AntalyaKamp Tatilleri

Antalya’da Adrasan Kamp Tatili Yapmak & Kamp Rehberi

Adrasan’da Kamp

Çevresi çam ağaçlarıyla kaplı Adrasan, Kumluca ilçesine bağlı bir alandır. Doğal güzellikleri ve tatil fırsatı ile ünlenmiş, Antalya Adrasan kamp tatili sizleri bekliyor!

Hakkında

Bir koy olan Adrasan, güneyinde Olympos Antik Kenti, kuzeybatısında ise Chimera bulunmaktadır. Adrasan, koyun Rumca adıdır. Şimdilerde Çavuşköy olarak bilinen bu yerde birçok tatil fırsatı bulunur. Özellikle kamp yapmak için gelenlerle dolup taşmıştır. Kamp tatili, dünya üzerinde önemli hale gelmiş bir tatil tipi olmaya başlamıştır, ülkemiz üzerinde de birçok kamp tatil alanı bulunur. Sizi özgür ve doğayla iç içe hissettiren bu tatil tipinin ülkemiz içerisindeki kalelerinden biri de vAdrasan’dır.

Antalya Adrasan kampı, doğal güzelliklerin arasında tüm doğayla bir olmanın eşsiz duygusunu sizlere yaşatacak. Şimdiden iyi tatiller.

Antalya Adrasan Kamp Tatili

Genellikle çadır kampı şeklinde Antalya Adrasan kamp tatili fırsatını değerlendirebilirsiniz. Burada çok fazla camping şirketi yok. İsterseniz burada bulunan kamp şirketleri yerine doğayla iç içe kamp tatilleri de yapabilirsiniz çünkü Antalya Adrasan, bu konuda oldukça kaliteli yerlere de sahiptir. Ağaçların ve denizin güzellikleriyle çevrili olan Adrasan’da üniversite öğrencileri tarafından işletilen bir camping şirketi bile bulunmakta.

Gündüz Camping şirketi, Antalya Adrasan’daki en popüler camping alanlarından birisidir. Sahille arasında 5 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır. Bu sebeple deniz tatilinizi, kamp tatilinizle beraber yapmanız için hiçbir engel bulunmamaktadır. Camping alanı içerisinde de çim ve toprak alan olmak üzere iki alanda da kamp yapmanız mümkün.

Kamp Tatilleri & Antalya Adrasan’a Ulaşım

Antalya Adrasan kamp tatili için eğer otobüsle yolculuk yapacaksanız önce Antalya’ya ulaşmanız gerekmektedir. Antalya otogarında, ilçelere düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. Aynı zamanda Çavuşköy Olympos sapağında da, Antalya Adrasan’a ulaşım sağlayabileceğiniz minibüsler bulunmaktadır. Bunları kullanarak Adrasan’a ulaşmak azıcık bir vaktinizi alacaktır.

adrasan kamp tatili

Kişisel aracınızla yolculuk yapmak isterseniz, standart bir arabayla yolculuk yaparak da Antalya Adrasan’a ulaşım mümkündür. Adrasan, Antalya merkezin batı tarafında Akdeniz kıyısında bulunmaktadır. Antalya merkezle arasında 95 kilometre kadar bir mesafe bulunuyor ve kendi aracınızla 1.5-2 saat bir süre içerisinde Adrasan’a ulaşabilirsiniz. Adrasan, Antalya-Fethiye karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Antalya Adrasan Kamp Tatili Detayları

Eğer Antalya Adrasan kamp tatili için camping alanını tercih edecekseniz, camping alanının ücretli olduğunu söylemekte fayda var. Yine de diğer camping alanlarına göre daha makul fiyatlarla karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Tuna Camping alanında, 24 saat sıcak su ve elektrik hizmeti alabilirsiniz. Ortak kullanılsa da mutfağı da bulunmaktadır. Büfe ve marketler kamp alanından yürüme mesafesinde bulunmaktadır ve eğlenmek isterseniz kamp alanının ortak alanlarında satranç ve türlü kutu oyunlarını bulmanız mümkün. Konforlu kamp tatilleri için Antalya Adrasan güzel bir seçenektir.

Ayrıca Antalya’ya gelmişken güzel gezilerimizden olan Antalya Manavgat Gezisi & Manavgat Şelalesi Gezi Rehberi! yazımıza da bakabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri