MalatyaPiknik Yerleri

Karasu Mesire Alanı: Akdeniz Sahillerini Aratmıyor!

Karasu Mesire Alanı Gezi Rehberi

Karasu Mesire Alanı, 2021 yaz sıcaklarında Malatyalıların imdadına yetişti. Üstelik Akdeniz sahillerini aratmadı. Karasu’yu keşfedin!

Akdeniz Sahillerini Aratmıyor! Malatya’da Sıcaktan Bunalanların Adresi: Karasu Mesire Alanı

Malatya’da hava sıcaklığının 35 dereceyi bulması ile insanlar, Yazıhan ilçesinde doğal güzellikleri ile dikkat çeken Karasu’ya akın etti. Karasu Mesire Alanı, Yazıhan’ın ilk mesire alanı olarak hem doğal güzelliği ile hem de birçok işlevi ile dikkatleri üzerine çekti. Kampçıların ve piknik sevenlerin ilgisini çeken Karasu, ayrıca Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayarak Malatyalıları serinletmeyi başardı!   

Yazıhan Karasu Projesi Tamamlandı

Malatya ili Yazıhan ilçesinde bulunan Karasu Piknik Alanı, Malatya halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Artan hava sıcaklıkları ile Akdeniz sahilleri misali gözde olan Karasu, kamp yapmak isteyenlerinde mekanı olmaktadır.

Malatya ile Karasu arasında 50 kilometre mesafe bulunmaktadır. Özel araç ile bu mesafe 54 dakika sürmektedir. Karasu, Yazıhan ilçe merkezine ise 28 kilometre uzaklıktadır. Yazıhan’ın ilk mesire alanı olacak olan Karasu Mesire Alanı, birçok alanda yararlı olacağı düşünülen bir projeydi.

AW344930

Karasu, Yazıhan ilçesi merkezle beraber 41 yerleşkeye su veren bir kaynaktır. KÖYDES projesi kapsamında 40 yerin faydalanacağı Yazıhan İlçesi Karasu Grup İçme Suyu Projesi tamamlandı.

Proje kapsamında bir ilçe merkezi, iki belde, 15 köy ve 22 mezra yararlanmaktadır. Proje 3 milyon 801 bin 466 TL’ye mal olmuştur. Projenin tamamlanmasıyla şebekeli kaynak içme suyu kullanılmaktadır. İki yılda tamamlanan proje 16 bin kişiye ulaşmaktadır.

Covid-19 Önlemleri Ardından Serinleten Olay!

Malatya’da sıcaktan bunalıp yaz tatilini değerlendirmek isteyenlerin serinlemek için adresi olan Karasu, bu sene yoğun ilgi gördü. Malatya’da yer alan Karasu, sıcaklardan bıkanları ağırladı! Covid-19 önlemleri ile kapatılan havuzlar sebebiyle yaz tatilini eskisi gibi geçiremeyen Malatyalılar, sıkıntılarını gidermek için bir yöntem buldu ve serinlemek için Karasu Mesire Alanı’nı tercih etti.

Covid-19 dönemi herkes için oldukça sıkıntılı bir dönem oldu. Kısıtlamalar hayatımızı kökünden değiştirirken pandemi bitse dahil pandemiden kalacak bazı alışkanlıklar hayatlarımıza yerleşecek. Bunun yanında arada bir karantina sürecinden sıkılan vatandaşlar eski hayatlarında yaptıkları tatilleri özlediler. Malatyalıların tatili ise Karasu Mesire Alanı ile kapanma dönemine yeni bir soluk getirdi.

Karasu Mesire Alanı

Yalnızca serinlemek isteyenler değil, pandemi döneminde herkesten uzak kendine özel bir tatil anlayışı yaratmak isteyenler karavan ve kamp tatillerine ağırlık vermeye başladı. Sosyal mesafeye en uygun olan bu tatil çeşitleri Karasu içinde de deneyimleyebileceğiniz etkinliklerden.

Kamp tatili yapmak için özellikle tercih edilen Karasu, Akdeniz sahillerini aratmadı. Bununla beraber Malatya’nın keşfedilmeyi bekleyen bir alanı olarak ön plana çıkmayı başardı. Karasu Mesire Alanı ile beraber siz de Malatya’daki bu küçük cenneti yakından tanıyabilirsiniz.

Malatyalıların samimi görüntüleriyle şenlenen Karasu’da yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor.

Daha fazla seyahat haberleri, keşfedilecek yerler veya tanıyabileceğiniz yerler arıyorsanız GeziLinki tam size göre. Bizi takip etmeye devam edin!

Şu yazımız dikkatinizi çekebilir: Sonbahar ve İlkbaharda Akdeniz Deniz Suyu Sıcaklıkları

İlginizi çekebilir: Kışın Yapabileceğiniz Bol Aktiviteli Gezi: Palandöken Gezisi

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri