Kamp Tatilleri

Farklı Bir Tatil İsteyenlere: Gökçetepe Kampı

Gökçetepe Kamp Yerleri

Edirne’de bir cennet olarak adlandırabileceğimiz Gökçetepe hoş bir kaçamak için oldukça uygun. Özellikle kamp yapan insanlar arasında Gökçetepe kampı fazlasıyla popülerleşmeye başladı. Kendisi de sahili de henüz pek bilinmiyor ve bu nedenle oldukça sessiz ve sakin. Gökçetepe Kamp Tatili yapmak isteyenler için harika bir rehber hazırladık! İşte detaylar

Gökçetepe Kampı ve Kamp Yapılacak Yerler

Gökçetepe Tabiat Parkı kamp yapmayı sevenler için çok güzel bir alternatif. Zaten bu tabiat parkında kalmaya niyetliyseniz, yapabileceğiniz tek şey bir çadır kurmak. Eğer çadırınız yoksa buradan kiralayabilirsiniz. Alan fazlasıyla büyük olduğu için farklı yerlere çadır kurabilirsiniz. Ayrıca temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz hizmetler de mevcut. Bu alanda henüz fazlasıyla bilinmeyen koylarda kimse tarafından rahatsız edilmeden herkesten uzak bir yerler de Gökçetepe kampı olabildiğince uygun.

gökçetepe kampı

Gökçetepe Tabiat Parkı hem orman hem de doğa kampı için uygun bir bölge. Alanda 1 adet büfe bulunuyor. Temel ihtiyaçlarınızı bu büfeden temin edebilirsiniz fakat temel ihtiyacınız dışında olan şeyleri ilçe merkezinden almalısınız. Bunun dışında Gökçetepe kamp tatili sırasında sabah saatlerinde bile ılık olan denize istediğiniz zaman girip keyifle yüzebilir, tabiat parkı içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir ve istediğiniz herhangi bir zamanda mangalın keyfini sürebilirsiniz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Denizli Çameli Kamp Tatili Fırsatını Kaçırmayın! yazısına da bakabilirsiniz.

Gökçetepe Kamp Tatili Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kamp alanında istediğiniz zaman keyifle yüzebileceğinizi söylemiştik, yalnız deniz kestaneleri sizi rahatsız etmesin diye yanınıza bir deniz ayakkabısı almanızda fayda var ve denizde bulunan canlıları keşfetmek için yanınıza bir deniz gözlüğü almayı da unutmayın. Tabii ki yanınıza almayı unutmamanız gereken bir diğer şey de sinek kovucu. Gökçetepe kampı sırasında en güzel manzaraları yakalayabilmek için sabahın erken saatlerinde uyanık olmanızda fayda var. Gece ateş yakmak için de gündüz odun toplamalısınız.

gökçetepe kamp tatili

Bunların yanında bayram tatillerinde çok kalabalık oluyor, sessiz ve sakin bir tatil istiyorsanız bu günleri tercih etmemelisiniz. Gece geç saatlere kadar gürültü devam ediyor, insanlardan biraz daha uzak bir bölgeyi tercih ederseniz, bundan daha az etkilenirsiniz ve son olarak Gökçetepe kamp tatili için tercih ettiğiniz bu alanda yemek esnasında kullanabileceğiniz birçok tahta masa var, çadırınızı bu masaya yakın bir yerde kurarsanız yemek yerken rahat edersiniz.

Gökçetepe Kampı İçin Ulaşım

Edirne’ nin Keşan ilçesinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne’ ye 2 saatlik mesafede yer alır. Keşan’ a geldiğiniz zaman tabelaları takip ederek Gökçetepe Köyü’ ne oradan da sahile devam etmelisiniz. Sahil yolunun bitiminde Gökçetepe kampı yapacağınız milli parkı göreceksiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri