Keşfet

Şile’nin En İyi 7 Plajı ile İstanbul İçindeki Plajları Keşfedin

Şile'nin En Güzel Plajları

İstanbul içerisinde plaj tatili, kamp veya hafta sonu tatili yapmak isteyenlerin genel tercihi Şile’de plajları keşfedin. İşte, Şile’nin en iyi 7 plajı.

Şile’nin En İyi 7 Plajı

İlginizi çekebilir: Şile Sahil Kampı İstanbulluları Çadırlara Davet Ediyor!

İstanbul’un Anadolu yakasına yakın olmasından dolayı Şile İstanbulluların en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. İnce plaj kumu ile mavi bayraklı plajları Şile’de nefeslenmek ve dinlenmek isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği bir konumdur. Şile’nin en iyi yedi plajı sırlaması için yazımızdan yardım alabilirsiniz.

1Ağlayan Kaya Plajı
Şile’nin en iyi plajlarından birisi Ağlayan Kaya Koyu’nda bulunur. Hafta içi ve hafta sonu farklı fiyatlarla girilebilen bu plajın harika bir manzarası da vardır. Restoran ve cafeleri de bulunur. Üsküdar’dan bir Şile otobüsüne binip günübirlik bir Karadeniz manzarası almak isteyenler mutlaka uğrasın.

ağlayankaya plajı, şile'nin en iyi 7 plajı

2- Uzunkum Plajı
Şile’nin en iyi 7 plajı deyince akla gelen bir diğer plaj Uzunkum Plajı’dır. Bu plaj mavi bayraklı ve enfes bir manzaraya sahiptir. Tertemiz denizi ile dikkat çeken Uzunkum yaklaşık olarak bir km uzunluğundadır. Burada ücretsiz bir halk plajı seçeneğiniz var. Aynı zamanda hemen yanında bulunan beach club’ta da vakit geçirebilirsiniz.

şile'nin en iyi 7 plajı

3- Ayazma Halk Plajı
En iyisi ücretsiz halk plajı diyenler için Ayazma Plajı en uygunudur. Oldukça uzun olan bu plajın bazı bölümleri ücretlidir. Ücretsiz olan halk plajı bölümü ve diğer bölümlerle birlikte Ayazma’nın uzunluğu neredeyse 10 km’dir. Yazın serinlemek isteyen İstanbullular en çok burayı tercih ediyor.

şile'nin en iyi 7 plajı

4- Fusha Beach
Şile’nin en iyi 7 plajı listesinin büyük bir bölümü Ayazma’daki beach clublardan oluşuyor. Bunlardan birisi de Fusha Beach. Hem manzara, hem etkinlik, hem güzel bir manzara, hem de bol bol yeme içme seçeneği isteyenler bu plaja bir uğrasın. Ancak hatırlatmak gerekiyor ki bu plaja damsız alınmıyor. Yani genelde çiftler ve aileler için uygun bir yer. Locaların fiyatı hafta içi ve sonu için değişiyor. Plaja giriş ücreti de gününe göre değişiyor. En fazla altı kişilik olan loca içerisinde ailenizle vakit geçirmek isterseniz Fusha Beach’i deneyebilirsiniz.

fusha beach

Şile Plajları ile Güzel Bir Plaj Tatili

5- Rüya Beach
Ayazma Plajı’nın bir bölümünü de Rüya Beach oluşturuyor. Hamakları ve voleybol sahası ile dikkat çeken Rüya Beach de en çok ziyaretçi toplayan yerlerden bir diğeri. Girişi ücretsiz olsa da şemsiye ve diğer hizmetler için bu plajda ücret ödüyorsunuz. Şile’nin en iyi 7 plajı içinde olan Rüya Beach sizi bekliyor.

rüya beach

6- Massha Plajı 
Massha Plajı diğerlerine göre biraz daha özel bir plaj ve sadece elli kişi ile sınırlı bir kapasitesi var Bembeyaz bir iskele üzerine yerleşmiş olan bu plajda oldukça sakin bir gün geçirebilirsiniz. Zira bu plaj Ayazma’nın ve Şile sahilinin en sakin yeri olarak biliniyor. En uç noktada yer aldığı için biraz elit ve daha yüksek ücret ödenen bir yer olarak tanımlayabiliriz.

massha beach

7- Kumbaba Plajı
Şile’nin en iyi 7 plajı listemizin son yeri Kumbaba Plajı olacak. Şile’ye girer girmez soldan doğru devam ederseniz ağaçların gölgesi altında olan Kumbaba Plajı’nı fark edersiniz. Burada ayrıca bir karavan ve kamp alanı da bulunuyor. Karavancılar park yeri olarak burayı kullanıyor. Siz de orada konaklamak isterseniz az bir ücret ödüyorsunuz ve arabanızı da park edebiliyorsunuz. Plaj boyunca pek çok soyunma kabini ve duş bulabilirsiniz. Tuvaletler de hizmetinizde olacaktır. Ayrıca yine uzun bir plaj olan Kumbaba’da da çok sayıda restoran ve cafe bulunuyor.

Hafta sonu günübirlik, küçük bir tatil yapmak isterseniz İstanbul ve Şile arası oldukça yakın. Karadeniz’in nemli havasını solumak, dinlenmek ve güzel vakit geçirmek isterseniz Şile en yakın seçeneklerden birisi. Farklı plaj imkânları ile de pek çok ziyaretçiyi ağırlayabiliyor. Ayrıca yeme içme ve çeşitli etkinlikler açısından da seçenekler sunuyor.

şile'nin en iyi 7 plajı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri