Piknik Yerleri

İstanbul’da Piknik Yapacak Yerler: Göktürk Göleti Piknik Alanı

Göktürk Göleti Gezi Rehberi

İstanbul’da piknik yapacaklara tavsiye niteliğinde bir yazı. Göktürk Göleti Piknik Alanı hakkında bilmeniz gereken her şey bu piknik inceleme yazısında!

Göktürk Göleti Piknik Alanı Hakkında

İstanbul ilinin Eyüp ilçesinde yer alan Göktürk Göleti 56 hektarlık alanı ile 2011 yılında Tabiat parkı ilan edilmiştir. İsmini de içerisinde bulunan göletten almaktadır. Göktürk Göleti piknik alanı doğayla baş başa bir piknik deneyimi için en güzel yerlerden bir tanesi. Gölet, aynı zamanda Belgrad Ormanlarının hemen bitişiğinde bulunuyor.

Göktürk Göleti piknik alanı

Göktürk Göleti’nde Piknik Yapmak

Göktürk Göleti, hafta sonu oldukça kalabalık olsa de hafta içi de kalabalık olduğunu söylemek mümkün. Gölette, genel de toplu organizasyonlar da yapıldığı için gölet, genel olarak kalabalık olabiliyor. Dolayısıyla hafta içi de hafta sonu da gidebilir ve mis gibi orman havası eşliğinde güzel bir kahvaltı ardından da piknik yapabilirsiniz. Göktürk Göleti piknik alanı içerisinde iki tane işletme bulunduruyor. Mangal eşyalarınızı bu işletmelerden temin edebileceğiniz gibi yanınızda da getirebilirsiniz. Ayrıca piknik alanında oturabileceğiniz masalar ve kameriyeler de bulunuyor.

Bu piknik alanı içerisinde mescit ve tuvalet yer alıyor. Bu tabiat parkına piknik yaomak için gittiğiniz zaman giriş ücreti parka giriş şeklinize göre değişiyor. Şahıs olarak, araçlar veya bisiklet ile girdiğiniz takdirde bunlara göre bir ödeme yapıyorsunuz. Göktürk Göleti piknik yeri için hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin gidilebileceği gibi bu günleri ilkbahar ve yaz aylarından seçmeniz doğanın harika görüntülerine tanıklık etmenize sebep olacaktır.

Göktürk Göleti Piknik Alanı ve Yapılabilecek Aktiviteler

Göktürk Göleti, doğayla iç içe bir yürüyüş yapmaya oldukça müsait. Ayrıca bu tabiat parkı size sadece yürüyüş yapma imkânı da sunmuyor. Dilerseniz göletin etrafında güzel bir bisiklet turu da yapabilirsiniz. Ayrıca hem sizlere hatıra kalacak hem de sosyal medya hesaplarınızı süsleyecek birçok fotoğraf çekebilirsiniz. Piknik alanları size bu tarz fotoğraflar çekmek için çokça yer sunuyor. Pikniğinizi yaparken çekeceğiniz bir fotoğraf bile doğanın harika görüntüsü ile birleşince göz alıcı hale gelebiliyor. Unutmamanız gereken bir şey var ki gölete girmek ve gölette yüzmek oldukça tehlikeli ve yasaktır. Gölete girmeye çalışan herhangi bir kimse görevliler tarafından derhal uyarılıyor.

Göktürk Göleti piknik alanı
Bir başka piknik yeri ise Büyükada Dilburnu Piknik Yeri: Küçük Bir Kaçamak Tatil Fırsatı

Göktürk Göleti Mesire Alanı Ulaşım

İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan Göktürk Göleti’ ne birçok toplu taşıma aracı ile ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca Göktürk Göleti Mesire Yeri ulaşımı için özel aracınızı kullanmayı düşünüyorsanız, İstanbul merkezinden Hasdal Kemerburgaz yönüne doğru gitmelisiniz. Sonra bu yolu takip edip Göktürk beldesine giderek tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri