Kamp TatilleriKeşfet

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Rehberi GeziLinki’nde!

İstanbul Çevresindeki Kamp Yerleri

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

İster orman içinde isterse deniz kenarında, güzel ve İstanbul’a yakın kamp alanları bulmak ve orada doğa ile iç içe olmak mümkün.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Nerededir?

Günümüzde seyahatin tanımı değişti. Artık doğada daha çok zaman geçiriliyor. Bu kapsamda İstanbul’a yakın kamp alanları yoğun ilgi görmektedir. İlginizi çekebilir: İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler Rehberi Sizi Bekliyor!

Hafta sonu kaçamakları için de tercih edilen kamp alanları, yeniden gündemde yerini aldı. Megakent’e yakın kamp alanları arasında şunlar vardır:

Polonezköy Tabiat Parkı-Beykoz
İstanbul’a en yakın kamp alanlarından birisidir. Hafta sonu kahvaltıları ile ünlüdür. Hafta sonları çok kalabalık olan Polonezköy hafta içi tercih edilmelidir. Polonezköy Tabiat Parkı içinde kamp yapabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. İsteğe göre çadır kiralanabilir.

istanbul'a yakın kamp alanları

Seferoğulları Kamping-Şile
İstanbul’a çok yakın ve bu nedenle her zaman gündemde olan Şile kamp alanlarıyla ünlüdür. Seferoğlu Kamping’de duş, tuvalet, büfe, elektrik bulunmaktadır. Kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi işletmeden çadır da kiralayabilirsiniz. Kamp ücretlidir.

istanbul'a yakın kamp alanları

Madam Martha Koyu-Burgazada
Burgazada iskelesine 20 dakika mesafededir. İstanbul’un en çok tercih edilen kamp alanlarındandır. İstanbul’a yakın kamp alanları arasında bulunan Madam Martha Koyu kamp alanları, özel bir işletmeye verildiği için ücretlidir. Tuvalet ve su bulunmaktadır. Ateş yakmak yasaktır. İstek doğrultusunda kamp ocağı getirebilirsiniz. Denizde, oldukça fazla denizkestanesi olduğu için deniz ayakkabısı getirmelisiniz.

madam martha koyu

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı-Kırklareli
İstanbul’a 3 saat mesafede olan İğneada Longoz Ormanları, dünya genelinde bulunan en büyük longoz ormanlarındandır. Yılın belli dönemlerinde su taşarak ormanın yüzeyini kaplamaktadır. Burada kamp için ayrılan bir bölge vardır. Bu bölge haricinde kamp yapılmaması tavsiye edilmektedir. Zira zemin uygun değildir. Sonbahar ve kış aylarında fazla yağıştan dolayı tercih edilmemelidir. Kamp için en uygun zamanlar yaz aylarıdır.

istanbul'a yakın kamp alanları

Kıyıköy, Vize-Kırklareli
İstanbul’a 2,5 saat mesafededir. Kıyıköy kamp alanı Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı olan Kıyıköy’de bulunmaktadır. Hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Hafta içi tercih edilmelidir. Kıyıköy’de oldukça farklı kamp tesisleri bulunmaktadır. Ücretlidir.

istanbul'a yakın kamp alanları

Uçmakdere Çınar Mocamp, Şarköy-Tekirdağ
İstanbul’a 3 saat uzaklıktadır. Deniz kenarında kamp yapabilirsiniz. Burada yamaç paraşütü de yapılmaktadır. İstanbul’a yakın kamp alanları içinde olan Uçmakdere sakin bir köydür. Tuvalet, su, elektrik, duş, mangal, restoran vardır. Ücretlidir.

mocamp

Torkul Gölü, Uğur-Düzce
Sakin bir hafta sonu geçirmek için tercih edebilirsiniz. İstanbul’ 3,5 saat mesafededir. Göl kenarında kamp yapılabilir. Gölde balık tutmak mümkündür. Kamp ücretsizdir. Ateş yakabilirsiniz, elektrik bulunmamaktadır. Tuvalet ve su bulunmaktadır.

torkul gölü

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Yeniden Gündemde

Pürenli Yaylası, Mudurnu-Bolu
İstanbul’a 3 saat mesafededir. Karadeniz yaylası gibidir. Küçük bir gölet ve çevresinde ahşap evler bulunmaktadır. Pürenli Yaylası 1400 metre yüksekliktedir. Yaylada tesis yoktur. Duş,  tuvalet bulunmuyor.

istanbul'a yakın kamp alanları

Sülüklü Göl Tabiat Parkı, Mudurnu-Bolu
Sülüklü Göl Bolu’nun Mudurnu ilçesindedir. Tavşansuyu Deresi’nde meydana gelen heyelan sonucunda oluşan göleti barındıran bir tabiat parkıdır. İstanbul’a 3 saat mesafededir. Göl çevresinde istenilen her yere çadır kurarak kamp yapılabilmektedir. Tuvalet bulunmaktadır. Duş ve elektrik yoktur. Küçük bir büfe vardır.

istanbul'a yakın kamp alanları

Yedigöller Milli Parkı-Bolu
Türkiye genelinde kamp yapılacak en güzel yerlerden birisidir. İstanbul’a 4,5 saat mesafededir. Yedigöller alanı içinde bulunan Küçük Göl, Büyük Göl, Derin Göl, Serin Göl, İnce Göl, Nazlı Göl ve Sazlı Göl isimli yedi gölün etrafında çadır kurabilirsiniz. Kamp bölgesi tabela ile belirtilmektedir. Ücretlidir. Tuvalet ve restoran bulunmaktadır. Market ve elektrik yoktur. Akşam 19:00 ila 08:00 arası varilde ateş yakmak için izin verilmektedir.

yedigöller parkı

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri