İstanbulKonserler

Norm Ender Bağcılar Konseri Ücretsiz – İBB 30 Ağustos Konseri

Norm Ender Bağcılar 30 Ağustos Konseri

Norm Ender Bağcılar Konseri; Asıl adı Ender Eroğlu olan Norm Ender, Türkiye’nin önde gelen rap sanatçılarındandır. 25 Mart 1985 yılında Ender, İzmir Bornova’da doğdu. Ender’in rap müzikle tanışması 10 yaşında Cartel müzik grubunu keşfetmesiyle başladı. Ancak eğitim yolculuğu çalkantılıydı ve bu durum liseyi bırakmasına neden oldu. 2001 yılında Ender’in rap şarkıları yazma yeteneğinin arkadaşları tarafından fark edilmesi ve takdir edilmesi, ona rap alanında kariyer yapma konusunda ilham verdi. 2004 yılında ATV televizyon kanalında yayınlanan prestijli Akademi Türkiye müzik yarışması programına katılma fırsatı buldu. Ender’in İzmir’in Bornova ilçesi başta olmak üzere çeşitli diskolarda verdiği rap performansları onu tanınır kıldı ve Akademi Türkiye yarışmasına fon müziği sağlamak üzere İstanbul’a davet edildi. Ne yazık ki olay sırasında yaşanan bir anlaşmazlık Ender’in aniden ayrılıp İzmir’e dönmesine neden oldu. Bu olay onun öfkesini artırdı ve Akademi Türkiye programıyla ilgili hayal kırıklığını ifade etmek için “Rap Dersi” başlıklı bir rap parçası yazdı. Oktay Kaynarca’nın sunuculuğunu yaptığı “Her Şey Dahil” programında Ender, konuyla ilgili düşüncelerini paylaştığı “En Çekici Manken” isimli rap parçasını seslendirdi. Bu süre zarfında Erman Altınoğlu ile ikili olarak işbirliği yapan Ender, Ender & Erman veya Erman & Ender olarak tanındı. Bu ismi şarkı sözlerine, özellikle de eteğin eksik parçasına dahil ettiler. Zorunlu askerlik görevini tamamladıktan sonra solo rap girişimine başlayan Ender, 2010 yılında “İçinde Patlar” adlı bir albüm çıkardı. Albümün tanıtımını yapmak amacıyla “Çıktık” şarkısına bir video çekti. 2012 yılında yeni bir albüm çıkarmayı planladığını açıklayan Ender, albümün tanıtım çalışmaları kapsamında İzmir, Diyarbakır ve Ankara’da bir dizi konsere başladı. Bu süre zarfında Ender, Norm Ender lakabını benimseyerek solo sanatçı olarak varlığını sağlamlaştırdı.

Norm Ender, müstehcen bir dil kullanan tartışmalı “Eksik Etek” adlı şarkısının yayınlanmasıyla çeşitli sosyal medya platformlarında önemli bir tanınırlık kazandı. Bu cüretkar şarkı hızla büyük ilgi topladı, tek bir günde 2,5 milyonluk etkileyici bir dinleyici kitlesine ve bir ay içinde şaşırtıcı bir şekilde 40 milyon kişiye ulaştı. Bu büyük popülaritenin bir sonucu olarak Ender, 2006 yılında YouTube’da en çok dinlenen sanatçılar arasında 17. sıraya yerleşti. Norm Ender İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Bağcılar Meydan’da hayranlarına unutulmaz bir konser gecesi yaşatacak.

Norm Ender Bağcılar Konseri Nerede?

Norm Ender, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Bağcılar Meydanı’nda hayranlarına unutulmaz bir konser gecesi yaşatacak. Herkesin hafızasında yer edinen şarkılardan oluşan repertuarı ile tüm katılımcılar harika bir akşam geçirecek. Siz de bu harika etkinliğe katılabilirsiniz. 30 Ağustos Bağcılar Meydanı’nda gerçekleşecek olan bu konser, halka açık ve tamamen ücretsizdir.

Norm Ender Bağcılar Konseri Ne Zaman?

Merakla beklenen Norm Ender konseri 30 Ağustos’ta saat 21.00da başlayacak. Kendinizi bu muhteşem konserin büyüleyici deneyimine hazırlamak için planlarınızı dikkatlice düzenlemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca konser serisi, diğer ünlü sanatçılarında katılımıyla devam edecektir.

Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Gülşen Yenikapı Konseri Ücretsiz – İBB 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri ve

Burcu Güneş Maltepe Konseri Ücretsiz – Maltepe Belediyesi Zafer Bayramı Konseri

Daha fazla ilgi çekici içerik için Gezi Linki Youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri