Plaj ÖnerileriŞehirden KaçışTrabzon

Trabzon’da Denize Girilecek Yerler: Trabzon’un En İyi Plajları

Trabzon'un En Güzel Plajları

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden olan Trabzon, turizm anlamında en gelişmiş şehirler içerisindedir. Karadeniz denildiğinde de ilk akla gelen yerdir. Şehirde gezip görülecek yerler içerisinde doğal güzellikler ve tarihi yapıların yanı sıra plajlar da önemli bir yere sahiptir. Trabzon’da denize girilecek yerler, şehri yaz aylarında ziyaret edenlerin merak ettikleri hususlar arasındadır. Bu içeriğimizde de Trabzon’un en iyi plajları listelenmiştir.

Trabzon Plajları

Yalıncak Belediyesi Aile Plajı

Trabzon’da denize girilecek yerler

Trabzon’un Yalıncak beldesi içerisinde yer alan Yalıncak Belediyesi Aile Plajı, mavi bayraklı plajlar içerisindedir. Denizin birçok bölümü sığ bir yapıda olup hemen derinleşmemektedir. Bu yapısıyla da çocuklu aileler için uygun olduğu söylenebilir. Plajın uzunluğu yaklaşık olarak 1 buçuk kilometre uzunluğunda olup 25 metre genişliğindedir. Büyük sayılabilecek plajlar içerisinde olup yaz aylarında oldukça kalabalık olabilmektedir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye, kafeterya ve bar gibi yerler bulunmaktadır. Olanaklar ve ulaşım konusunda ideal özellikler sunan bu plaj tamamen ücretsizidir. Ancak otopark ve şezlong gibi imkanlardan yararlanmak için belirli bir ücret ödemesi gerekecektir.

Kaşüstü Belediye Aile Plajı

Trabzon şehir merkezinden yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan Kaşüstü Belediye Halk Plajı, daha çok kalabalık ailelerin tercih edip vakit geçirdiği alanlar arasındadır. Plajın uzunluğu yaklaşık olarak 400 metre olup 40 metre kadar bir genişliğe sahiptir. Çok büyük bir plaj olmasa da yine de güzel vakit geçirilebilecek bir ortama sahiptir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabinleri, şemsiye, şezlong, market, deniz bisikleti kiralama yerleri, kano tesisi, bar gibi yerler bulunmaktadır. Burası ayrıca engelli dostu bir plajdır. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için uygun bir yapıdadır. Ücretsiz bir plajdır. Otoparkı bulunmasa da araçlar için uygun park alanları bulabilmek mümkündür.

Albatros Plajı

Trabzon’da denize girilecek yerler

Trabzon’da denize girilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Akçaabat ilçesinde bulunan Albatros Plajı’dır. Trabzon şehir merkezinden yaklaşık olarak 30 km uzaklıktadır. Akçaabat ilçe merkezine ise 9 km mesafede bulunmaktadır. Merdivenlerden inerek kumlarla kaplı bir sahile ulaşacaksınız. Hem denizi hem de kumsalı itibariyle Ege ve Akdeniz plajlarını anımsatmaktadır. Plajın sahil uzunluğu yaklaşık olarak 500 metre olup 25 metre kadar bir genişliğe sahiptir. Kumsalı tamamen ince taneli kumlarla kaplı olsa da kumlar koyu bir renge sahiptir. Bu bakımdan ilgi çekici bir görünüme sahip olduğu söylenebilir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabinleri, büfe, bar ve otopark gibi alanlar bulunmaktadır. Albatros Plajı’nın herhangi bir giriş ücreti yoktur.

Sürmene Kadınlar Plajı

Trabzon’un en güzel ilçelerinden olan Sürmene’de bulunan Kadınlar Plajı, bölgenin kadınlara özel plajlarından biridir. Şehrin en sevilen kadınlar plajı arasında bulunmaktadır. Kadın ziyaretçilerin mahremiyet içerisinde rahat, keyifli bir deniz tatili geçirebilmeleri için uygun bir alandır. Burada çalışan görevliler de dahil olmak üzere herkes kadınlardan oluşmaktadır. Denizi ise oldukça bakımlı ve temizdir. Alanda tuvalet, duş, soyunma kabinleri, şemsiye ve şezlong, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca burada cankurtaran kulesi de mevcuttur. Sürmene Araklı Yolu üzerinde yer alıp ücretsiz bir plajdır.

Kalecik Plajı

Trabzon’da denize girilecek yerler

Araklı ilçe merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta, şehir merkezine ise 42 km uzaklıkta bulunan Kalecik Plajı, tam olarak yeşil ve mavinin harmanlandığı bir bölgedir. Doğası ve ortamı itibariyle oldukça huzurludur. Plajı tamamen kumlarla kaplı değildir. Bazı bölümler taşlar ve çakıllarla kaplıdır. Bu sebeple deniz ayakkabısına ihtiyaç duyabilirsiniz. Buradaki ziyaretçiler genellikle gün batımlarını seyretmeden alandan ayrılmamaktadır. Burada gün batımı harika manzaralar sunmaktadır. Alanda büfe, şemsiye, şezlong, tuvalet, duş gibi olanaklar bulunmaktadır. Giriş ise ücretsizdir.

Beşikdüzü Pirinçlik Plajı

Trabzon’da denize girilecek yerler

Trabzon’da denize girilecek yerler içerisinde yer alan bir diğer plaj da Beşikdüzü ilçesinde yer alan Pirinçlik Plajı’dır. Beşikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir projenin ürünü olan plaj, ilçe merkezinden sadece 4 km mesafede bulunur. Bununla birlikte plajın Trabzon şehir merkezine olan uzaklığı ise 60 km’dir. Günümüzde, Dilektaşı Tatil Köyü ismiyle hizmet vermekte olup denize sıfır bungalov tesislerde konaklama olanağı sağlamaktadır. Burada çocukların doyasıya eğlenebileceği bir aquapark da bulunmaktadır. Ayrıca plaj voleybolu, plaj futbolu alanları da mevcuttur. Kamelyalarda dinlenebilir, restoran ve kafelerde bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Ücretsiz bir plaj olsa da aquapark ücretlidir.

Yoroz Plajı

Çarşıbaşı ilçesinin Yoroz mevkii üzerinde bulunan Yoroz Plajı, ilçe merkezinden yaklaşık olarak 6 km uzaklıktadır. Şehir merkezine ise 40 km’lik bir mesafede yer almaktadır. Plaj tamamen ince taneli kumlarla örtülüdür. Denizi tertemiz olup kumsalı da aynı şekildedir. Trabzon’da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı nadir plajlar içerisindedir. Yaz sezonun gelmesiyle burada yer bulabilmek çok zorlaşmaktadır. Plaj içerisinde duş, tuvalet, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye kiralama gibi olanaklar mevcuttur. Plaja giriş ücretsiz olsa da masa, sandalye, şezlong gibi olanaklar için kiralama ücreti alınmaktadır.

Çamburnu Halk Plajı

Trabzon’da denize girilecek yerler

Orman ve denizin buluştuğu doğa harikası olan bu plaj Trabzon’da denize girilebilecek yerler listemizin son sırasında yer almaktadır. Plaj, dağlarla çevrili bir alanda yer almaktadır. Plaja inmek için merdiven kullanılması gerekmektedir. Plaj, ismini çevresindeki sarı çamlardan almaktadır. Kumsalın büyük bölümü kumlarla kaplı olsa da denizinde çakıl taşları mevcuttur. Deniz ayakkabısı kullanmanız gerekebilir. Plaja giriş ücretli olup araç başı 10 TL’dir. Çamburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alır.

Bu içeriğimizde Trabzon’un en iyi plajları ve Trabzon’un en temiz plajları için bazı öneriler sıralanmıştır. Siz de Trabzon’da denize girmek için uygun yerler arıyorsanız içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil içerikleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Trabzon Of

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri