Piknik Yerleri

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı ile Şehirden Kaçış Fırsatı

Aytepe Yeşil Vadi Nerede?

Ailenizle huzur dolu bir ortamda piknik yapabileceğiniz Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı, yeşilin birçok tonunu barındıran bir bitki örtüsüne sunuyor size.

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı Hakkında

İlginizi çekebilir: Kocaeli Gölcük Gözlementepe Piknik Alanı

Marmara’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Kocaeli’de doğal güzellikler oldukça fazla. Kocaeli’nde hem ailenizle günübirlik piknik yapabilir hem de doğal güzellikleri görebilirsiniz. Bunlardan birisi de Yeşil Vadi Piknik Alanı. Yuvacık Barajı restoranlarının bulunduğu bölgenin üst tarafında Diriliş Kampına gidilen yol üstünde.

aytepe yeşil vadi piknik alanı

Kocaeli piknik yerleri arasında olan bu piknik alanı, yüksek rakımda muhteşem bir doğa manzarası ve temiz havasıyla piknik yapabileceğiniz güzel bir yer. Kartepe’den Gebze’ye dek uzanıyor. İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız bu piknik alanı sizin için ideal. İzmit şehir merkezine ise 30 km uzaklıkta.

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı’nda Piknik Yapmak

İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız, Karadeniz Yaylaları’na ulaşmak sizin için zor olabilir. Ancak bu zor olsa da bulutlara dokunmak kolaydır. Zira İstanbul’a yakın piknik yerleri içinde olan Yeşil Vadi Piknik Alanı size bu imkanı sağlar. Burası yaz mevsiminde üşümek ve bir yayla deneyimi için tercihiniz olmalı. Özellikle kış aylarında karın tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Masa için 30 lira ödemeniz yeterli. Mangal takımınızı ve ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerekiyor. Günün her saati kuş sesleri duyabileceğiniz yeşil bir alan. Bu yemyeşil piknik alanında vakit geçirmeniz pandemi zamanında hem izole olmak hem de stres atmak için çok uygun.

aytepe yeşil vadi piknik alanı

Burada ateşinizi yakarak sucuk pişirebilir ya da bölgede bulunan restoranlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Yükseklerde olmak hoşunuza gidiyorsa tercih edeceğiniz piknik alanı burası olmalıdır.

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı, tercihiniz olduğunda piknik malzemelerini yürüyüş yolunun başlangıcında olan işletmelerde bulunan masalara ücretsiz kurabilirsiniz. Bu küçük işletmeler size 30 lira karşılığında odun ateşinde pişirilen demlik çay vermektedirler.

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı’nda Yapılacak Aktiviteler

Piknik yerleri içinde dikkat çekmektedir. Burada yapabileceğiniz en güzel aktivite doğa yürüyüşüdür. Yürüyüş yolu 6 km uzunluğundadır. Ormanın içinde devam eden yürüyüş yolu, size güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bir rota çizmektedir.

Burada bulunan işletmelerde pek çok aktivite bulunuyor. Ailenizle bu aktivitelere katılabilirsiniz. Oyun parkında çocuklarınızla neşeli saatler geçirebilirsiniz.

aytepe yeşil vadi piknik alanı

Bu bölgede çok fotoğrafı çekilen bir cafe bulunuyor. Buna cafenin, Yuvacık manzarasına karşı sallanan salıncağı sebep oluyor. Sizde bu salıncakla güzel fotoğraflar çekebilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.  

Aytepe Yeşil Vadi Piknik Alanı Ulaşım

Yeşil Vadi Piknik Alanı’na kendi aracınız ya da toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. İstanbul ve civar şehirlerden buraya gelmek için, önce İzmit’e gelmelisiniz. Daha sonra yuvacık Barajı’na ulaşmalısınız. İstanbul’dan gelmek isteyenler için toplam mesafe 121 km.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri