Keşfet

En İyi Seyahat Uygulamaları: Gezginlerin Kurtarıcısı!

Seyahat Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Yolculuğunuzda asla unutamayacağınız deneyime yönlendirilmenize yardımcı olacak harika seyahat uygulamaları var! İşte gezginler için en iyi seyahat uygulamaları

Tatil planlamak ve tatil yapmak söz konusu olduğunda gezginler akıllı telefonlarına her zamankinden daha fazla güvenmektedir. Seyahat uygulamaları sadece bir ilham kaynağı değil, aynı zamanda yeme içme, konaklama, iletişim kurma için son derece kullanışlıdır. Yola çıktığınızda neye ihtiyacınız olursa onun için mevcut olan en iyi seyahat uygulamaları listesini sizler için derledik!

En İyi Seyahat Uygulamaları: Gezginlerin Kurtarıcısı!

maps.me
Çevrimdışı kullanılabilecek en başarılı harita uygulamalarından birisidir. En iyi seyahat uygulamaları listesinin birinci sırasında yer alır. Ücretsiz harita uygulamaları arasında da zirvededir. İstediğiniz ülkenin haritasını indirdikten sonra internet bağlantısına gerek kalmadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Araç, yaya ve bisiklet yollarını detaylı şekilde gösterebildiği gibi işaretleme, not tutma ve navigasyon özellikleri de mevcuttur.

maps.me en iyi seyahat uygulamaları arasında yer alır.

Google Translate (Google Çeviri)
İstediğiniz dilleri indirerek çevrimdışı kullanabilirsiniz. Basit cümle ve kelimeler için kusursuz sayılabilmektedir. En iyi çeviri uygulaması arıyorsanız Google Çeviri uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulamanın mikrofon özelliğini kullanarak karşılıklı iki kişi konuşabilmektedir.

Skyscanner
Havayolu şirketlerini oldukça hızlı tarayarak tercih edeceğiniz tarih ve rotadaki tüm uçuşları saniyeler için sıralayabilmektedir. En iyi seyahat uygulamaları listesinin üçüncü sırasında yer alır. İstediğiniz biletin hani havayolunda veya acentede ne kadar olduğu bilgisine de Skyscanner ile ulaşabilirsiniz. Yurtiçi seferlerde de kullanabileceğiniz uygulamayı en ucuz uçak bileti bulmak için seçebilirsiniz.

Skyscanner En iyi seyahat uygulamaları listesinin üçüncü sırasında yer alır.

Rome2rio
Bulunduğunuz ülkedeki şehirler arası mesafeyi, özel araçla ve toplu taşıma ulaşım rotalarını çizerek göstermektedir.

en iyi seyahat uygulamaları rome2rio uygulaması.

WiFi Finder
En iyi 10 seyahat uygulaması
listesinin beşinci sırasında ama gönlümüzde daima birinci sıradadır. Çevrenizde bulunanşifresiz veya şifreli Wi-fi ağlarını detaylı şekilde gösterebilen uygulamadır.

İlginizi çekebilir Tatil’de Koronavirüsten Korunmak İçin Ne Yapılmalı?

BlaBlaCar
Şehirlerarası yolculuk yaparken araçlarında boş yer bulunan kişiler belirledikleri ücretler karşılığında aynı yöne gidecek kişilerle beraber yolculuk yapabilmektedir. Yol masrafları bölündüğünden iki taraf için avantajlı bir uygulamadır. Ancak, Avrupa kıtası dışında hizmet verdiği ülke sayısı oldukça azdır.

blablacar şehirler arası yolculuk araç paylaşma uygulaması

XE Currency
Bir döviz uygulaması olan uygulama tüm para birimlerini anlık kura göre birbirine çevirebilen başarılı uygulamadır.

Foursquare
Bulunduğunuz şehirde yer alan restoran, kafe, bar ve diğer eğlence mekanlarını kolayca bulabilirsiniz. Değerlendirme puanları sayesinde en iyi mekânı kolayca seçebilirsiniz. En iyi seyahat uygulamaları listesinin önde gelen isimlerinden birisidir Foursquare.

Shazam
Ortamda çalan müziği dinlettiğinizde size hangi parça olduğunu saniyeler içinde bulabilmektedir.

Gezginler için En İyi 5 Konaklama Uygulaması

Booking
Otel veya hotel bulma konusunda en başarılı uygulamalar arasında yer alan Booking, yüzlerce ülke ve şehir, onlarca dil desteği, binlerce konaklama alanı kaydıyla dünyanın her yerinde elinizin altında olması gereken uygulamadır. En iyi seyahat programları listesinin otel, tatil arama alanında kesinlike birinci sırada yer alır.

en iyi seyahat uygulamaları

Couchsurfing
Seyahat edeceğiniz ülkenin yerli insanlarının evlerinde misafir olarak kalmak isterseniz kullanabileceğiniz uygulamadır.

Airbnb
Günlük, haftalık ve aylık daire kiralamak için kullanılabilecek en iyi uygulamadır.

MyMindHouse
Evcil hayvanını yalnız bırakamayan ev sahipleriyle anlaşarak onların yokluğunda evlerinde konaklayabileceğiniz insanları bulabileceğiniz bir uygulamadır.

Hostelworld
Türkçe dil desteği mevcut olan uygulamada otel veya pansiyondan ziyade hostel bulmak için en iyi uygulamadır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri