Piknik Yerleri

Ballıkayalar Piknik Alanları: Tabiat Parkında Piknik Önerileri

Ballıkayalar Tabiat Parkı Nerede?

İstanbul ve Kocaeli’de yaşayıp piknik yapmak isteyenleri bekleyen Ballıkayalar piknik alanları, sizlere eşsiz bir doğa ve piknik deneyimi sunacak!

Ballıkayalar Hakkında

Kocaeli şehrinin Gebze ilçesinde bulunan kanyon görünümlü Ballıkayalar Tabiat Parkı 1. derece sit alanı ilen edilen bir bölgedir. Ballıkayalar piknik alanı özellikle İstanbul ve Kocaeli’nde oturan insanların güzel bir gün geçirmek için gidebilecekleri en güzel alanlardan. Gebze ilçesinin Tavşanlı köyünde bulunan ve ilçeye yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Ballıkayalar sanayileşmeye adeta meydan okuyor.

Ballıkayalar Piknik Alanları

Ballıkayalar Tabiat Parkı, doğayla baş başa zaman geçirebileceğiniz sakin bir yer ve bu tabiat parkında piknik yapılacak yerler de var. Öncelikle eğer Ballıkayalar piknik alanları için hangi zamanın daha uygun olduğunu merak ediyorsanız, kesinlikle hafta içi çok daha uygun bir zaman. Çünkü daha sessiz ve sakin oluyor, çok daha huzurlu bir piknik yapma şansı yakalarsanız. Hafta sonu ise hem piknik yerleri bulmada hem de arabanız için park yeri bulmada sorun yaşayabilirsiniz. Tabii ki ben yine de hafta sonu gideceğim diyorsanız biraz erken saatlerde gitmelisiniz. O zaman çok daha rahat yer bulabileceksiniz.

ballıkayalar piknik alanları

Ben pikniğimi mangal olmadan yapmam diyorsanız, bütün malzemeleri yanınızda götürmelisiniz. Ayrıca sadece mangal malzemelerinizi değil, yiyecek içecek bütün her şeyi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Etrafta büfe veya kafe gibi işletmeler bulamayacaksınız. Ballıkayalar mesire yeri ulaşımı için Tavşanlı Köyünden geçeceksiniz dilerseniz, alışverişinizi orada yapabilirsiniz. Piknik alanından ücretsiz yararlanabildiğinizi de eklemek istiyorum fakat piknik alanında tuvalet yok, buna hazırlıklı gitmelisiniz. Bir de piknik yapmak için oturabileceğiniz yerler mevcut fakat dilerseniz minder, kilim gibi eşyaları yanınıza alarak pikniğinizi yerde de yapabilirsiniz.

Ballıkayalar Piknik Alanları ve Yapılabilecek Aktiviteler

Bize sadece piknik yapma imkânı sunmayan Ballıkayalar piknik alanları başka aktiviteleri de deneyimlememizi sağlıyor. Bu tabiat parkında yürüyüş de yapabilirsiniz. Yürüyüş için kolay ve orta seviyeli diyebiliriz fakat yürüyüş rotası boyunca şelalelerin döküldükleri yerlerde açmış oldukları minik göletlerden geçiyorsunuz.

ballıkayalar piknik alanları

Ayrıca suyun cilalamış olduğu kayaların üzerinden de geçeceğiniz için yürüyüş botlarını ihtiyacınız olabilir. Çünkü ayakkabılarınızın hem zemini iyi tutması hem de su geçirmemesi bu yürüyüş esnasında önem taşıyacak. Bu tabiat parkında kaya tırmanışları da yapılıyor.

Piknik Alanına Ulaşım

Ballıkayalar’a kendi özel aracınızla gidecekseniz tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Piknik yerleri ulaşımı için İstanbul toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tabiat parkına birçok farklı şirket turları düzenleniyor, onları de tercih edebilirsiniz.

ballıkayalar piknik alanları

İstanbul içi ve yakınında bulunan daha fazla piknik alanı arıyorsanız GeziLinki’ni tercih edebilirsiniz. Hatta öneri yapmamız gerekirse ilginizi çekebilir: Belgrad Ormanları Piknik Alanları: Doğayla İç İçe Bir Kaçamak

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri