Kamp Tatilleri

Kalemlik Orman Kampı ile İzmir’de Kamp Tatili

Kalemlik Orman Kampı Nerede?

1 kilometrelik sahil şeridinde yürüyüşü içeren bir kamp tatili fırsatı arıyorsanız İzmir Kalemlik Orman Kampı siz çadır severleri bekliyor.

İzmir Hakkında

İlginizi çekebilir: İzmir’de Gezilecek Yerler: Sığacık Gezi Rehberi

İzmir deyince akıllara hemen deniz ve orman kampları geliyor. Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de Kalemlik Orman kampı da bunlardan bir tanesi.

Şehrin kalabalığından sıkıldıysanız ve birkaç günlüğüne kamp yapmak istiyorsanız, orman kampı veya deniz kampı sizi bu kalabalıktan kurtarabilecek iki tercih. İzmir’de tercih edebileceğiniz hem ücretli hem de ücretsiz birçok kamp alanı mevcut. İzmir hem denizi hem de ormanları ile dikkat çekmeyi başarmış bir şehir. Özellikle havaların ısınması ile birlikte Ege denizinde serin ve temiz sulara kendinizi bırakabileceğiniz bir kamp tatili cazip bir seçenek. Kalemlik Orman kampı bu kamp alanlarından bir tanesi ve güzel bir kamp tatili deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

kalemlik orman kampı

İzmir’de Kamp Tatili Yapılacak Yerler

İzmir’de kamp yapabileceğiniz pek çok alan var. Doğa severlerin huzurlu bir kamp tatili için tercih edebilecekleri yerlerden bir tanesi İkizler Kamping. Tertemiz denizi ve beyaz ince kumu ile İzmir’in güzel kamp noktaları arasında yer alıyor. Dikili’de yer alan Aşıklar Şelalesi İzmir’e 130 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu şelale İzmirliler tarafınsan saklı cennet olarak adlandırılıyor. İzmir’in ücretli kamp alanları arasında yer alan Pissa Koyu İzmirliler tarafından tam not almış kamp yerleri arasında. Bu kamp alanında gün batımını izlemek oldukça zevkli. İzmir’de bulunan başka bir kamp alanı ise İngiliz Burnu, bir sabah yanınıza çadırınızı alarak yola koyulabilirsiniz.

İzmir’in başka bir kamp alanı ise doğanın denizle buluşma noktası olarak bilinen Kalemlik Orman kampı. Bu kamp alanı birçok bitki örtüsüne ev sahipliği yapan ve üç farklı bölgeden oluşan bir kamp alanı. Bu kamp alanı kayalık plajları ve 14 evler sahiline 1 kilometre uzunlukta bir sahil bendinden oluşuyor. Kalemlik kamp alanı Menderes Havaalanına da 50 kilometre uzaklıkta. Günlük 5000 ziyaretçi ve 200 çadır kapasitesine sahip olan bu alanda isterseniz çadır kiralayabilir isterseniz de bungalov evlerde kalabilirsiniz. Orman kampının günübirlik ziyaretçiler için aldığı ücret kişi başı 15 lira, çadır için aldığı ücret ise 55 liradır. Çadırı kiralamak istemeniz halinde bu ücret 95 lira olmaktadır.

Kalemlik Orman Kampı Tavsiyeleri

Kamp alanına gittiğiniz takdirde 1 kilometrelik sahil şeridinde kesinlikle bir yürüyüş yapmalısınız. Özellikle sabahın erken saatinde kalkarak güneş doğumunu yakalarsanız hem müthiş bir doğa manzarası ile baş başa kalacaksınız hem de birbirinden güzel fotoğraflar yakalayabileceksiniz. Ayrıca ormanı denizle buluşturan Kalemlik Orman kampı dalış yapmanız için oldukça uygun bir alan. Böyle bir aktivite ile kamp tatilinizi taçlandırabilir ve unutulmaz birkaç anı daha biriktirebilirsiniz. Bu kamp alanına gelmişken bu iki aktiviteyi kesinlikle yapmalısınız.

kalemlik orman kampı

Kalemlik Orman Kampı Ulaşım

İzmir şehir merkezine 65 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına özel aracınız ile gidecekseniz, yaklaşık 1 saat 10 dakikalık bir yolculuk sizi bekliyor. Şehir merkezinden yola çıktıktan sonra Menderes ilçesine yönelmeli ve ondan sonra da Özdere bölgesine gitmelisiniz. Eğer özel aracınız yoksa Menderes ilçesine giden otobüsler ile de ulaşım sağlayabilir ve Kalemlik Orman kampı için ilk adımı atabilirsiniz.

İzmir’de Kamp Tatili ve Sosyal İmkân

İzmir’de özellikle ücretli kamp alanlarında oldukça fazla imkân bulunuyor. Bunlardan bir tanesi olan Kalemlik Orman kampı da bu alanlar arasında yer alıyor. Kamp alanlarında çocuk oyun alanı, plaj oyunları, su oyunları oynayabileceğiniz alanların yanında bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunuyor. Bu kamp alanına gitmek için yapmanız gereken tek şey ya yanınıza çadırınızı alarak yola çıkmak ya da sadece kamp yapmaya karar verip çadırınızı da kamp alanında kiralamak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri