Keşfet

Tatil Yerleri: Türkiye’nin Popüler Tatil Yerleri

Türkiye'de Tatil Yapılabilecek En Güzel Yerler

Türkiye, bir tatil cenneti desek yalan olmaz. Özellikle Ege ve Marmara Bölgesi içerisinde tatil yapmaya uygun birçok şehir, ilçe ve tatil alanı bulunuyor. Sizler için detaylı olarak bu tatil yerlerini birçok kez inceledik, sizlerle paylaştık. Şimdi genel bir liste olarak Türkiye’nin en popüler tatil yerleri rehberinizi sizlerle paylaşacağız. İşte, Türkiye’nin en popüler 6 tatil yeri!

1- Fethiye, MUĞLA

Muğla’nın ve belki de Türkiye’nin en popüler tatil yerleri arasında olan Fethiye deniziyle, otelleri ile, eğlence mekânları ile ünlüdür. Fethiye birçok medeniyetin etkisinde kalmış yıllarca tarihi değer bakımından yükselmiş bir yerleşim alanıdır. Bunun yanında doğal güzellikleri de gören herkesi etkilemektedir. Fethiye ile adı ayrı anılmayan Ölüdeniz, tatilcilerin özellikle tercih ettiği noktalardan biri. Kelebekler Vadisi’ni görebilir, limandan başlayan turlarla On İki Ada gezisi yapabilir, Kabak Koyu’na ve Çalış Plajı’na gidebilirsiniz.

2- Datça, MUĞLA

Datça, tam 52 koyu ile tam bir koy cenneti. Tatilcilerin en sevdiği yerlerden birisi. Muğla zaten tatil yerleri ile ünlü bir şehir, Datça’da bu yerleşim alanlarından en popüler olanlar içinde. Geniş bir sahil şeridine sahip Datça, Antik Çağ’a uzanan tarihi ve doğal güzellikleri ile tatil yapmak isteyenleri bekliyor. Can Yücel’e adanmış sokağı ve evi gezebilirsiniz. Feribotla günlük Ege adaları turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca tüm bunların yanında 52 koyunu en çok canınızın çektiğini seçip oraya gidebilirsiniz.

3- Alaçatı, İZMİR

Hırçın suları sörf için uygun olan Alaçatı, İzmir’de yer alan tatil yerleri içerisinde. İzmir, oldukça güzel bir şehir olmasının yanında tatilcilerin çok sevdiği yerleşim bölgelerini de bünyesinde barındırıyor. Alaçatı’da yapılan sörf müsabakalarını izleyebilir, Alaçatı çarşısında alışveriş yapabilir, denizin tadını çıkarabilir, renkli taş evleri görebilir, ünlü yel değirmenlerini görebilirsiniz. Her sene düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne de denk gelirseniz katılmanızı tavsiye ederiz.

4- Eski Foça, İZMİR

Denize sıfır balıkçıları, leziz mezeleri, eşsiz yemekleri ile Eski Foça, İzmir’in en güzel yerlerinden bir tanesi. Bunların yanında güzel bir sahil kasabası. Denize girenler ve özellikle civardaki yazlık ev sahipleri ile genel anlamda oldukça dolu oluyor. Ancak yine de görülmeye değer. Tekne turları ile İncir Adası, Orak Adası ve Siren Kayalıkları gibi yerlere gidebilirsiniz. Türkiye’deki en popüler tatil yerleri içerisinde olan Eski Foça’dan sonra çok bir şey kalmamış olsa da Yeni Foça’ya da uğrayabilirsiniz. Eski Foça’da mavi tur fırsatı da sizi bekliyor.

5- Çıralı-Olimpos-Adrasan, ANTALYA

Bu üç yer birbirine resmiyette olmasa da tatilcilerin gözünde birleşmiş durumda. Birbirlerine yakın oldukları için üçünü birden gezip geçmek isteyen tatilciler oldukça fazla. Özellikle kamp yakmak isteyenlerin tercih ettiği lokasyonlar arasındadır. Olimpos, Çıralı ve Adrasan’a göre daha popüler çünkü Çıralı’ya ve Adrasan’a ulaşmak biraz daha zor. Bu sebeple daha el değmemiş yerler olduğunu söyleyebiliriz. Çıralı’daki Yanartaş’a, Adrasan’daki Küçük Maldivler’e uğramayı unutmayın. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

6- Kaş, ANTALYA

Dünyanın her yerinden turistlerin sıkça tercih ettiği Kaş, tatil yerleri içerisinde oldukça ünlü. Dalışta ön planda olan Kaş, doğal güzellikleri ile de ön planda. Kamp yapmak için, dalış yapmak için kesinlikle tercih edebilirsiniz. Dalış için keşif turlarına katılarak önceden biraz da olsa alışabilirsiniz. Kaputaj Plajı, Patara Plajı, Seyrek Çakıl Plajı ve daha birçok plajı ile Antalya Kaş sizleri bekliyor. Gömbe Yaylalarına çıkmak da yapabileceğiniz aktivitelerden. Şimdiden iyi eğlenceler.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Antalya Tatil Yerleri ile Türkiye’nin En Turistik Yerine Yolculuk!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri