Keşfet

Hayvan Dostu Oteller Ve Hayvanlarla Seyahat

Evcil Hayvanlarla Tatil

Hayvan dostu oteller Türkiye’nin her noktasında bulunabilmektedir. Evcil hayvanlarımızla, kedi ve köpeklerimizle, can dostlarımızla tatil ya da seyahat planlamak artık eskisi kadar zor değil. Çünkü dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de hayvan dostu oteller gün geçtikçe artmaktadır.  Bunun nedeni de bir nevi arz talep meselesidir. Çünkü her ne kadar olumsuzluklar olsa da doğaya ve hayvanlara karşı dünya genelinde bir duyarlılık söz konusudur. Bu da evinde evcil hayvan besleyenlerin sayısında ciddi bir artışa neden olmaktadır.

Bir canlıyı evine almak onu hayatının bir parçası yapmak demektir. Artık evimizin, ailemizin yeni üyesi olurlar. Kimi zaman çocuğumuz, kimi zaman yalnızlığımızı paylaşan bir dost,  kimi zaman da çocuklarımızın kardeşi, oyun arkadaşı olurlar. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluruz.  Can dostlarımızı çok sevdiğimiz gibi iyi bakmaya çalışırız. Hayatımızı onlara göre planlarız. Elimizden geldiğince her şeyi onlarla yapmaya çalışırız.

hayvan dostu oteller

Evcil Hayvanla Seyahat

Ancak evcil hayvanlarımızla, kedi ve köpeklerimizle, can dostlarımızla çoğu zaman her şeyi yapmamızın mümkün olmadığı bir gerçektir. Neyse ki geçmişle kıyaslandığında hayvan severlerin oldukça zorlandıkları konular yavaş yavaş yeni olanaklarla sorun olmaktan çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi tatile gitme veya herhangi başka bir nedenle seyahat etmek zorunda kaldığımızda can dostlarımızın ne olacağı konusudur. Onları bırakacak kimsemizin olmaması veya ayrılmak istemememiz gibi nedenler bir seyahat söz konusu olduğunda epeyce başımızı ağrıtmıştır.

hayvan dostu oteller

Hayvan Dostu Otellerin Verdikleri Hizmetler

Geçmiş yıllarda kedi ve köpeklerimizle, evcil hayvanlarımızla, can dostlarımızla seyahat etmek ve konaklamak oldukça zor iken günümüzde hayvan dostu otellerin varlığı sebebiyle artık sorun olmaktan çıkmıştır.  Bu otellerin birçoğunda odada evcil hayvanınızın bakımına izin verilmektedir. Ancak bazı sınırlamaları olan kimi oteller de vardır. Diğer müşterilerinin rahatsız olmamasını da gözeterek kimi oteller boyut ve sayı sınırlaması koymaktadır. Çok iri ve saldırgan köpekleri kabul etmemektedir. Sayı sınırlaması da otelden otele değişebilmektedir.  Bu da maksimum 2’dir.Kedi ve köpeklerinizin lokanta bölümlerine inmelerinde sınırlama getiren otellerde mevcuttur.

Butik oteller müşteri sayısının azlığı ve sahiplerinin genelde hayvan sever olması gibi nedenlerle en çok tercih edilen otellerdir. Bu otellerin genelde bahçesi de olduğu için kedi ve köpeklerinizle dolaşabilir, özellikle köpeklerinizin tuvalet ihtiyacını karşılayabilir, enerjisini atması için oynayabilirsiniz. Bu otellerin çoğunda can dostlarınız için ayrıca ücret talep edilmemektedir. Yine de sonradan bir sürprizle karşılaşmamak için bu durumu teyit edip gitmeniz yerinde olacaktır.

Bu Yazıda Dikkatinizi Çekebilir: Kedi ve Köpekler İçin En İyi Kuaför Mekânları

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri