Piknik Yerleri

Cumhuriyet Köyü Piknik Alanları: Atatürk’ün El Uzattığı Köy

Cumhuriyet Köyü Nerede?

Atatürk’ün el uzattığı ufak bir köy olan Cumhuriyet köyü içerisinde çok çeşitli piknik fırsatları bulunur. Cumhuriyet köyü piknik alanları sizi bekliyor.

Cumhuriyet Köyü Hakkında

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesinin bir köyü olan Cumhuriyet köy, genellikle Bulgaristan’tan göç etmiş muhacirler tarafından oluşturulmuş bir alandır. Nüfusu oldukça az olan Cumhuriyet köy, piknik yapılabilecek en sakin ve en eşsiz mekanlar arasındadır. Daha önceleri adı Çavuşlu Çiftliği olarak anılan bu köyün kaderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaretiyle değişmiştir.

1937’de küçücük olan bu yerleşim yerini ziyaret eden Atatürk, Cumhuriyet köyü çok beğenir. Bunun üzerine çeşitli girişimlerde bulunulur. Bu girişimler sonucunda çağdaş bir orman köyü olma yolunda ilerlemeye başlayan Çavuşlu Çiftliği’nin yavaş yavaş adı da değişir ve Cumhuriyet köyü olur. Daha sonraları Atatürk’ün onlar için yaptıklarından dolayı köyün insanları Atatürk’e 5 dönümü bulan toprak verirler. Bu bölgeye çamlar ve fidanlar dikerek Atatürk Korusu verilen bu alanı 500 dönüme kadar büyütürler.

cumhuriyet köyü piknik alanları

Cumhuriyet köy, İstanbul içerisinde en çok ziyaret edilen ve buna rağmen huzur bulabileceğiniz köylerden biridir. Şimdilerde ormancılığa ve büyükbaş hayvancılığa ek olarak turizm alanında da canlandırma çalışmaları yapılan Cumhuriyet köyü her alanda ziyaretçilerini bekliyor.

Cumhuriyet Köyü Piknik Alanları

Cumhuriyet köyü, popüler piknik alanları içinde bulunur. Genelde sessiz ve sakin olan Cumhuriyet köyü piknik alanları yalnızca mangal ve aileyle vakit geçirme amacıyla değil, kır düğünleri ve farklı organizasyonlar için de kullanılmaktadır. Aynı zamanda bölgede birden fazla piknik alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Cumhuriyet Park Piknik Alanı
Popüler piknik alanları arasında olan Cumhuriyet Park, piknik ve organizasyonlar için oldukça uygundur. Geniş ve yeşil bir bahçesi bulunur, bunun yanında mangal yapmak ve ateş yapmak için özellikle oluşturdukları alanlar sayesinde piknikler için uygundur. Eğer mangal yapmak istemezseniz orada hazırlanan birçok yiyecek olduğunu ve bunları temin edebileceğiniz yerler olduğunu hatırlatmak isteriz. Temiz bir orman havası olan Cumhuriyet köyü piknik alanları arasında olan Cumhuriyet Park aynı zamanda kır düğünü veya kahvaltı hizmeti de vermektedir. Fiyatlar konusunda bilgi almak için Cumhuriyet Park resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cumhuriyet köyü piknik alanları

İlginizi çekebilir: Aydos Ormanı Piknik Alanı: İstanbul’un Gözü

Buradaki piknik alanları genellikle çok yönlüdür. Yalnızca mangal ve piknik için değil kır düğünleri ve klasik sabah kahvaltıları için de kullanılmaktadır. Hazır yemek isterseniz biraz pahalı olabilir ancak ailenizle klasik bir piknik yapmak istiyorsanız gayet cüzi miktarlarla gayet iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Şimdiden ailenizle ve sevdiklerinizle iyi eğlenceler!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri