Piknik Yerleri

Büyükada Dilburnu Piknik Yeri: Küçük Bir Kaçamak Tatil Fırsatı

Büyükada Dilburnu Gezi Rehberi

Sevdiklerinizle, İstanbul yakınlarında güzel bir piknik deneyimi yaşamak isterseniz Büyükada Dilburnu piknik yeri sizleri bekliyor!

Büyükada Dilburnu Piknik Yeri Hakkında

Dilburnu, Büyükada’nın batısında yer alır. Dilburnu’nun uzunluğu yaklaşık 500 metre ve genişliği 100 metredir. Ayrıca Büyükada Dilburnu piknik alanı, mutlaka aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte güzel bir piknik deneyimi yaşamanız gereken yerlerden bir tanesi. Bu mesire alanı 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edildi.

Büyükada Dilburnu’nda Piknik Yapmak

Tam bir doğa harikası olarak adlandırabileceğimiz Büyükada, bize ailecek piknik yapmak için muhteşem fırsatlar sunuyor. İşte Büyükada denince akıllara ilk gelen alan ise, Büyükada Dilburnu Mesire Alanı. Bu piknik alanı belediyenin yetki vermiş olduğu özel bir şirket tarafından işletiliyor. Piknik alanında piknik masaları da bulunuyor. Dilerseniz bu masalarda pikniğinizi yapabilirsiniz dilerseniz de yanınızda getirebileceğiniz kilim ve minder gibi eşyalar ile kendinize güzel bir yer bularak pikniğinizi yerde hazırlayabilirsiniz. Tabiat parkına giriş ücreti yayalar ve bisikletliler için 10 lira iken öğrenciler için 5 lira.

Bahsettiğimiz piknik maslarında kendi hazırladığınız yemekleri yiyebileceğiniz gibi mangal alanlarında yiyeceklerinizi de hazırlayarak yiyebilirsiniz. Büyükada Dilburnu piknik yeri mangal yakmanın yasak olmadığı nadir yerlerden bir tanesi. Mangal malzemelerinizi yanınızda getirebileceğiniz gibi orada bulunan işletmeden içecek, et ve sebze gibi ihtiyaçları satın alabilir ve mangal kiralayabilirsiniz. Piknik yapılacak yerler belli bir saatte açılıyor ve belli bir saatte de kapanıyor. Sabah 08.30 – 09.00 arası açılan piknik yeri, akşam 21.00- 22.30 arasında kapanıyor.

Büyükada Dilburnu Piknik Yeri ve Yapılabilecek Aktiviteler

Mesire alanına erken giderek güzel bir yürüyüş ve koşu ile güne başlayabilirsiniz. Mesire alanında hem yürüyüş alanı hem de bisiklet parkuru bulunuyor kendinize bir bisiklet kiralayarak bu temiz havanın keyfini bisiklet ile de çıkarabilirsiniz. Piknik alanının yakınında bungalov evler de bulunuyor. İsterseniz bu evleri kiralayarak güzel bir hafta sonu tatili de geçirebilirsiniz.

Birçok plaja yakın olan tabiat parkında isterseniz ücretsiz bir şekilde güneşlenebilir isterseniz de yüzebilirsiniz. Yaz aylarında bu tabiat parkında güzel bir piknik yapmak ve dilediğiniz gibi yüzebilmek kulağa oldukça hoş geliyor.

Dilburnu Mesire Alanına Ulaşım

Büyükada’ya ulaşım sağladıktan sonra yapmanız gereken Dilburnu’na ulaşmak adanın batısına doğru gitmek. Bu piknik alanına ulaşmak için en keyifli yollardan biri bisiklet kullanmak. Bunun için adada bisiklet kiralayabilirsiniz ve maliyeti 30-50 lira civarında değişiklik gösterecektir.

Sizin için en uygun zamanı belirlediyseniz, Büyükada Dilburnu piknik yeri sizi bekliyor. Aynı zamanda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz: Kınalıada Plajları: Adalar’ın En Küçüğü Kınalıada’da Yaz. Daha fazla geziler, tatil fırsatları hakkında bilgi almak için GeziLinki’ni takip etmeyi unutmayın!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri