Kamp Tatilleri

Denizli Çameli Kamp Tatili Fırsatını Kaçırmayın!

Çameli Kamp Yerleri

Kamp tatili yapmak istiyorsunuz ama nerede yapacağınıza karar veremediniz mi? İşte Denizli Çameli Kamp Tatili Rehberi! Kampçılara birebir yazı!

Denizli Çameli Hakkında

Çameli, Denizli il sınırları içerisinde bulunur ve Denizli’nin en güneyindedir. Denizli il merkezi ile arasındaki mesafe yaklaşık 112 kilometredir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çameli eşsiz manzaralarla doludur. Yeşille ve mavinin en güzel tonlarıyla taçlandırılmış olan Çameli, tatilcilerin de en uğrak noktalarından birisidir.

denizli çameli kamp tatili

Denizli, genel olarak doğal bir karstik oluşum olan travertenlerle anılıyor olsa da bunun yanında deniz tatili ve kamp tatili için de kullanılan, turistik bir bölgedir. Kamp için son zamanlarda çok fazla insan almaktadır. Denizli içerisinde birçok kamp alanı vardır. Bunlardan biri de Çameli içerisindeki kamp alanıdır. Denizli Çameli kamp tatili tatilinizi taçlandıracak bir etkinlik olacaktır.

Denizli Çameli Kamp Tatili

Adeta saklı bir cennet gibi olan Çameli içerisindeki Kolak Gölü, kamp tatili yapmak isteyenler için dağların arasında kalmış bir doğal güzelliktir. Çameli ilçesi merkezi ile Kolak Gölü arasında yaklaşık 25 kilometre mesafe bulunmaktadır. Çok yetenekli bir ressamın ellerinden çıkmış gibi görünen Kolak mevkiinde, göl kenarında kamp yapmak oldukça mümkün.

Kamp sırasında göl kenarında yürüyüşler yapabilirsiniz. Piknik yapabileceğiniz ve trekkinge yakın etkinlikler yapabileceğiniz birçok alan Kolay Gölü ve çevresinde bulunmaktadır. Yaz kış ayırt etmeksizin istediğiniz zamanda Çameli kamp tatilleri ile keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Denizli’nin havası bunu sağlayacaktır. Peki Çameli’ne nasıl gidilir?

Denizli Çameli’ne Ulaşım

Denizli Çameli kamp tatili için ulaşım sağlamak oldukça basit. Şehir merkezindeki otogardan kalkan birçok otobüs bulunmaktadır ve bu otobüslerin iki saate bir hatta bazılarının daha kısa aralıklarla size hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Çameli’nde indiğinizde Kolak gölüne gitmek için 19 kilometre yolunuz kalmış demektir. Yine Çameli merkez içerisinden yarım saate bir kalkan otobüsler ve minibüsler sayesinde kolay gölüne gidip Çameli kamp tatilleri macerasına atılabilirsiniz.

Kişisel aracınızla yolculuğa çıktıysanız 1 veya 1.5 içerisinde Denizli’den Kolay gölüne varabilirsiniz. Acıpayam Çameli yolu üzerinden yola çıktığınızda dümdüz bir yolu takip ederek Çameli merkezine gitmeniz oldukça kolaydır.

denizli çameli kamp tatili

Denizli Çameli Kamp Tatili İçin Tavsiyeler

Krater gölü olan Kolak gölü, yeşillerle çevrili bir göl manzarası sunarken burada oldukça düzgün işleyen bir kamp alanına da sahiptir. Gölden ayrı olarak kamp alanını çevreleyen birçok küçük dere de bulunmaktadır. Kamp alanı olduğu gibi karavanlarınızla da gelebileceğiniz alanlar vardır, bu konuda içiniz rahat olsun. Çekme karavanınız veya içerisinde yaşadığınız oto-karavanlarla kamp alanına girmek mümkün. Çadırınızla da rahatça kamp yapabilirsiniz. Denizli Çameli kamp tatili, sizleri bekliyor.

Ayrıca Denizli Gezi Rehberi’mize de göz atmayı unutmayın: Dünyanın Sekizinci Harikasını Gezmek: Pamukkale Gezisi

Elektrik konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak su, çeşme, barbekü, piknik alanı gibi konularda Çameli kamp tatilleri sizlere zorluk çıkarmayacaktır. Hafta sonu kaçamaklarını ve kamp tatillerini seviyorsanız şimdiden planlarınızı yapın.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri