Hafta Sonu Etkinlik ve AktivitelerİstanbulŞehirden Kaçış

İstanbul’da Gezilebilecek Ücretsiz Akvaryumlar: Bedava SEA LIFE Akvaryum Bileti

SEA LIFE Akvaryum Bedava Bilet Nasıl Alınır?

Tüm dünyada, dört kıtada ve 51 farklı noktada 40 seneyi aşkın bir süredir hizmet veren dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük akvaryum zinciri SEA LIFE akvaryum zincirlerinin Türkiye’deki merkezi İstanbul Bayrampaşa’da yer alıyor. Akvaryum büyük bir kompleks alandan oluşmakla birlikte 8 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruludur. Peki SEA LIFE Akvaryum nerede yer alır? İşte İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar kapsamında SEA LIFE’a dair her şey:

SEA LIFE Nerede?

İstanbul’da yapılacak etkinliklerin sayısı bir hayli fazladır. Ancak özellikle havalar soğumaya başladığında seçenekler azalmaktadır. İstanbul’da farklı yerler gezmek ve bunu da olumsuz hava koşullarından etkilenmeden yapmak isteyenler için akvaryum gezileri oldukça güzel bir tercih olabilir. Bu doğrultuda SEA LIFE Akvaryum kesinlikle ilk tercihlerinizden biri olmalıdır. Peki SEA LIFE nerededir? SEA LIFE Bayrampaşa Forum Alışveriş Merkezi içerisinde yer almaktadır. Akvaryumda neredeyse 1 futbol sahası büyüklüğünde ve 83 metrelik bir derinlikte sualtı okyanus tüneli vardır. Burası hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en uzun okyanus tüneli olarak bilinmektedir.

İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar

SEA LIFE İstanbul’da 51 tane sergi tankında 5 milyon litre su içerisinde 500’ü aşkın türde on binlerce deniz canlısı yaşamaktadır. Bu canlılar arasında kum kaplanı, zebra, çekiçbaş gibi farklı türlerde 60’ı aşkın köpekbalığı vardır. Ülkemizin en büyük köpekbalığı ailesi ve en büyük 2 köpekbalığı burada yer almaktadır. Yine köpekbalığı ailesinin farklı türlerinden olan vatozlar da buradadır. Akvaryumun “Vatoz Koyu” bölümünde; benekli kartal vatozu, diken kuyruklu dev vatoz, inek başlı vatoz, bal peteği vatozu gibi çeşitli vatoz türlerini görebilirsiniz. Bunlara ek olarak geniş okyanus tankı içerisinde yer alan bir diğer canlı türü ise at nalı yengecidir. At nalı yengeç türünün geçmişi 570 milyon yıl öncesine uzanmaktadır. Boyu 1,5 metre civarında olup Amazon yerlileri tarafından efsaneleştirilmiş ve özel olarak kabul edilmiştir. Peki İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar kapsamında SEA LIFE’a ücretsiz olarak nasıl girilir?

Bedava SEA LIFE İstanbul Bileti

İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar

SEA LIFE İstanbul’a girişler ücretli olsa da bazı yöntemleri uygulayarak ücretsiz olarak girebilmek de mümkündür. SEA LIFE İstanbul’un giriş ücretleri hakkında bilgi verdikten sonra ücretsiz olarak nasıl girebileceğiniz detaylı olarak aktarılacaktır. SEA LIFE İstanbul için çok farklı bilet tarifeleri bulunmaktadır. İşte onlardan bazıları:

 • Tekil Biletler: Bu biletler satın alındığı günden itibaren 90 gün süreyle geçerlidir. 1 kere girildiğinde istediğiniz kadar içeride kalabilirsiniz. Tekil biletlerin gişedeki satış ücreti 195 TL iken online satış ücreti 176 TL’dir.
 • SEA LIFE İstanbul + Madame Tussauds İstanbul Bileti: Bu bilet satın alındığı günden itibaren 90 gün süreyle geçerlidir. Söz konusu biletle birlikte hem SEA LIFE İstanbul’a hem de Madame Tussauds İstanbul’a ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.
 • SEA LIFE İstanbul + LEGOLAND Discovery İstanbul Bileti: u bilet satın alındığı günden itibaren 90 gün süreyle geçerlidir. Söz konusu biletle birlikte hem SEA LIFE İstanbul’a hem de LEGOLAND Discovery’e ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.
 • Yıllık Üyelik: İlk ziyaret tarihinden itibaren 12 ay boyunca SEA LIFE İstanbul’a sınırsız giriş hakkı elde edersiniz. Bu biletle akvaryum içerisinde yer alan hediyelik eşya mağazasında %10 indirim kazanırsınız. Son olarak LEGOLAND Discovery biletlerinde de %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar

Peki İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar arasında olan SEA LIFE’a nasıl ücretsiz bilet alınabilir? Öncelikle ücretsiz biletler için belirli bir stok miktarının olduğu bilinmelidir. Bu sebeple ücretsiz bilet fırsatından yararlanmak istiyorsanız acele etmenizde fayda olacaktır. İşte adım adım bedava SEA LIFE bileti:

 • Öncelikle akıllı telefonunuza “Forum İstanbul” uygulamasını ücretsiz olarak indirmelisiniz.
 • Uygulama indikten sonra kısa bir tanıtım olacak. Bunu izledikten sonra ana menüde “Fırsatlar” bölümü olacak. Buraya girmelisiniz.
 • Fırsatlar bölümünde “SEA LIFE Bileti Kazan” yazısı göreceksiniz. Bu bölüme tıklamalısınız.
 • Bu aşamada sizden telefon numarası istenecek. Numaranızı doğru bir biçimde yazdıktan sonra gelen SMS ile komutu onaylamalısınız.
 • Bu aşamadan sonra uygulama sizi tekrar ana sayfaya atabilir. Böyle bir durumda tekrar “Fırsatlar” bölümüne girmeli ve tüm işlemleri tekrar yapmalısınız. Aynı işlemleri tekrar yaptıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.
 • Ana menüde, sağ alt köşede “Hesabım” bölümüne girmeli ve daha sonra “Promosyon Kodlarım” yazısına tıklamalısınız. Burada hesabınıza tanımlanmış bir giriş kodu ve karekod olacaktır. Bu kodu ve karekodu SEA LIFE İstanbul’a giriş yaparken görevliye göstermelisiniz. Genellikle karekodu göstermek yeterli olmaktadır. Uygulama üzerinden ücretsiz şekilde almış olduğunuz bu bileti 2022 yılının sonuna kadar sınırsız şekilde kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz biletinizi resmi tatillerde, hafta sonlarında, dini bayramlarda ve okul tatili dönemlerinde kullanamayacağınızı bilmelisiniz. Her bilet kodu 1 kişi için geçerlidir. Dilerseniz farklı telefon numaralarıyla birden fazla promosyon kodu alabilirsiniz. Ayrıca 1 kupon koduyla farklı kişilerin giriş yapabilmesi de mümkündür.

İstanbul’da gezilebilecek ücretsiz akvaryumlar kapsamında SEA LIFE İstanbul için nasıl ücretsiz bilet alınabileceği anlatılmıştır. Buna benzer daha birçok içerik için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri