Mavi Tur

Cennetten Bir Köşeye Yolculuk: İngiliz Koyu Turu

İngiliz Koyu Nerede?

Pırıl pırıl suları ile cennetin özeti olan İngiliz Koyu turu hiçbir yerde göremeyeceğiniz manzaraları size sunar! İşte aşkla turlayacağınız bu müthiş koy:

İngiliz Koyu Nerede?

Bahar ve yaz dönemi boyunca serin suların keyfini çıkarmak isteyenleri kucaklayan İngiliz Koyu, Bodrum ve Datça yarımadalarının ortasında kalan Gökova Körfezi’nde bulunmaktadır.

İngiliz koyu turu

İngiliz Koyu turu yada diğer bir adıyla İngiliz Limanı ile masmavi suların tadını çıkarırken yeni şeyler öğrenecek, sosyalleşecek ve daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri deneyimleyebileceksiniz. Bu eşsiz deneyimi yaşamak için Marmaris’e 25 kilometre uzaklıkta olan İngiliz Koyu’na ulaşım ise oldukça kolaydır. Muğla- Marmaris kara yolundaki Karacasöğüt kavşağı üzerinden asfalt yol üzerinden ulaşabilirsiniz.

İngiliz Koyu Mavi Turu

Tatilinizi deniz kenarında bir yerde geçirmeyi tercih ediyorsanız mutlaka yelkenli turlar  etkinliğini planınıza eklemelisiniz. Mavi tur için olmazsa olmazlar arasında yer alan İngiliz Koyu, körfezin dalgalı sularının uğramadığı ve kimi yerlerinin sazlık olduğu cennetten bir köşedir.

İngiliz Koyu’nda akıntı olmadığından dibi çamur kaplıdır. Türkiye’de bulunan iki fiyorttan birisi olması nedeniyle oldukça özel bir yerdir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken İngiliz Koyu turuyla ağaçlar arasına gizlenmiş plajda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yalnızlık ve mahremiyet isteğine cevap veren bu koya gelmişken hemen yanı başındaki Yazı Köyü’ne aracınızı bırakıp yürüyüş yapabilirsiniz. Burada bulunan eski evlerin önünde fotoğraf çektirebilir veya sanatsal kareler yakalayabilirsiniz. Burada günübirlik turlar yaparken balık tutabilir, ağaçların altında piknik yapabilir veya doğanın tadını çıkarabilirsiniz!

Gökova’nın en büyük koyu olan İngiliz Koyu’nun sahip olduğu eşsiz güzellikleriyle tanışmak için tekne turu ile unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Yüzme molalarında denizin keyfini çıkarabilir ve denizin dibini en net haliyle görebilirsiniz.

Cennetten Bir Köşeye Yolculuk: İngiliz Koyu Turu

İngiliz Koyu turu yaparken geniş ormanlık alan içinde el değmemiş dokusuyla ziyaretçilerini büyüleyen turkuaz renkli denizin keyfini tam anlamıyla çıkaracaksınız. Adeta dünyada vaat edilmiş bir cennet olan bu koyun her köşesini gezmeyi ihmal etmeyin.

İngiliz Koyu’nun doğal yapısı nedeniyle tekneler olumsuz hava koşullarından kesinlikle etkilenmemektedir. Koy, Mavi yolculuk teknelerinin demirlenebilmesi için çok korunaklıdır. Mavi tur yolculuklarında gelebileceğiniz bu koyun denizi de özellikle derin sularda yüzmeyi sevenler için idealdir. Koyda güneş erken batmaktadır. Bu nedenle akşamları sadece sessizliğin sesi kulağınıza gelecektir. Gece denize girdiğinizde yakamozları görmek de oldukça büyüleyici olmaktadır.

İngiliz koyu turu
İlginizi Çekebilir: Kargı Koyu Turu ile Mavi Tur Yolculuğu Başlasın!

İngiliz Koyu yakınlarında bulunan Thera Antik Kenti, Ula Kanyonu, Sakartepe Seyit Terası, Geyik Kanyonu ve Ula Göleti bölgeye gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Şimdiden iyi seyahatler!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu