ÇanakkaleFestivaller

Zeytinli Rock Festivali 2023 – Nerede? Ne Zaman? Tüm Detaylar

Zeytinli Rock Festivali 2023

2005 yılından beri süregelen Zeytinli Rock Festivali, bu zamana kadar Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Dalyan Plajı’nda her yıl düzenlenen bir müzik etkinliğiydi. Başlangıçta Edremit Belediyesi’nden önemli bir destek alan festival, 2008 yılına kadar başarılı bir şekilde düzenlenmesine ve yürütülmesine izin verdi. Ancak, 2009’da festivalin adı Rock Holiday olarak değiştirilerek bir farklılık oldu. Ne yazık ki iki yıl sonra, organizatör firma ile belediye arasındaki anlaşmazlık nedeniyle festival aniden durdu ve 2009 ve 2010 yılları için etkinliğin iptal edilmesiyle sonuçlandı.

2014 yılında Umut Kuzey’in öncülük ettiği yeniden yapılanma çalışmalarının ardından festival önemli değişikliklere uğradı. Başlangıçta 29-31 Ağustos 2014 tarihlerini kapsayan üç günlük bir etkinlik olarak planlanan etkinlik, 2015 yılında iki etabın eklenmesiyle dört güne çıkarıldı. Ertesi yıl, 2016’da festivalin süresi beş güne çıkarıldı. Ancak, başlangıçta 26-30 Ağustos tarihleri ​​arasında beş günü kapsaması planlanan ve merakla beklenen 2020 baskısı, ne yazık ki benzeri görülmemiş bir koronavirüs pandemisi salgını nedeniyle iptal edilmek zorunda kaldı.
Her geçen yıl büyüyerek güçlenen Zeytinli Rock Festivali, Türkiye’nin gördüğü en büyük festivale evrildi. Muazzam başarısı, ülke genelinde çok sayıda yeni festivalin ortaya çıkmasına ilham kaynağı oldu. Ayrıca bu festival ülkemizde kamp şenliği kültürünün yerleşmesinde ve beslenmesinde önemli bir rol oynamış, büyümesine ve ilerlemesine katkı sağlamıştır.

Çanakkale’ye gitmişken Çanakkale plajlarının da keyfini çıkarmak istiyorsanız diğer yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz.

Zeytinli Rock Festivali Takvimi

Bu yıl düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, 31 Ağustos 1-2-3 Eylül tarihlerinde Karnaval Park Çanakkale’de! Bu fırsat kaçmaz.

Zeytinli Rock Festivali
Zeytinli Rock Festivali

31 Ağustos – Siyah Sahne

Duman
Gazapizm
Sena Şener
Ufuk Beydemir
Kıvılcım Ural

31 Ağustos – Kırmızı Sahne

Cem Adrian
Fatma Turgut
Yaşlı Amca
Sattas
Eftalya Yağcı

01 Eylül – Siyah Sahne

Athena
Dolu Kadehi Ters Tut
Umut Kuzey
Selin
Berkay Altunyay

01 Eylül – Kırmızı Sahne

Pinhani
Redd
Mert Demir
Sufle
Haybe

02 Eylül – Siyah Sahne

Manga
Adamlar
Dedublüman
Can Ozan
Ari Barokas

02 Eylül – Kırmızı Sahne

Seksendört
Madrigal
Mavi Gri
Yedinci Ev
Skapova

03 Eylül – Siyah Sahne

Pentagram
Blacktooth
Murder King
Badi Gardi
Hipersona

03 Eylül Kırmızı Sahne

Selda Bağcan
Sagopa Kajmer
Ozbi
Can Gox
Marsis

Zeytinli Rock Festivali Bilet Fiyatları

Festivaldeki bilet fiyatları yıldan yıla ve tarihten tarihe farklılık gösterse de genel olarak şöyle:
31 Ağustos 120 TL
1 Eylül 120 TL
2 Eylül 120 TL
3 Eylül 120 TL
Kombine bilet 350 TL
Kamp Kombine Bilet 450 TL

Zeytinli Rock Festivali Etkinlik Kuralları

– 18 yaş altı olup da festivale katılımda bulunmak isteyen kişilerin yanlarında ebeveynleri bulunmalıdır. Aksi takdirde alana alınmayacaklardır.
– 18 yaş altında olan katılımcılara (-18) bilekliği takılır. Bu bileklik etkinlik boyunca bilekte bulunmalıdır. Çıkarıldığı takdirde katılımları sonlandırılacaktır.
– Festival alanı içerisinde 18 yaş altı kişilere alkollü içecek ve sigara satışı kesinlikle yasaktır. Bunun yanı sıra yetişkin katılımcılarımızın yasal yaş sınırının altındakilere alkollü içecek veya sigara satın almaları veya dağıtmaları da suç sayılmaktadır. Bu tür faaliyetlere karıştığı tespit edilen kişiler derhal festival alanından uzaklaştırılacaktır.
– 0 – 6 yaş arası için herhangibir ücret talep edilmemektedir.
– Açılış saati 16.00’dır.
– Son konser başlamasıyla beraber alana girişler kapatılmaktadır.
-Tüm katılımcıların, final konseri başladıktan sonra, bilekliklerinin çıkarılmasına ve yeniden giriş için yeni bilet almalarına neden olacağından, belirtilen alanda kalmalarını rica ederiz. Festival biletlerinin iade edilemez olduğunu ve değiştirilemeyeceğini lütfen unutmayın.
– Bilet fiyatlarında değişiklik olabileceğini unutmayın.
– Biletin saklanmasını sağlamak tamamen kendi sorumluluğunda olduğundan, festival biletinin kaybolması veya çalınması durumunda tüm sorumluluk alıcıya aittir. Bir biletin çalınması veya kaybolması gibi talihsiz bir durumda, değiştirme veya geri ödeme yapılamayacağını unutmamak önemlidir.
– Festival alanına getirilmesi kesinlikle yasak olan bir dizi eşya vardır. Buna profesyonel ses ve video kayıt cihazları, içecekler, cam, plastik şişeler, teneke kutular, havai fişekler ve parfüm veya böcek ilacı gibi yanıcı veya yanıcı olan tüm nesneler dahildir. Festival alanına silah ve kesici-delici cisimlerin getirilmesi de kesinlikle yasaktır. Ayrıca güvenlik görevlileri festival alanına yanınızda katlanır sandalye veya şemsiye getirmenize izin vermeyecektir.
– Festival için bilet alan kişilerin festival konserleri sırasında çekilen görsel ve işitsel öğelere atıfta bulunmaları yasaktır. Ayrıca, bu konserlerin ve katılan sanatçıların kopyalarını veya kayıtlarını oluşturamazlar, ses ve görüntü taşıyıcıları, fonogramlar, televizyon kanalları, internet veya GSM operatörleri aracılığıyla topluma dağıtamazlar.
– Alanda ateş yakmak yasaktır.

2022 Zeytinli Rock Festivali neden yasaklandı?

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı tarafından 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan ve biletleri çok önceden tükenen Zeytinli Rock Festivali beklenmedik bir yasakla karşılaştı. İlk olarak 2005 yılında Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Dalyan Plajı’nda düzenlenen bu müzik festivali birkaç yıl askıya alınmıştı. Ancak Million Productions’ın özverili çabaları sayesinde festival ülke çapında başarılı bir şekilde yeniden canlandırıldı ve kutlandı. 2022 için planlanan ve merakla beklenen Zeytinli Rock Festivali maalesef bir anda iptal oldu. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, “Vatandaşlarımızdan gelen çok sayıda şikayet ve endişe nedeniyle kamu güvenliği, sağlığı, toplum huzuru ve çevrenin korunması adına festivalin yapılması uygun görülmedi. ” açıklamasını yaptı.

Gezi Linki Youtube kanalımıza göz atarak daha çok bilgi ve içeriğe erişebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri