Piknik Yerleri

Kaymakdonduran Piknik Alanı: Sakin ve Doğayla İç İçe

Kaymakdonduran Mesire Alanı

Beykoz’un ciğerleri Kaymakdonduran piknik alanı, piknik etkinliklerinizi güzelleştirecek. Doğayla iç içe bir piknik etkinliği Kaymakdonduran’da sizi bekliyor.

Kaymakdonduran Piknik Alanı Hakkında

Mega Kent İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz semtinin içinde bulunan Kaymakdonduran piknik alanı, İstanbul içerisindeki en güzel piknik alanlarından bir tanesidir. Yüzlerce çeşit bitkiye ve hayvana ev sahipliği yapan Kaymakdonduran, şehrin ciğerleri arasında sayılır. Beykoz semtinde piknik yapılabilecek alanların başını çekmesine rağmen genel anlamda oldukça sessiz ve sakin bir alandır. Masaların, bankların olduğu Kaymakdonduran piknik alanı içinde oturma alanları arasında fazla mesafe bulunması daha özel ve doğayla iç içe bir ortamda piknik yapmanızı sağlıyor.

Sakin Bir Piknik Deneyimi İçin…

İstanbul’un en büyük problemi kalabalık, Kaymakdonduran’da sizi etkilemeyecek çünkü masaların birbirinden uzak olması sayesinde girişe yakın yerlerde masa bulamasanız bile mesire alanının içlerine doğru ilerlediğinizde yer bulmanız ve en önemlisi sakin bir yer bulmanız oldukça mümkün.

kaymakdonduran piknik alanı

Kaymakdonduran piknik alanı içerisinde ateş yakmak ve mangal yapmak yasak değil. Bu sebeple istediğiniz şekilde mangal yapabiliyorsunuz. Birçok kişinin uğramasına rağmen Kaymakdonduran mesire alanı, çoğu mesire alanına göre oldukça temizdir. Doğayla uyumlu olması için banklarda ve masalarda ahşap malzeme kullanılmıştır. Bunun yanında yine mesire alanı sınırları içerisinde kullanabileceğiniz ahşap bir kafeterya bulunmaktadır. Aynı zamanda şehir içine yakın olduğundan dolayı malzemelerinizde herhangi bir eksik olması durumunda mesire alanının yakınlarında alışveriş yapacağınız birçok market bulunur.

İstanbul’a yakınlığı, merkezi yerde olması sebebiyle ulaşım oldukça kolay olacaktır. Birçok otobüsle şehir içinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Kaymakdonduran piknik alanı hakkında tek sorun biraz eğimli olmasıdır. Bu sebeple aile pikniklerinizde çocuklarınızla birlikteyseniz dikkat etmenizde fayda olacaktır.

kaymakdonduran piknik alanı

Otobüsle ulaşmak isterseniz önce bulunduğunuz yerden Beykoz’a gelmeniz gerekiyor. Daha sonra Kaymakdonduran’a veya Elmalı’ya giden otobüslerden herhangi birine binerek Kaymakdonduran piknik alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer özel aracınızla yolculuk yapacaksanız otobanı kullanarak ilk köprüyü geçmelisiniz. Beykoz tabelasından devam ettiğinizde ilk kavşaktan sola dönmeniz gerekiyor. Soldan 2 kilometre devam ettiğiniz zaman Kaymakdonduran tabelasını göreceksiniz. İşaretleri takip ederek mesire alanına ulaşabilirsiniz. Mesire alanına giriş sabah 09.00 saatinden akşam 24.00 arasıdır. Bu saatler dışında piknik alanına giriş çıkış yapılmamaktadır.

Kaymakdonduran piknik alanına giriş yapmak için ücret 10 TL’dir. Fiyatı makul olan bu mesire alanı, sakin bir piknik deneyimi için sizleri bekliyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Belgrad Ormanları Piknik Alanları: Doğayla İç İçe Bir Kaçamak

İlginizi çekebilecek başka piknik alanları için GeziLinki’ni takip edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri