Kamp Tatilleri

Balıkesir İnek Obası Çadır Kampı Kamp Sevenleri Ağırlıyor

İnek Obası Çadır Kampı

Balıkesir’in muhteşem kamp yerlerinden biri olan İnek Obası çadır kampı sizleri eşsiz bir kamp tatili için bekliyor. Planlarınızı yapın, tatil başlasın.

Balıkesir Hakkında

İlginizi çekebilir: Pamukçu Kaplıcası: Balıkesir’in Termal Cenneti

Balıkesir, özellikle Edremit, Akçay ve Erdek gibi tatil beldeleri ile hem yazlıkçılara hem de doğa kampı yapmak isteyenlere hitap eden eşsiz bir şehir.

İnek Obası Kamp Alanı

Sahip olduğu doğası ile ziyaretçilerine harika bir ortam sunun Balıkesir’de İnek Obası bu doğal ortama şahitlik edebileceğiniz en güzel alan. Özellikle Erdek ve Ayvalık’ta birbirinden eşsiz koylar bulunuyor. Bu koylar güzel bir kamp deneyimi yaşamak için en güzel mekanlardan. Bu koylarda yapacağınız kamp tatili sonucu gün batımını seyredebilir, ortamın manzarası ile baş başa kalabilirsiniz. Üstelik bu koylara ulaşım da zor değil. Deniz otobüsleri veya toplu taşıma araçları ile bu koylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Balıkesir’de ücretli ve ücretsiz birçok kamp alanı da bulunuyor.

Balıkesir’de Kamp Tatili Yapılacak Yerler

Balıkesir’de doğa ile iç içe kamp yapabileceğiniz pek çok mekân var. Bu mekanlardan bir tanesi Ortunç Koyu. Koy deniz manzarası ile günlerce dönmek istemeyeceğiniz bir konumda yer alıyor. Hemen çam ağaçlarının altına kuracağınız bir çadır sayesinde konaklamalı tatil sizi bekliyor. Turhanlı kamp alanı ise muhteşem doğası ve yemyeşil alanları ile kamp yapmak için muazzam bir tercih. Çaylak Şelalesi kamp alanı ise Susurluk ilçesine 5 kilometre uzaklıkta olan bir kamp alanı ağaçların arasında kalan küçük bir şelaleye sahip hem kamp yapmanıza hem piknik yapmanıza olanak sağlıyoruz. Şeytan Sofrası Kamp Alanı ise masmavi deniz manzarasının yemyeşil doğa manzarası ile buluştuğu bir kamp alanı.

inek obası çadır kampı
İnek Obası Çadır Kampı

Kirazlı Manastırı Kamp alanı özellikle tarih severlerin ilgisini çekecek bir alan. Oldukça tercih edilen bu kamp alanında hem kamp yapabilir hem de tarihe uzanabilirsiniz. Balıkesir’in en önemli kamp alanlarında biri ise İnek Obası. Bu kamp alanı Keçili Köyünde Kaz dağlarının eteklerinde yer alıyor. Kamp alanı köye 2500 metre mesafede. Bu kamp alanında ister kendi çadırınızı kurun isterseniz de tesisteki çadırlardan kiralayın. Bu tesis büyük karavanlar dışındaki diğer karavanları kabul etmektedir. Yine de karavan ile gidecekseniz önceden bilgi vermeniz gerekmektedir. İnek Obası Çadır kampı için giriş ücreti kendi çadırınız ile gelirseniz 50 lira, çadır kiralarsanız 75 liradır.

İnek Obası Çadır Kampı Tavsiyeleri

Bu kamp alanı kesinlikle randevu ile çalışmaktadır. Kamp alanına randevu almadan gitmeyin. Ayrıca tesiste açık hava sineması bulunmakta. İnek Obası Çadır kampı sırasında bir gece bu alandaki sinemada film izlemeden dönmemelisiniz. Bu eşsiz kamp tatilini daha da unutulmaz hale getirecek bu aktiviteye mutlaka katılmalısınız. Ayrıca kamp alanında sadece çadır ve karavan ile konaklanabilmekte. Yani bungalov ev ya da dağ evi gibi konaklama seçenekleri bulunmadığı için tesise gelecekseniz bu detayı atlamamalısınız.

İnek Obası Çadır Kampı Ulaşım

Tesis Kızılkeçili Köyünün hemen üstünde yer almaktadır ve tesise giden yol asfalt ve sorunsuzdur. Yalnız tesise gelirken ilk önce Akçay’ı seçmenizi öneririz. Böylelikle İnek Obası için hiçbir ikinci yola sapmadan direkt kampa ulaşmış olacaksınız.

inek obası çadır kampı
İnek Obası Çadır Kampı

Balıkesir’de Kamp Tatili ve Sosyal İmkân

Tesiste sabah ve akşam yemek yiyebileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz mangal yapabileceğiniz alanda kendi etlerinizi pişirebilirsiniz. Bunun yanı sıra İnek Obası Çadır kampı yaparken elektrik ihtiyacınız güneş enerjisi ile sağlanmaktadır ve çadırlara ayrıca elektrik verilmemektedir. Yanı telefon ve tablet gibi eşyalarını şarj etmek için tesiste bulunan prizleri kullanabilirsiniz. Tesiste sinema, çocuk atölyesi gibi mekanların yanı sıra sanatsal aktivitelerin yapıldığı çeşitli yerler de bulunuyor. İhtiyaçlarınızı sorunsuz karşılayabileceğiniz ve doğa ile baş başa kalacağınız güzel bir kamp tatili sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri