İstanbulPiknik Yerleri

Heybeliada Piknik Alanı: Bol Avantajlı Bir Piknik İmkanı

Heybeliada Gezi Rehberi

Heybeliada’nın güzelliğini ve sakinliğini yansıtan bir piknik deneyimi için Heybeliada piknik alanı sizleri bekliyor! Tatillerinizi değerlendirin.

Heybeliada Piknik Alanı Hakkında

İstanbul’da bulunan Heybeliada, İstanbul Adalar’ının en büyük ikincisi olmakla beraber Adalar ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Gidiş-gelişin en çok olduğu ve hafta sonu kaçamaklarının en fazla yapıldığı ada da Heybeliada’dır. Heybeliada’da bulunan en ünlü piknik alanlarından biri de Değirmenburnu Tabiat Parkı’dır. Değirmenburnu Tabiat Parkı, Heybeliada piknik alanı olarak karşımıza çıkıyor ve birçok özelliği bulunuyor. Ailelerin oldukça fazla sevdiği yerlerden bir tanesi.

Heybeliada piknik alanı olan Değirmenburnu Tabiat Parkı, pek çok aktiviteyi aynı anda yapabileceğiniz bir mesire alanıdır. Yürüyüş ve koşu yapabileceğiniz bir parkur, aynı zamanda bisiklet parkuru bulunmaktadır. İp atlama ve voleybol gibi aktiviteler için alanları da bulunan Heybeliada mesire alanı tam teşekküllü bir deneyim sunuyor. Tüm bunların yanı sıra çocukların mutlu zaman geçirebileceği birçok etkinlik alanı da Heybeliada piknik alanı içerisinde bulunmaktadır.

Piknik alanı içerisinde mangal yapmak ve ateş yakmak serbest. Heybeliada mesire alanı içerisinde bulunan kafeteryadan getirmeyi unuttuğunuz mangal malzemelerinizi almanız mümkündür. Bunun yanında yine ufak tefek başka ihtiyaçları da Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde bulunan kafeteryadan alabilirsiniz.

Tam Teşekküllü Bir Piknik İçin Heybeliada Piknik Alanı…

Değirmenburnu Tabiat Parkı piknik alanına girmek için cüzi bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Ancak şunu söyleyelim birçok piknik, mesire alanından çok daha temiz ve yeşil olan Heybeliada piknik alanı için bu fiyat az bile sayılır. Yalnızca giriş yaparken ödeme yapmanız gerekiyor. İstediğiniz masaya otururken ekstra bir fiyat ödemeye gerek olmuyor. Kişi başı 5 TL’ye giriş yapabileceğiniz piknik alanında sonradan mangal yapmak isterseniz ızgara dahil piknik için kişi başı 10 TL vermeniz gerekiyor. Bu fiyatlarla gün boyu içerde kalabiliyorsunuz.

Bunlar dışında Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde bisiklet sürebileceğiniz özel yollar bulunuyor. Saatlik bisiklet kiralamak için 5 TL verdiğiniz taktirde bisikletle gezi yapabilirsiniz. Tüm bu avantajların yanında semaver kiralamak da mümkün, hatta gün boyu kullanabileceğiniz bir semaver kiralayabiliyorsunuz. Semaver çayının keyfini çıkarmak ve huzur dolu bir an yaşamak için alan içerisinde çeşitli yerlerde bulunan hamakları kullanabilirsiniz. 10 TL vererek bulunduğunuz çevredeki hamaklardan bir tanesini gün boyu kiralama imkanınız var.

Yani aslında, Heybeliada mesire alanı bildiğiniz birçok mesire alanından çok daha fazla avantajı olan bir yer. Aynı zamanda yemyeşil ve manzarası da oldukça iyi. Ailenizle, sevdiklerinizle kaliteli bir piknik deneyimi yaşamak isterseniz sizi bekliyor!

İlginizi çekebilecek piknik alanlarından biri olabilir: Kaymakdonduran Piknik Alanı: Sakin ve Doğayla İç İçe

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri