Keşfet

Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

Seyahate Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Seyahate çıkarken her anınızın keyifli ve kusursuz olmasını istiyorsanız öncelikle seyahate çıkarken alınması gerekenler listesini hazırlamalısınız.

Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

Seyahat etmeyi seven kesimden misiniz? Yoksa bu konuda tecrübeniz yok ama artık ülkemizi ve dünyayı daha yakından mı tanımaya karar verdiniz? Eğer seyahat konusunda bir uzman değilseniz seyahate çıkarken alınması gerekenler listemize mutlaka bir göz atın. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan eğlenceli vakit geçirmeniz için size bir yazı hazırladık.

Aynı zamanda ilginizi çekebilecek bir başka yazı: En İyi Seyahat Uygulamaları: Gezginlerin Kurtarıcısı!

Seyahate Çıkarken Bulundurulması Gereken Belgeler
Yolculuğa çıkan herkes ilk başta nüfus cüzdanı olmak üzere mutlaka yanında gerekli belgeleri bulundurmalıdır. Pasaport, evlilik cüzdanı ve ehliyet gibi belgeler de yanınızda olmalıdır. Seyahate giderken alacaklarınız listesinde ilk başta yapmanız gereken bunları hazırlamak ve kontrol etmektir.

seyahate çıkarken alınması gerekenler

Seyahat İçin Çanta Konusu
Özellikle kadınların seyahat öncesi ne denli çok bavul hazırladığı bilinir. Ama siz hazırlayacağınız bavullar dışında yanınızda mutlaka bir seyahat çantası da bulundurmalısınız. Bunun için ufak bir el çantası ya da sırt çantası kullanabilirsiniz. Bu çanta; kimlik ve diğer belgeler, cüzdan, biletler, ıslak mendil ve su gibi şeyleri taşımanızda yardımcı olur.

seyahate çıkarken alınması gerekenler

Seyahat Rehberiniz GeziLinki’nde!

Seyahate Uygun Ayakkabı Seçimi
Seyahate çıkarken alınması gerekenler içinde ayakkabılar unutulmamalıdır. Gideceğiniz yerdeki iklim ve doğa koşullarını göz önünde bulundurarak yanınızda mutlaka birden fazla spor ayakkabı bulundurmanız gerekiyor. Seyahate gittiğiniz yerde spor ve yürüyüş yapacaksanız darbe emici ayakkabılardan yanınızda bulundurun. Kadın ya da erkek herkes seyahate çıkmadan önce birden fazla ayakkabı edinmelidir.

Seyahat Öncesi Bavul Hazırlama
Seyahate çıkmanın en korkutucu yanlarından birisi gitmeden önce bavul hazırlamaktır. Ama biz size bu konuda da yardımcı olmak istiyoruz ve kısa bir liste sunuyoruz. Bavulunuzda ilk olarak üç ya da dört adet rahat tişört, iki adet şort, bir etek veya pantolon bulundurmalısınız. Seyahat süresi uzunsa sayılar biraz daha arttırılabilir. Ama öncelikle şıklıktan ziyade rahat edeceğiniz kıyafetlerinizi seçmelisiniz.

seyahate çıkarken alınması gerekenler

Seyahate çıkarken alınması gerekenler içerisinde her türlü hava koşuluna hazırlıklı olmak için bavulunuzda mutlaka uzun kollu giysiler de olmalıdır. Öte yandan bir şapka ve yağmurluk, hatta varsa yağmur ayakkabınız da bavulunuzda olmalıdır. Bol miktarda çorap ve iç çamaşırı almayı da unutmayın. Eğer deniz tatiline gidecekseniz mayolar, güneş gözlüğü ve güneş koruyucu kremler de unutulmamalıdır.

Seyahate Çıkarken Yanınızda Olması Gereken Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünleri
Seyahate çıkarken kişisel bakım eşyası olarak her türlü sabun, diş macunu ve fırçası, şampuan, saç kremi, deodorant, tırnak makası gibi malzemenin bulunduğu farklı bir kişisel bakım çantası önemlidir. Bu çanta sizi pek çok zor durumdan ve sıkıntıdan kurtarır. Bununla birlikte seyahate çıkarken alınması gerekenler listesi içinde kullanıyorsanız ilaçlarınız ve ufak tefek ilk yarım malzemeleri koyacağınız bir çanta da bulunmaktadır.

seyahate çıkarken alınması gerekenler

Sindirim sistemi ve alerjik durumlar için ilaçlar ve ağrı kesici almadan yola çıkmayın. Gideceğiniz yerde bulamazsanız diye sürekli kullandığınız bütün özel ilaçlar ve eşyalar bu iki çantada hazır bulunursa çok rahat edersiniz.    

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri