MuğlaPlaj ÖnerileriŞehirden Kaçış

Fethiye’nin En İyi 7 Plajı: Dünyadaki Cennetin Keşfi

Fethiye'deki En Güzel Plajlar

Fethiye’nin en iyi 7 plajı pek çok turisti ağırlar ve bambaşka bir tatil deneyimi yaşatır. Tatilinizi bu plajlarda geçirerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Fethiye’nin En İyi 7 Plajı

Fethiye Ege ve Akdeniz’in kavuşma noktası ve ülkemizin en turistik yerlerinden birisidir. Pek çoğu milli park içerisinde olduğu için yapılaşmaya izin verilmeyen Fethiye koyları muhteşem manzaraları ile birlikte her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Bu yazımızda size Fethiye’nin en iyi 7 plajı konusunda bilgi vereceğiz.  

İlginizi çekebilir: Muğla’da Yapılacak Gezilerden Biri: İztuzu Gezisi

Ölüdeniz Plajı
Fethiye denince akla ilk gelen yerlerden birisi de Ölüdeniz. Ölüdeniz’in en güzel plajlarından birisi ise Balcekız Plajı. Uzunluğu neredeyse 3 km. olan bu plaj bir halk plajı olduğu için ücretsizdir. Ölüdeniz’in en kalabalık plajı olan Balcekız’da deniz muhteşem görünür ve çok güzeldir. Ama dalgalı ve derin olduğu için genellikle iyi yüzücüler bu denizde yüzmeyi tercih eder. Burası ayrıca yamaç paraşütçülerinin uğrak yeridir. Balcekız’da şezlong kiralayabileceğiniz gibi yanınızda da getirebilirsiniz ve yemek için birkaç cafe de bulunur.

Ölüdeniz, Fethiye

Çalış Plajı
Fethiye’nin en iyi plajları arasında merkeze çok yakın olan Çalış Plajı da sayılır. Bu bölgedeki çoğu yer gibi dalgalı ve taşlı bir denizi olan plaj boyunca pek çok restoran bulunuyor. Kampçıların uğrak yeri olan bu plajın sonunda çok çeşitli kuş türlerinin gözlemlenebileceği bir kuş cenneti bulunur. Akşam güneş batarken Çalış Plajı’ndan burayı izlemek çok zevklidir. 

Fethiye'nin En İyi 7 Plajı

Şövalye Adası Plajı
Çalış Plajı ile karşı karşıya konumlanmış olan Şövalye Adası Plajı da Fethiye’nin en iyi 7 plajı arasında yer alıyor. Daha önceleri burada Rodos şövalyeleri yaşadığı için bu şekilde adlandırılan plajın yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu muhteşem bir manzarası var. Ayrıca adada çeşitli konaklama yerleri ve restoranlar da mevcut.  Ama bir kenara havlu atıp denizinden yararlanmak ve manzaranın keyfini bu şekilde çıkarmak da mümkündür.

Fethiye'nin En İyi 7 Plajı

Kuleli Koyu
Fethiye’nin en sakin yerlerinden birisi olan Kuleli Koyu’nun denizi, diğer yerlerin aksine dalgasız ve pırıl pırıldır ama kumsalı taşlı ve çakıllıdır. Giriş için ücret alınmayan bu koyda şezlong kiralayabilir ve yemek yiyeceğiniz bir tesis bulabilirsiniz.

Kuleli Koyu, Fethiye

Fethiye’nin En İyi 7 Plajı Rehberi Devam Ediyor!

Kelebekler Vadisi Koyu ve Plajı
Fethiye’nin en göz alıcı yerlerinden birisi binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan Kelebekler Vadisi’dir. Bu vadi bir plajın etrafını sarmıştır ve manzara gören herkesi etkiler. 350 km. yükseklikteki kayalar plajı çevreler ve elli metre yükseklikte dökülen küçük çaplı şelale de görülmeye değer. Yapılaşmaya izin verilmeyen bu vadide çadır kampı yapılabiliyor. Plaj boyunca her türlü ihtiyacı karşılamak için pek çok mekân da bulunuyor.

Fethiye'nin En İyi 7 Plajı

Kabak Koyu
Dalgalı ve masmavi denizi ile Fethiye’nin en büyüleyici yerlerinden birisi de Kabak Koyu Plajı’dır. Özellikle akşamları manzarası mükemmel olan Kabak’ta her türlü tesis bulunuyor. Ancak buraya ulaşım biraz zorludur. Yüksek ve dar bir yoldan inilen plajda mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Bir kısmı Caretta Carettaların yumurtlama yeri olan kumlarda dinlenip kendinize gelirsiniz.

Kabak Koyu, Fethiye’nin en iyi 7 plajı rehberimizde çünkü son günlerde giderek ün kazanan bu koyun da şahane bir manzarası var. Fethiye’nin pek çok yerinde trekking yapabilirsiniz. Kabak Koyu da yürümek ve etrafı dolaşmak için en iyi yerlerden birisidir. Ayrıca kayalıkların arasında gizli bir cennet gibi kalmış olan suda yüzmek de size iyi gelecektir.

Kabak Koyu, Fethiye

Patara Plajı
Fethiye’de dünyanın en iyi plajı olarak seçilen bir plaj da var. Bu bölgedeki antik kent yerleşkesinden dolayı tarihi bir önemi olan Patara’nın plajı da şahanedir. Ayrıca burası Fethiye’nin diğer yerlerinin aksine sığ ve kumlu bir denize sahip. Yani çocuklu aileler için de uygun bir yer.  

Fethiye'nin En İyi 7 Plajı

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri