatili yapmak isteyenler için rehberimiz hazır! Çanakkale’de yer bulunan Saros körfezi, dünyanın en güzel alanlarından birdir.

Çanakkale Saros Hakkında

Öyle ki Saros Körfezi denizi, dünya üzerinde kendini temizleyen 3 denizden biri olma özelliğine sahiptir. Burada turistik yapılanma oldukça azdır ve sakin yerlerden biridir çünkü genellikle kampçıların sevdiği alanlardır.

çanakkale saros kamp tatili

Ağaçlarla etrafı çevrili olan körfez denizi adeta cennet gibi bir yer. Kömür Limanı Saros körfezinde bulunan önemli alanlardan birisi. Bölgenin ana özelliklerine sahip olan Kömür Limanı özellikle balık tutmak, sualtı dalışı ve kamp gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sakin, güzel ve tatilinizi çok iyi geçirebileceğiniz en önemli yerlerden biri olan Saros’da bulunan Kömür Limanı alanında kamp tatili zevkini tadabilirsiniz.

Çanakkale Saros Kamp Tatili

Tekirdağ İstanbul’la arasında kısa mesafeler olan ve doğal güzellikleriyle tanınmış bir şehir. Kültür ve Turizm Bakanlığı yardımıyla da birçok etkinliğe ev sahipliği yapan yerler arasına girmiştir ve son zamanlarda bazı sektörlerde de oldukça gelişmiştir.

Ayrıca Çanakkale gezi rehberimiz de hazır: Çanakkale’de Bir Medeniyet Merkezi: Gelibolu Gezisi

Sakin ve dinlendirici olan Tekirdağ içerisinde deniz tatili, paraşüt veya kamp gibi etkinlikler yapılabilir. Kamp için Uçmakdere, çok güzel bir nokta. Tekirdağ Uçmakdere, küçük bir köy ancak taşlık, güzel plajı hafta sonu kaçamakları düşünenlerin uğrak noktası. Hem deniz kenarında hem de ağaçlık bölgelerde kamp yapmak mümkün. Tekirdağ Uçmakdere kampı için birçok seçeneğiniz olduğunu söyleyelim. Peki, Uçmakdere’ye ulaşımı nasıl sağlayabilirsiniz?

Çanakkale Saros Ulaşım

Kendi aracınızla gitmek daha kolay olsa da yine de şehir içerisinden kalkan otobüslerle Saros körfezi taraflarına rahatça gelebilirsiniz. Daha sonra koya inmek ve bazı engebeli alanlara çıkmak için yaya hareket etmek gerekse de Çanakkale Saros kamp tatili için merkezden ulaşım da bulunur.

Söylediğimiz gibi kendi aracınızla hareket ediyorsanız önce Çanakkale merkezden araba vapuruna binmeniz ve daha sonra karşıya geçmeniz lazım. Daha sonra Çanakkale Edirne yoluna çıkıp Saros’a kadar yol almanız ve daha sonra Karainbeyli köyünün içinden geçmeniz gerekmektedir. Köyden geçtikten sonra yol asfalt olsa da biraz bozuluyor açıkçası. Bu sebeple buralara çok fazla otobüs gelmiyor. Engebeli olan yolu 4×4 araçlarla geçmek daha kolay olacaktır.

çanakkale saros kamp tatili

Çanakkale Saros Kamp Tatili İçin Detaylar

Çanakkale Saros kamp tatili ilgi çekici geliyorsa bunun için tesisler olduğunu söyleyelim. Özellikle Saros Camping şirketi, bu konuda en iyilerinden biri. Elektrik ve 7/24 sıcak suyla birlikte size hizmet vermek için gelişmiş bir hizmet alanları mevcut. Bunun yanında tesiste bir karavan parkı da bulunuyor. Çekme karavan veya standart karavan olsun önemli değil, burada kalabiliyorsunuz. Hiç pansiyon olmadığı için göz alabildiğine doğal güzellik ve kamp çadırı göreceksiniz.

Kamp alanı ücretli ancak açık bir alanda ücretsiz kamp da yapabiliyorsunuz, kimse karışmıyor. Bunların yanında Çanakkale Saros kamp tatili için Saros Camping şirketini tercih ederseniz Beach Club ünitelerinde kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

serkan sayoğlu

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu