Piknik Yerleri

İnceğiz Mesire Alanı: Çatalca Piknik Önerisi

İnceğiz Mesire Alanı Nerede?

İnceğiz Mesire Alanı Hakkında

İstanbul ilinin Çatalca ilçesine bağlı İnceğiz köyünde yer alan mesire alanı Subaşı köyüne de yaklaşık 5 kilometre mesafede yer alıyor. Ormanlı yollardan geçip M.Ö. 5500 yıllarına kadar uzanan mağaralar mesire alanında sizi karşılıyor ve tarihte bir yolculuğa çıkmanıza yardımcı oluyor. Mağaralar zamanla insanlar tarafından genişletiliyor ve daha sonrasında manastır olarak kullanılmaya başlıyor. Mesire alanının bir parçası olan mağaralar son dönemlerde kilise olarak kullanılmıştır.

İnceğiz Mesire Alanında Piknik Yapmak

inceğiz mesire alanı

Neredeyse 7500 yıllık bir tarihi barındıran piknik alanı özelikle İstanbul’un içinden gelecekler için farklı bir deneyim yaşamalarına sebep olacak. Mesire alanına hafta sonu gelmeniz halinde hem doğa ile iç içe bir piknik yapmak olanağı bulacaksınız hem de tarihin tozlu sayfalarında bir yolculuğa çıkacaksınız. İnceğiz Mesire Alanı içerisinde piknik yapılabilecek çok fazla alan var. Mesire alanı içerisinde bulunan akarsu alanı çok daha cazip hale getiriyor ve özellikle akarsuya yakın alanlarda yere bir kilim sererek pikniğinizi çok daha güzel hale getirme fırsatı yakalıyorsunuz. Hafta sonları çok daha kalabalık olsa bile alan oldukça büyük. Bu nedenle alana geldiğiniz zaman yer bulamamak gibi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Şirin bir vadi olarak da adlandırabileceğimiz bu alan piknik yaptığınız süre boyunca sizi şaşırtmaya devam edecek.

İnceğiz Mesire Alanı ve Aktiviteler

inceğiz mesire alanı

Belirtmiş olduğumuz gibi mesire alanında oturacak, hareket edecek çok fazla yer var. Bu nedenle sevdiklerinizle veya ailenizle bu alana geldiğiniz zaman ip atlayabilir, top ile oynayabilirsiniz. Tarihi ve doğayı bir araya getiren İnceğiz keşif yapmak için de çok uygun. Zamanında Kemal Sunal’ın birçok film çektiği bu mağaralar şimdilerde onun ismiyle de anılıyor ve mesire alanına kadar gitmişken mutlaka bu mağaraları görmelisiniz. Piknik alanları içerisinde oldukça rağbet gören bu mesire alanında mangal, masa ve tuvalet bulunuyor. Çok yoğun olan günlerde masa veya mangal alabilmek için daha erken saatlerde gelmeniz gerekiyor.

İnceğiz Mesire Alanına Ulaşım

İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer alan İnceğiz Mesire Alanı ulaşımı oldukça kolay olan bir yer. İsterseniz toplu taşıma araçları ile isterseniz de özel aracınızla rahatlıkla alana ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz tabelaları takip ederek mesire alanına rahatça ulaşabilir ve güzel bir gün geçirmeye başlayabilirsiniz.

Bu içerikte İstanbul’da yer alan İnceğiz Köyü hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir. İstanbul – Çatalca gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri