Piknik YerleriŞehirden Kaçış

İstanbul’da Piknik Yapılacak Yerler: Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı

İstanbul Piknik Yerleri

İstanbul ve çevresinde piknik yapılacak birçok alan bulunsa da insanlar genellikle bu alanların fazla kalabalık olmasından yakınmaktadır. Şehrin karmaşasından ve kirli havasından kaçmak isteyenler İstanbul yakınlarında, çok da uzak olmayan bir alanda sevdikleriyle güzel vakit geçirmek isteyenler piknik ve mesire alanları arayışına girmektedirler. İstanbul’da piknik yapılacak yerler arasında herkesin sevdiği ve çok da kalabalık olmayan alanlardan bir tanesi Beykoz’da yer alan Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı’dır. Peki bu alan nerede yer alır, olanakları nelerdir?

Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı’nda Neler Var?

İstanbul’da piknik yapılacak yerler

İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’u gezmeye gelenler için doğayla iç içe eğlenceli bir zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken yerlerden bir tanesi Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı’dır. Göztepe – Kavacık mevkiinde yer alan bu piknik alanı içerisinde çok sayıda aktivite olanağı bulunmaktadır. Alanda; trekking parkurları, bisiklet yolları, seyir noktaları yer almaktadır. Burada genellikle bisiklet turları hayli meşhurdur. Birçok insan tabiat parkı içerisinde yer alan bisiklet kiralama tesisinden bisiklet kiralayarak alanı keşfe çıkmaktadır.

İstanbul’da piknik yapılacak yerler her ne kadar fazla olsa da her piknik alanının sahip olduğu olanaklar yeterli düzeyde olamamaktadır. Göztepe Tabiat Parkı’nın sahip olduğu olanaklar sayesinde ideal bir piknik deneyimi yaşayabilirsiniz. Alanın birçok farklı yerinde çeşmeler bulunmaktadır. Bu çeşmelerde sebzelerinizi ve bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz suyunu da içebilirsiniz. Elektriğin olması ise ayrı bir ayrıcalıktır. Aydınlatma bakımından yeterlidir ve yine alanın birçok yerinde elektrik üniteleri yer almaktadır. Buna ek olarak tabiat parkının içerisinde otoparklar da yer almaktadır. Giriş ücretine otopark ücreti de dahil edilmiştir. Bu nedenle ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur.

İstanbul’da piknik yapılacak yerler

Alanda piknik yapabileceğiniz ya da dinlenebileceğiniz çok sayıda masa ve oturma alanları bulunmaktadır. Masaların konumları birbirine çok yakın değildir. Bu nedenle alan hafta sonlarında kalabalık olsa dahi kimse birbirini rahatsız etmemektedir. Ayrıca tabiat parkı içerisinde tuvaletler de bulunmaktadır. Tuvaletlerin sayısı yeterli düzeydedir ve genellikle de temiz haldedir. Çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Park içerisinde güvenlik kulübeleri de olduğundan güvenli bir şekilde çocuklarınız oyun alanlarında keyifli vakit geçirebilirler. Son olarak alan içerisinde alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir yer bulunmamaktadır. Mangal ve semaver yakmak serbesttir ancak tüm ekipmanları yanınızda getirmeniz gerekecektir. Tabiat parkının dışında, yakın çevrede alışveriş yapabileceğiniz yerler olsa da içeride bulunmamaktadır. Kısaca parkının sahip olduğu olanaklar sıralanacak olursa;

 • İçilebilir çeşme suları,
 • Elektrik üniteleri ve prizler,
 • Otopark,
 • Gider tesisleri,
 • Masa ve oturma alanları,
 • Tuvaletler,
 • Güvenlik,
 • Çocuk oyun alanları,
 • Trekking ve bisiklet parkurları,
 • Mangal ve barbekü alanları,
 • Seyir ve manzara noktaları,
 • Mescit…

Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı Giriş Ücretleri

İstanbul’da piknik yapılacak yerler

İstanbul’da piknik yapılacak yerler genellikle ücretlidir. Göztepe Tabiat Parkı’na girişler de ücretlidir. Araçla girişler için araç başına 36 TL kadar bir ücret alınmaktadır. Bireysel girişlerde ise kişi başı 15 TL civarında bir ücret talep edilmektedir. Ücret konusunda değişiklikler olabilir.

Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı Nerede? Göztepe Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’da piknik yapılacak yerler

Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı Beykoz’da Kavacık mevkii üzerinde yer almaktadır. Kavacık’a gelindiğinde 164. Yıl Polis Hatıra Ormanı ya da Göztepe Mesire Alanı güzergahında ilerlenmelidir. Çavuşbaşı Görele Yolu Caddesi üzerinde tabiat parkını görebilirsiniz. Piknik alanının Kadıköy’e olan uzaklığı yaklaşık 20 km kadardır.

Bu içeriğimizde İstanbul’da piknik yapılacak yerler arasında olan Göztepe Tabiat Parkı ve Piknik Alanı’nın sahip olduğu olanaklardan söz edilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri