EgeMuğlaYurtiçi Gezilerimiz

Akyaka Gezilecek Yerler – Akyaka’nın Gezilmeye Değer Turistik Rotaları

Akyaka Gezi Rehberi

Akyaya gezmeyi sevenler için en çok tercih edilen alanların başında geliyor. Muğla Türkiye de bilinen ve Ege ile Akdeniz’in kesişim noktasının ortasında olmasından dolayı da yaşanabilecek şehirlerden birisidir. Emekli olanların hayalini kurduğu ve yaşama imkânı sağlayan Ege ile Akdeniz’in kucaklaştığı yerleri mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Gökova Akyaka Muğla ve Marmaris in buluşma noktasının tam ortasında yer alıyor. Beldedeki binalar ise sınırlı sayıda bulunuyor. Akyaka’ da doğal ortam sıkı bir şekilde koruma altında olduğundan dolayı yaz aylarında sinekler ile mücadele için ilaçlama dahi yapılmıyor. Tam olarak mavi ve yeşilin her tonunu bulabileceğiniz bir yer olan Akyaka’yı mutlaka görmelisiniz. İşte Akyaka gezilecek yerler listesi…

Akyaka Gezilecek Yerler

Gökova Akyaka tam olarak kafa dinlemek isteyenlerin adresidir. Beldeye geldiğinizde girişinden itibaren mükemmel bir manzara sizi karşılar. Azmak nehri kenarındaki pansiyonlara yerleşerek doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede beş yıldızlı oteller bulunmamaktadır. Yarım ya da tam pansiyon olarak konaklama imkânı bulunur. Azmak nehri yerden kaynayan soğuk sular ile beslenir. Akyaka‘da güzel vakit geçirebilirsiniz.

1-26

Bu nehrin üzerinde tekneler ile seyahat edebilirsiniz. Nehirde seyahat ederken suyun altındaki akvaryumu izlemeyi unutmayın. Azmak nehri yakınlarında ise tarihi bir mağara gün yüzüne çıkmıştır. Buraya da yürüyerek gidebilirsiniz. Şehrin merkezine geldiğinizde ise azmak nehrinin köprüsü üzerinde deniz ile nehrin buluşmasına şahit olabilirsiniz. Sahil boyunca yürüyerek ince kumlu tertemiz plajına ulaşıp serinleme fırsatına sahip olacaksınız.

Gökova Akyaka’da Nerelerde Konaklanır?

Gökova Akyaka‘da yarım ve tam pansiyonları yanı sıra orman kampı da yapabilirsiniz. Ayrıca bungalov evleri de kiralayarak sahilin keyfini çıkarma şansına sahipsiniz. Orman ve denizin iç içe bulunduğu bu belde de yaşamak ve konaklamak oldukça keyifli bir aktivitedir. Beldenin ileri sahil şeritlerinde ise küçük küçük koylar bulunur.

Burada sahil taşlık ve denizi de denizkestanesi ile kaplıdır. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda vardır. Denizin taşlık ve kayalık olmasından dolayı ise bulanık bir görüntü göremezsiniz. Sahil şeridinin devamında ise iskeleyi geçince sizi çınar denilen bir piknik alanı karşılar. Burada sosyal tesis bulunur. Aynı zamanda alttan kaynayan soğuk su burada da bulunuyor.  Gökova Akyaka Muğla’ya uğrayanların mutlaka görmeleri gereken beldeler arasında yer alır.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri