Kamp Tatilleri

İnbükü Kamp Yapılacak Yerler – İnbükü Kamp Alanları – Çubucak Tabiat Parkı

İnbükü Kamp Yerleri

İnbükü kamp alanları açısından alternatiflerin oldukça bol olduğu bir bölgedir. Marmaris – Datça çevresinde kamp yapacaklar için İnbükü güzel bir tercih olacaktır.

İnbükü’nde kamp denince akla ilk gelen yerlerden biri Çubucak Tabiat Parkı’dır. Çubucak Tabiat Parkı, doğal ve sessiz ortamı ile doğayla iç içe kamp yapmayı sevenlerin vazgeçilmez yerlerinden biri olacaktır. Çubucak Tabiat Parkı, Marmaris ilçe sınırları içerisinde Hisarönü mevkiinde yer almaktadır. Park, çam ağaçları ile çevrilmiş durumdadır ve oldukça da geniş bir alan üzerindedir.

Cubucak-Orman-Kampi-3

Çubucak Tabiat Parkı genellikle kamp severler tarafından tercih edilse de günübirlik ziyaretler için de uygun bir alandır. Çoğu ziyaretçi günübirlik olarak ziyaret etmekte, piknik yaparak vakit geçirmektedir. Ancak kalabalığın büyük bir çoğunluğunu burada kampçılar oluşturmaktadır.

İnbükü kamp alanları açısından zengin bir bölge olsa da Çubucak Tabiat Parkı’nın kapasitesi ve olanakları çoğu kamp alanına oranla daha güçlüdür. Tabiat parkı içerisinde tam 400 çadırlık ve 35 karavanlık alan yer almaktadır. Dilerseniz karavanınızla dilerseniz de çadırınızla burada oldukça huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

 Çubucak Tabiat Parkı Kamp Olanakları

Cubucak-Orman-Kampi-2

Tabiat parkı kamp için elverişli olanaklara sahiptir. Kamp alanında mangal yakabileceğiniz, yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz alanlar yer almaktadır. Ancak dilerseniz restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Ayrıca buna ek olarak park çevresinde yerel halk tarafından kurulmuş pazar yerleri de mevcuttur. Buradan organik sebze ve meyveler satın alabilirsiniz.

Kamp alanının birçok bölgesinde Wi-Fi çekmektedir. Kafeteryadan Wi-Fi bilgilerini alarak ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ortak kullanıma sunulmuş olan WC, tuvalet, mini mutfak gibi imkanlar da mevcut durumdadır. Küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir market de yine tabiat parkının içinde yer almaktadır.

Çubucak Tabiat Parkı denize sıfır bir noktada yer almaktadır. Denize girmek için ayrıca bir zahmete katlanmanıza hiç gerek yoktur. Denizi oldukça temiz ve durgun bir yapıdadır. Kamp alanında elektrik, su gibi olanaklar da mevcuttur ve bunların ücreti konaklama ücretlerinin içine dahil edilmiştir.

Tabiat parkında; olta balıkçılığı, ATV turu, doğa yürüyüşü yapabilir ormandaki yabani hayvan türlerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca deniz ve orman manzaralı harika fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Çubucak Tabiat Parkı Giriş ve Konaklama Ücretleri

Çubucak Tabiat Parkı

Tabiat parkına girişler ücretlidir ve kişi başı ücret 9 TL’dir. İndirimli bilet ise 4.5 TL’dir. Otomobil giriş ücreti 27 TL, bisiklet giriş ücreti 7 TL, minibüs giriş ücreti 81 TL ve otobüs giriş ücreti ise 243 TL’dir.

Burada kamp yapmak ücretlidir. Çadır yeri ücreti 70 TL iken sahil kenarında çadır yeri kiralamak isterseniz bunun ücreti 97.50 TL’dir. Çadırlarda 4 kişiye kadar konaklama yapılabilmektedir. 4 kişiyi aşan her bir kişi için ayrı bir fiyatlandırma yapılmaktadır.

Karavan yeri ücreti 85 TL’dir. Elektrik, su gibi olanaklar karavana çekilebilmektedir. Sezonluk çadır yeri kirası 7 bin TL ile 10 bin TL arası değişirken; sezonluk karavan yeri kirası ise 10 bin TL ile 13 bin TL arasındadır.

Çubucak Tabiat Parkı Ulaşım

Cubucak-Orman-Kampi-4

Çubucak Tabiat Parkı, Marmaris – Datça yolu üzerinde yer almaktadır. Marmaris’in girişinde yer alan Datça tabelasını takip edip sapmadan yaklaşık 20 km kadar gidin. Tabiat parkı hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Buraya özel araçlarınız haricinde toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaris otogarından Hisarönü dolmuşlarına binerek direkt tabiat parkı önünde inebilirsiniz. Siz de İnbükü kamp alanları araştırması yapıyor ancak bir türlü karar veremiyorsanız tercihinizi Çubucak Tabiat Parkı’ndan yana kullanabilirsiniz.

Kamp tatili gibi birçok tatil ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu