KeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Sonbahar ve İlkbaharda Ege’de Deniz Suyu Sıcaklıkları

Bahar Aylarında Deniz Suyu Sıcaklıkları

Denizde yüzmek için ideal deniz suyu sıcaklığının ne olduğu merak edilen konular arasındadır. Deniz suyu sıcaklıkları için taban derece 22 olarak kabul edilir ve bu derecenin altındaki deniz suları kişilerin üşümesine neden olacaktır. Genellikle ideal deniz suyu sıcaklığı 22 – 29 derece arası kabul edilir. Peki, sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları ortalama kaç derecedir?

Ege’de Deniz Suyu Sıcaklıkları

Deniz, kum ve plajlar denilince akla ilk gelen yerlerden biri Ege Bölgesi’dir. Ülkemizin en turistik bölgelerinden biri olan Ege’de denize girilebilecek pek çok nokta vardır. Peki Ege’de sonbahar ve ilkbaharda deniz suyu sıcaklıkları kaç derece dolaylarındadır?

Sonbaharda Muğla’da Deniz Suyu Sıcaklıkları

Sonbaharda Fethiye Deniz Suyu Sıcaklıkları

sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları

 • Eylül ayı için Fethiye’de ortalama deniz suyu sıcaklığı 27,5 derecedir. Bununla birlikte Yine eylül ayı için Fethiye’de en yüksek deniz suyu sıcaklığı 29 derece iken en düşük 25 derece olmaktadır.
 • Ekim ayı için Fethiye’de ortalama deniz suyu ısısı 24,6 derecedir. En yüksek sıcaklık 28 derece olurken en düşük sıcaklık 20 derece dolaylarındadır.
 • Kasım ayı için Fethiye’de ortalama deniz suyu sıcaklığı 22 derecedir. En yüksek sıcaklık 25 dereceyi bulurken en düşük sıcaklık 18 derecedir.

Sonbaharda Bodrum Deniz Suyu Sıcaklıkları

 • Eylül ayında Bodrum’da ortalama deniz suyu sıcaklığı 25,1 derecedir. Buna ek olarak en yüksek sıcaklık 27 derece olurken en düşük 22 derece olabilmektedir.
 • Ekim ayında Bodrum’da ortalama deniz suyu sıcaklığı 22,8 derecedir. En yüksek deniz suyu sıcaklığı 26 derece olurken en düşük 19 derece civarındadır.
 • Kasım ayında Bodrum’da ortalama deniz suyu sıcaklığı 20,6 derecedir. En yüksek 24 derece olurken en düşük 17 derecedir.

Sonbaharda Marmaris Deniz Suyu Sıcaklıkları

 • Sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları kapsamında Marmaris’te eylül ayı için ortalama deniz suyu sıcaklığı 26,8 derecedir. En düşük 24 derece olurken en yüksek 29 derece olabilmektedir.
 • Ekim ayı için Marmaris’te deniz suyu sıcaklıkları ortalama 24 derecedir. Bu aylarda en yüksek deniz suyu sıcaklığı 27 derece, en düşük ise 20 derece olabilmektedir.
 • Kasım ayı için Marmaris’te deniz suyu sıcaklıkları ortalama 21,6 derecedir. Buna ek olarak en düşük 18 derece olabilirken en yüksek 25 derece olabilmektedir.

İlkbaharda Muğla’da Deniz Suyu Sıcaklıkları

İlkbaharda Fethiye Deniz Suyu Sıcaklıkları

sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları

 • Mart ayı için Fethiye’de deniz suyu sıcaklıkları ortalama 17 derecedir. Bununla birlikte bu ayda en yüksek deniz suyu sıcaklığı 19 derece olurken en düşük 15 derece düzeylerinde olmaktadır.
 • Nisan ayı için Fethiye’de deniz suyu sıcakları ortalama 17,6 derecedir. Bu aylarda en yüksek deniz suyu sıcaklığının 20 derece, en düşük ise 15 derece olduğu bilinmektedir.
 • Mayıs için Fethiye’de deniz suyu sıcakları ortalama 20,3 derecedir. En yüksek sıcaklığın 24 derece, en düşük sıcaklığın ise 18 derece olduğu gözlemlenmiştir.

İlkbaharda Bodrum Deniz Suyu Sıcaklıkları

 • Mart ayı için Bodrum’da ortalama deniz suyu sıcaklıklarının 16,7 derece olduğu bilinmektedir. yine bu ay için en yüksek deniz suyu sıcaklığının 18 derece olduğu, en düşük sıcaklığın ise 15 derece olduğu gözlemlenmiştir.
 • Nisan ayı için Bodrum’da deniz suyu sıcaklıklarının ortalama 17,2 derece olduğu kabul edilmektedir. Yine bu ay için en yüksek deniz suyu sıcaklığı 19 derece iken en düşük sıcaklık 15 derece dolaylarında olmaktadır.
 • Mayıs ayı için Bodrum’da deniz suyu sıcaklıkları ortalama 19,4 derece olmaktadır. Yine bu ay için en yüksek deniz suyu sıcaklığının 21 derece, en düşük sıcaklığın ise 17 derece olduğu kabul edilmektedir.

İlkbaharda Marmaris Deniz Suyu Sıcaklıkları

sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları

 • Sonbahar ve ilkbaharda Ege’de deniz suyu sıcaklıkları kapsamında Mart ayı için Marmaris’te deniz suyu sıcaklıklarının ortalama 16,9 derece olduğu bulgulanmıştır. Bu ay için en yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık 15 derece olabilmektedir.
 • Nisan ayı için Marmaris’te deniz suyu sıcaklıkları ortalama 17,5 derecedir. Bu aylarda en yüksek deniz suyu sıcaklığı 19 derece, en düşük ise 15 derece olabilmektedir.
 • Mayıs ayı için Marmaris’te deniz suyu sıcaklıkları ortalama 19,9 derecedir. Buna ek olarak en düşük sıcaklık 17 derece olabilirken en yüksek 23 derece olabilmektedir.

Bu içeriğimizde sonbahar ve ilkbahar aylarında Ege suyu sıcaklıkları hakkında bilgiler sunulmuştur. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil içerikleri için YouTube kanalımıza göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri