Piknik Yerleri

Hasbahçe Mesire Alanı ile İstanbul’un Göbeğinde Piknik

Hasbahçe’de Piknik

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde yer alan Hasbahçe Mesire Alanı şehrin merkezinde yer alması sebebi ile İstanbullular tarafından özellikle tercih ediliyor.

Hasbahçe Mesire Alanı Hakkında

Osmanlı zamanından beri doğallığı ve yapısı korunan nadir parkların arasında yer alan Hasbahçe piknik yapılacak yerlerin başında gelmektedir. İstanbullular şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan sıkıldıkları zamanlarda kendilerini bu parka sıklıkla atarak güzel vakit geçirmektedirler. Özellikle yapısı itibarıyla piknik yapmak için oldukça elverişli olan alan Osmanlı’nın vazgeçilmez bahçe dekorasyonu örnek alınarak dizayn edilmiştir. Bu nedenle parkta birbirinden farklı laleler ve farklı gül türleri görmek de mümkündür. Bu alanda hem huzurla kafanızı dinleyebilir hem de manzara karşısında ruhunuzu besleyebilirsiniz.

hasbahçe mesire alanı

Hasbahçe Mesire Alanında Piknik Yapmak

İnsanlar tarafından özellikle bahar ve yaz ayları piknik yapmak için daha çok tercih edilir. Çünkü hem havanın güzelliği hem de etraftaki çiçekler ve kuş sesleri pikniği çok daha güzel bir noktaya ulaştırır. İşte bütün bunları Hasbahçe Mesire Alanı sayesinde en güzel şekilde yaşayabilir ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Mesire alanına giriş ücretsizdir ve zaman zaman alanda konserler de düzenlemektedir. Piknik yapmak için alana geldiğinizde gözüne çarpacak ilk şey girişte bulunan ve etrafı rengarenk çiçekler ile süslenmiş gölet olacaktır. Gölerin içerisinde küçük bir ada vardır ve bu ada ördeklerin yüzmesi için ayrılmış özel bir alandır. Her köşesi özenle tasarlanmış bu alan gözünüzü ve gönlünüzü doyuracak.

Hasbahçe Mesire Alanı ve Yapılacak Aktiviteler

Öncelikle tam bir renk cümbüşü ile karşılaşacağınız mesire alanının her köşesinde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir ve anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra parkın bir bölümü parke taşlarla döşenmiş ve yürüyüş için ayrılmış. Bu alanda yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yürüyüş yolunun hemen yanında mangal yapabilmeniz için elektrikli ızgaralar var. Belediye tarafından temin edilmiş bu ızgaralar için ücret alınmıyor. Bu sayede doğaya zarar vermeden mangal yakabiliyorsunuz. Hasbahçe Mesire Alanı düzenlenirken çocuklar da unutulmamış ve onlar için küçük bir oyun parkı yapılmış. Böylece çocuklarınız sıkılmadan oyun oynarken siz de keyifli vakit geçirebilir. Hatta çocuğunuz ile birlikte zaman geçirebilirsiniz.

hasbahçe mesire alanı

Hasbahçe Mesire Alanına Ulaşım

Mesire alanı İstanbul’un merkezi bir konumunda yer alıyor. Mesire alanına ulaşım sağlamak için özel araç veya toplu taşıma aracı kullanabilirsiniz. Hasbahçe Mesire Alanı Eyüp Sultan Caddesinin Osmanlı Sarayına yakın olan bölümünde yer alıyor. Toplu taşıma aracı ile gelecek olanlar Kağıthane’ye ulaştıktan sonra taksi ile ulaşım sağlayabilirler.

İlginizi çekebilir: Ayvat Bendi Tabiat Parkı Piknik Önerisi Eyüp’te Sizlerle!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri