Piknik Yerleri

Maşukiye Piknik Alanları ile Tatillerinizi Değerlendirin

Maşukiye Gezi Rehberi

Maşukiye Piknik Alanları, doğanın sunduğu nimetlerle yemyeşil bir cennete benzer.  Güzelliği ile sizlere huzur dolu bir gün vaat eder.

Maşukiye Piknik Alanları Hakkında

İlginizi çekebilir: Maşukiye Gezisi Nasıl Olmalı? Maşukiye Gezilecek Yerler!

Kocaeli ilinde bulunan Maşukiye Piknik Alanları, konumları itibari ile güzel bir yerdedir. Piknik alanlarının kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde Kartepe vardır. Sapanca Gölü’nün kıyısında,  Kartepe’nin ise eteklerinde yer alır. İzmit’e 20 km uzakta bulunur.

Kocaeli piknik yerleri içinde bulunan Maşukiye görülmeye değer güzelliklere sahiptir. Organik ürünleri ve şelalelerle kaplı alabalık restoranları ile ünlüdür. Burada hem kafa dinleyebilir hem de alabalık restoranlarında birbirinden lezzetli balıkları yiyebilirsiniz.

Maşukiye Piknik Alanları Piknik Fırsatı

Maşukiye Piknik alanları, size dört mevsim farklı bir güzellik sunar. Turistik bir yer haline gelmiştir. Dört mevsim gidebileceğiniz bir yerdir. Senenin her döneminde yabancı ve yerli turistleri ağırlar.

İstanbul’a yakın piknik yerleri arasında dikkat çekmektedir. Özellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Sakin bir ortam istiyorsanız hafta içi gitmelisiniz. Doğanın bütün güzelliklerine burada rastlayacaksınız. Bir doğa tutkunu iseniz gezilecek, görülecek doğal güzellikler açısından bu bölge gözdeniz haline gelecektir.

maşukiye piknik alanları
Maşukiye Piknik Alanlarından Bir Tanesi

Yuvacık ile birlikte ünü şehir dışına taşmıştır. Doğa harikası olan Maşukiye’de pek çok piknik alanı bulunur. Bu piknik alanları özel işletmelere aittir. Masa kiralamanız gerekmektedir. Ancak o zaman kendi mangalınızı yapabilirsiniz.

Maşukiye Piknik Alanları yurt içi ve yurt dışından çok ilgi gördüğü için özel işletmelerde fiyatlar yüksektir. Ancak Maşukiye Belediyesi’ne ait yerlere giriş ücretsizdir. Maşukiye Şelalesi, Aygır Deresi, Kirazlı Yaylası da ücretsizdir.

Maşukiye Piknik Alanlarında Yapılacak Aktiviteler

Maşukiye Piknik Alanları içinde gezilecek yerler çok fazladır. Bir gününüzü ayırarak piknik yapabilir, Kirazlı Yaylası’nı ziyaret edebilir, Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzaralarının tadına varabilirsiniz.

Maşukiye’nin restoranlarına gidebilir, lezzetli yemeklerini deneyebilirsiniz. Kirazı ile ünlü olan bu bölgede kiraz bahçelerini ziyaret edebilirsiniz. Pazar günü piknik yapacaksanız, merkez meydanda bulunan sebze meyve pazarını dolaşabilirsiniz.

maşukiye piknik alanları
Maşukiye Kiraz Yaylası

Pazarın yanında bulunan El Sanatları Çarşısı’nı mutlaka gezmelisiniz. Doğal güzellikleri nedeniyle çok ünlü olan Aygır Deresi’ni görmelisiniz. Bu dere Kartepe’nin zirvesinden başlar ve buraya kadar gelir. İçinde yer alan şelaleler sizi büyüleyecek.

Ayrıca, burada bulunan çok sayıda restoranda alabalık da yiyebilirsiniz. Zira Maşukiye demek organik ürünleriyle meşhur olan alabalık lokantası demektir. Restoranların çoğu doğa ile iç içedir ve bünyelerinde küçük şelaleler vardır. Manzaraları ile ünlüdürler. Zevkli saatler geçirebilir ve unutulmaz lezzetler tadabilirsiniz.

Maşukiye Aygır Deresi

Uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, sevdiklerinizle bir arada piknik yapabilirsiniz. Temiz hava size iyi gelecek. Özellikle Aygır Deresi’nde zevkli saatler yaşayacaksınız.

Maşukiye Piknik Alanları Ulaşım

İstanbul’a yakın olması nedeniyle tercih edilir. İstanbul Maşukiye arası bir saat 40 dakikadır. Civar bölgelerden gelmek istiyorsanız önce Sapanca’ya gelmelisiniz.  Sapanca’ya gelince Maşukiye’ye tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca yöreye çok sayıda toplu taşıma araçları da gitmektedir.

Daha fazla piknik yeri, mesire alanı önerisi için GeziLinki Youtube kanalını ve internet sitemizi takipte kalın!

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri