Piknik Yerleri

Belgrad Ormanları Piknik Alanları: Doğayla İç İçe Bir Kaçamak

Belgrad Ormanları Gezi Rehberi

Derin bir nefes almak için piknik yapmak gibisi yoktur. Belgrad Ormanları piknik alanları ile bu etkinlik çok daha güzel hale gelecek!

Belgrad Ormanları Piknik Alanları Hakkında

Belgrad Ormanları, İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunmaktadır. Doğal oluşumlu ağaçlık bir bölge olan Belgrad Ormanları, şehrin sıkıcılığından kaçmak için insanların tercih ettiği en popüler piknik yerleri arasındadır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde gerçekleşen Sırbistan Seferi sonrası, padişahın oradan getirdiği Belgradlı nüfusu bölgeye yerleştirmesiyle bu adı alan Belgrad Ormanları, aynı zamanda şehrin su ihtiyacını karşılayan 6 bendi de bünyesinde barındırıyordu. Tarihi anlamda önemi bol olan Belgrad Ormanları, diğer piknik yerleri arasında en üst yerde durmakta.

belgrad ormanları piknik alanları

Sakinlik arayanların en çok tercih ettiği piknik alanlarından olan Belgrad Ormanları piknik alanları içerisinde 10 mesire alanı bulunmakta. Belgrad Ormanları’nda aynı zamanda oturma mekanları, yürüyüş parkurları, çocuklar için alanlar ve birçok doğayla baş başa kalabileceğiniz alan mevcuttur. Bu mesire alanları şu şekilde sıralanabilir:

  1. Ayvat Bendi Mesire Alanı
  2. Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı
  3. Bentler Mesire Alanı
  4. Kömürcübent Mesire Alanı
  5. Kirazlıbent Mesire Alanı
  6. Irmak Mesire Alanı
  7. Mehmet Akif Ersoy Mesire Alanı
  8. Neşet Suyu Mesire Alanı
  9. Fatih Çeşmesi Mesire Alanı
  10. Falih Rıfkı Atay Mesire Alanı
belgrad ormanları piknik alanları

Bu mesire yerleri içerisinde istediğiniz yeri seçebilirsiniz ve Belgrad Ormanları piknik alanı haftanın 7 günü açıktır. Aynı zamanda yayaysanız içeri girmek tamamen ücretsiz. Motorlu araçlarla içeri girmek farklı fiyat tarifeleri uygulanıyor. Otomobille içeri girmek için güncel fiyat 10 TL, minibüsle 35 TL, otobüsle 110 TL, motosikletle 8 TL.

Belgrad Ormanları’nda Kamp ve Piknik

Belgrad Ormanları piknik alanları içinde kamp yapmaya uygun alanlar da bulunmakta. Doğal yaşama oldukça uygun bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Birçok kuş türü, sürüngenler ve kızıl geyik, kızıl tikli gibi canlılar Belgrad Ormanları sınırları içerisinde yaşayanlardan. Yürüyüş ve koşu yapmak için 6 kilometrelik bir koşu parkuru da Belgrad Ormanları sınırları içerisinde yer alır.

belgrad ormanları piknik alanları

Piknik için kendin pişir kendin ye prensibini benimsemiş olan Belgrad Ormanları, içerisinde bulunan herhangi bir mesire alanı içerisinde piknik ve mangal yapmaya elverişli alanlar barındırır. Mangal malzemesi satan bir yer olmadığını söyleyerek eşyalarınızı getirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. En yakın mangal malzemesi alabileceğiniz alanlarla Belgrad Ormanı arasındaki mesafe 1 kilometreye yakındır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlginizi çekebilir: Tekirdağ’da Kamp Yapmak İsteyenlere: Uçmakdere Kampı

Yaya olarak gelindiğinde ücretsiz giriş yapabileceğiniz Belgrad Ormanları piknik alanları içerisindeki mesire alanlarıyla giriş arasındaki mesafe 2 kilometredir. Bu sebeple araçla gelmeyecek olanların bu mesafeyi hesaba katmasını öneriyoruz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri